Turėti reikalų su skolingu klientu ar paslaugų gavėju yra nemalonus reikalas. Ne visuomet norisi gaišti laiko pykčiams, tad labai dažnai pasitaiko, kad skolos tiesiog nurašomos į nuostolius. Tačiau tam, kad Jums patiems nereikėtų užsiimti skolų išieškojimu, tokias paslaugas teikia profesionalios įmonės. Skolos išieškojimas yra vis populiaresnė paslauga. Ką reikėtų žinoti apie tai?

Kur kreiptis?

Skolos gali būti įvairios ir skolininkų būna įvairiuose sektoriuose. Pavyzdžiui, kai yra skolinami pinigai, o vėliau skolininkas negrąžina paskolintos sumos arba atsisako tai daryti. Taip pat tokios piktybiškos skolos gali būti tuomet, kai klientui buvo suteikta paslauga arba prekė, bet jis už ją nesumokėjo. Jeigu nepavyksta susitarti su skolininku, tokiu atveju skolą galite perduoti skolų išieškotojams.

Lietuvoje veikia nemažai įmonių, kurių teikiama paslauga – skolos išieškojimas. Galite kreiptis tiesi į tokią įmonę ir nurodyti situaciją, dėl kurios kilo konfliktas. Tam tereikia turėti skolą ir skolininko požiūrį įrodančius dokumentus. Pavyzdžiui, suteiktos paslaugos sąskaitą, sutartį, elektroninius laiškus, skambučių įrašus. Tokie ir kiti panašūs dokumentai yra įvertinami profesionalių skolos išieškotojų ir jie gali priimti sprendimą ir skolą išieškoti. Jums nebereikės gaišti laiko bendraujant su skolininku, nes tuo pasirūpins išieškotojai.

Ar skolą galima parduoti?

Skolų išieškojimas ir skolų pardavimas yra dvi skirtingos paslaugos. Abi jos yra efektyvus būdas išspręsti situaciją, kai nepavyksta susigrąžinti paskolintų pinigų. Kai atliekamas skolų išieškojimas, skolininkas galiausiai grąžina skolą Jums, nes Jums jis ir yra skolingas. O išieškotojai sėkmės atveju gauna tam tikrą procentą kaip atlygį. Tuo tarpu kai skola parduodama, skolininkas tampa Jums nebeskolingas. Skolų išieškotojai įvertina rizikas ir galimybę susigrąžinti skolą, ją iš Jūsų nuperka ir padengia dalį Jūsų patirtų nuostolių. Tokiu atveju susigrąžinate dalį pinigų nepaisant to,a r vėliau skolininkas pinigus grąžins ar ne.

Ar galima išieškoti iš fizinio asmens?

Labai daug žmonių galvoja, kad skolų administravimas gali būti taikomas tik juridiniams asmenims. Pavyzdžiui, kai įmonė su įmone sudaro sutartį ir viena  šalis jos nesilaiko, dėl ko ir susidaro skola. Tačiau iš tiesų daugelis Lietuvoje veikiančių skolų išieškojimo įmonių teikia paslaugas ir dėl skolų išieškojimo iš fizinių asmenų. Dažniausiai fiziniai asmenys apsisprendžia grąžinti skolą, kai susisiekia su skolų išieškotojai. Tai yra daug paprastesnis situacijos sprendimas, nei aiškinimasis teismuose.

By Marius

Labai seniai, vienas iš gilaus Žemaitijos kaimo į sostinę atvykęs jaunuolis, nedrąsiai įžengė į savo universiteto kompiuterių kabinetą. Nedrąsiai atsisėdo prie laisvo kompiuterio ir, sulaikęs kvėpavimą, paspaudė mygtuką. Sumirgėjo žalia lemputė, bet kompiuterio ekranas liko juodas... Jaunuolis persėdo prie kito kompiuterio ir nusistebėjo, kodėl tokioje įstaigoje kompiuteriai neveikia... Paspaudė mygtuką ir... antras kompiuteris neįsijungė. Šalia sėdėjęs studentas pastebėjo tokias desperatiškas pastangas : „paspausk Power mygtuką ant kompiuterio, o tik tada ant monitoriaus...“ Akių iš gėdos nebuvo kur dėti, bet tą dieną buvo duotas aiškus pažadas - išmokti naudotis kompiuteriu, jį prisijaukinti ir padaryti savo sąjungininku, o ne priešu. Po keleto metų šis pažadas buvo įgyvendintas su kaupu. Kuo baigėsi ši istorija? Pasižiūrėkite į Rasytojas.lt ir patys suprasite...

Leave a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *