Turite verslo idėją, tačiau nežinote nuo ko pradėti? Pirmiausia, turėkite planą ir išsiskirkite iš kitų. Norint pradėti savo verslą ir atidaryti restoraną, kavinę ar barą, pirmiausia reikia rasti tinkamą vietą, pradedant ne nuo valgomojo vietos projektavimo, kaip daugelis norėtų, o parengiant techninį planą, atitinkantį visus restorano reikalavimus. Toks planas yra apsaugos tinklas įmonei, kad statybų metu ar po jų nereikėtų visko griauti ir statyti iš naujo. Taigi, kaip vyksta restoranų įrengimas?

Kodėl reikalingas techninis planas?

Dažnai restorano įkūrėjai susiranda sklypą, pradeda statybas ir tik įpusėjus ar net baigiantis statyboms ieško, kokios virtuvės įrangos jiems reikia. Tačiau vėliau paaiškėja, kad jie suplanavo ne visą reikalingą įrangą, kai kuriuos plotus, kurie buvo ne tik būtini pagal Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos reikalavimus, bet ir būtini efektyviam darbui. Pasirinkę šią praktiką, žmonės rizikuoja išleisti daugiau, nes gali tekti griauti, pertvarkyti ar apskritai rasti naują vietą virtuvei. Atidarantys savo pirmąjį restoraną dažnai susiduria su šia problema. Kitą kartą jie jau žino, kad reikia pradėti nuo techninio plano ir jame numatyti bei tinkamai įrengti visas reikalingas zonas, kad restoranui pradėjus veiklą virtuvės personalas turėtų visas sąlygas dirbti efektyviai. 

Kaip išsirinkti virtuvės įrangą?

Viskas gali atrodyti lengva, tačiau nedarykite klaidos, neplanuokite visko patys ir susisiekite su profesionalais, kadangi netinkamai atliktas darbas gali daug kainuoti. Išsirinkti įrangą restorano virtuvei nėra taip paprasta, kaip atrodo – viską reikia apgalvoti, svarbios baldinės medžiagos. Kiekviena įranga turi būti tinkamoje vietoje, patogi ir kokybiška. Tačiau universalių taisyklių, kaip turi atrodyti virtuvės įranga, nėra. Kiekvienas atvejis vertinamas individualiai, atsižvelgiant į restorano, kavinės koncepciją, planuojamą klientų srautą, naudojamų puodų skaičių ir kt. Pavyzdžiui, viena pagrindinių virtuvės prietaisų yra viryklė, konvekcinė orkaitė, parenkama pagal restorano paskirtį, ruošiamus patiekalus ir dydį. Jei cepelinas būtų verdamas restorane, čia būtų daug turistų, banketų ir vestuvių, kurioms prireiktų didesnės, galingesnės krosnelės su konvekcine krosnele. Jei tokio restorano virtuvėje pastatysite 2 degiklius ir silpną viryklę, klientai bus priversti ilgai laukti, kol bus patiektas maistas, kils nepasitenkinimas, o restoranas sulauks blogų atsiliepimų, nes nesukuria. gera nuotaika. Tačiau restoranui, kuris orientuojasi į prabangius patiekalus, mažas porcijas, o žmonių nedaug, pakaks mažesnės viryklės. Svarbu atkreipti dėmesį ne tik į degiklių skaičių, bet ir į krosnies galią. Silpnesnė viryklė padidins gaminimo laiką, o kai kurie patiekalai gali būti visai negatavi. Taip pat turėsite nuspręsti, ar jums reikia konvekcinės orkaitės ar kitos konkretesnės funkcijos.

By Marius

Labai seniai, vienas iš gilaus Žemaitijos kaimo į sostinę atvykęs jaunuolis, nedrąsiai įžengė į savo universiteto kompiuterių kabinetą. Nedrąsiai atsisėdo prie laisvo kompiuterio ir, sulaikęs kvėpavimą, paspaudė mygtuką. Sumirgėjo žalia lemputė, bet kompiuterio ekranas liko juodas... Jaunuolis persėdo prie kito kompiuterio ir nusistebėjo, kodėl tokioje įstaigoje kompiuteriai neveikia... Paspaudė mygtuką ir... antras kompiuteris neįsijungė. Šalia sėdėjęs studentas pastebėjo tokias desperatiškas pastangas : „paspausk Power mygtuką ant kompiuterio, o tik tada ant monitoriaus...“ Akių iš gėdos nebuvo kur dėti, bet tą dieną buvo duotas aiškus pažadas - išmokti naudotis kompiuteriu, jį prisijaukinti ir padaryti savo sąjungininku, o ne priešu. Po keleto metų šis pažadas buvo įgyvendintas su kaupu. Kuo baigėsi ši istorija? Pasižiūrėkite į Rasytojas.lt ir patys suprasite...

Leave a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *