Kritimai, suspaudimai ir apliejimai – tai tik keletas iš daugelio nelaimingų nutikimų, kurie gali sugadinti jūsų brangų išmanųjį telefoną ar planšetinį kompiuterį. Jei kada nors praradote savo išmaniojo telefono kontrolę ir bejėgiškai stebėjote, kaip jūsų įrenginys lekia į žemę, jau puikiai žinote, kaip svarbu apsaugoti savo išmanųjį įrenginį!

Nuo lengvų ir plonų dėklų iki tvirtų dėklų, pasižyminčių dideliu funkcionalumu ir stipria apsauga – šio vadovo pagalba dėkliukai telefonams bus pasirinkti daug lengviau, suteikiant jūsų išmaniajam telefonui ne tik didelę apsaugą, tačiau taip pat prisidedant ir prie jūsų originalaus įvaizdžio.

Atlikite namų darbus

Visų pirma patariama perskaityti jus dominančių telefonų dėklų apžvalgas. Net jei nerasite konkretaus telefono modelio apžvalgos, iš kitų to paties gamintojo apžvalgų galėsite susidaryti bendrą įspūdį apie tokių dėkliukų telefonams kokybę.

Taip pat svarbu įsitikinti, kad dėkle yra tikslios išpjovos. Kartais telefonų dėklai į rinką išleidžiami skubotai ir juose trūksta prievado, mygtukų dangteliai būna standūs arba kyla problemų dėl fotoaparato blykstės atspindžių. Jei jums svarbus toks dalykas kaip belaidis įkrovimas arba norite, kad galėtumėte prijungti išmanųjį telefoną su dėklu, prieš pirkdami pasitarkite su pardavėjais.

Pasirinkite funkcijas

Pagalvokite apie papildomas funkcijas, kurių norėtumėte telefono dėkle. Pavyzdžiui, telefonų dėkluose paprastai rasite iš galinės dalies iššokančius laikiklius, tačiau įsitikinkite, kad jie yra saugūs, nes gali būti nepatogu, jei jie iššoka neprašyti. Užsirašykite, kas, jūsų manymu, yra būtina, ir apsipirkinėdami į visą tai žvelkite kaip į kontrolinį sąrašą.

Kokios apsaugos jums reikia?

Pirmiausia reikia nuspręsti, koks tvirtas turi būti jūsų telefono dėklas, kadangi yra labai didelė sąsaja tarp teikiamos apsaugos lygio ir telefono dėkliuko apimties bei svorio.

Smūgiams atsparūs storesni telefonų dėklai

Smūgiams atsparūs storesni telefonų dėklai yra viena iš galimybių, į kurią verta atkreipti dėmesį, tačiau nepamirškite, kad jie bus didelių gabaritų ir gerokai sunkesni. Papildomos oro kišenės ir sutvirtinti kampai gerokai sumažina prietaiso pažeidimo riziką, tačiau neišvengiamai padidina dėklo tūrį. Tokį dėklą taip pat turėtų būti lengva suimti net ir drėgnomis rankomis, tačiau gali būti, kad dėl to jį bus sunkiau įkišti į kišenę ir iš jos išimti. Dėl to gali tekti pagalvoti apie savo išmaniojo telefono nešiojimą rankinėje ar kuprinėje.

Tokie dėklai turėtų uždengti visus telefono kampus, įskaitant mygtukus ir jutiklinį ekraną, todėl mygtukus gali būti sunkiau paspausti, o jutiklinio ekrano jautrumas gali sumažėti. Galiausiai dėl tokio tvirto dėklo gali būti šiek tiek sunkiau iš tikrųjų naudotis telefonu.

Tvirti dėklai

Jei norite dėklo, kuris tikrai atlaikytų kritimą, bet nenorite per daug padidinti jo apimties ar visiškai atsisakyti stiliaus, galite rinktis vieną iš daugelio šiuo metu rinkoje esančių tvirtų telefonų dėklų. Standartinis gerai veikiantis derinys – kieto polikarbonato sluoksnis ir vidinis minkštesnio, pavyzdžiui, silikono, sluoksnis, kuris sugeria smūgius.

Galite tikėtis, kad šie dėklai šiek tiek padidins apimtį ir svorį, tačiau jų būna įvairių stilių ir jie neturėtų trukdyti naudotis viskuo, ką gali pasiūlyti jūsų išmanusis telefonas. Įsitikinkite, kad priekyje yra briauna arba tam tikra apsauga, jei telefonas nukristų ekranu žemyn. Taip pat turėtumėte tikėtis papildomo sukibimo, kad sumažintumėte tikimybę, jog telefoną apskritai numesite.

Ploni arba standartiniai dėklai

Kartais visiškai nesinori uždengti nuostabų telefono dizainą ir lygiai taip pat dažnai nenorime, kad kišenėje nešiotumėmės labai sunkų ir didelių gabaritų telefoną. Jei stilius jums svarbesnis už apsaugą, galite rinktis ploną telefono dėklą. Jis apsaugos nuo įbrėžimų tose vietose, kurias iš tikrųjų dengia, ir tikrai padidins tikimybę jūsų telefonui išgyventi kritimą. Rinkoje atsiranda vis daugiau permatomų dėklų, todėl kaip niekada paprasta įsigyti tokį, kuris leistų išryškinti savo telefono dizainą. Be to, plonas ar standartinis telefono dėklas pasižymi nedidele kaina, todėl tai gali būti puikus pasirinkimas, jei manote, kad jums pakanka pagrindinio apsaugos lygio.

Tokie telefonų dėklai paprastai gaminami iš TPU, kuris yra patvarus ir šiek tiek plastiškas, todėl juos lengva pritaikyti ir jie užtikrina šiokią tokią apsaugą nuo smūgių. Tokių telefonų dėklų kategorijoje rasite bene didžiausią stilių ir spalvų įvairovę, tačiau būtinai patikrinkite išpjovas ir nepamirškite, kad apsaugos trūkumas kampuose arba priekyje reiškia silpną apsaugą nuo kritimo. Kai kurie šios kategorijos dėklai taip pat užtikrina neblogą apsaugą nuo kritimo, derindami ploną, kietą nugarėlę su storesniais, plastiškais šonais.

Dėklai su įkrovikliu

Kalbant apie nusiskundimus dėl mobiliųjų technologijų, prastas akumuliatoriaus veikimo laikas vis dar yra lentelės viršuje. Todėl išmaniesiems telefonams visada galite įsigyti baterijos dėklą. Juose paprastai būna įmontuotas akumuliatorius, galintis dar kelias valandas maitinti jūsų išmanųjį telefoną.

Tačiau dėklai su įkrovikliu visuomet yra nepatogūs ir sunkūs. Jei jie ploni, taip yra todėl, kad viduje esanti baterija nėra labai didelė ir ji tik nežymiai prailgins jūsų telefono baterijos veikimo laiką.

Daugelis dėklų su įkrovikliu iš tikrųjų nėra skirti didelei apsaugai, todėl dėl apsaugos lygio, kurį galėtų suteikti toks dėklas, turėtumėte pasitarti su pardavėjais. Taip pat yra keletas išmanių dizainų, kuriuose lengvas dėklas arba apsauginiai dėkliuko šonai derinami su nuimamu baterijos komponentu.

Ekrano apsaugos priemonės

Daugelis išmaniųjų telefonų šiandien yra parduodami kartu su ekrano apsaugomis, ir yra daugybė specializuotų parduotuvių, kuriose jomis prekiaujama kiekvienam rinkoje esančiam prietaisui. Jos gali padėti sumažinti jutiklinio ekrano įbrėžimų ar įtrūkimų tikimybę, tačiau jos neišvengiamai daro įtaką estetiniam vaizdui, o kartais ir naudojimo galimybėms.

Jei ketinate pirkti ekrano apsaugą, įsitikinkite, kad ji pagaminta jūsų prietaisui (pvz., jei naudojate „iPhone 13 Mini“, jums galėtų praversti Apple iPhone 13 Mini apsauginis stiklas) ir įsigykite ją iš karto, nes bet koks ekrano netobulumas padidins tikimybę, kad galiausiai po ekrano apsauga atsiras burbuliukų. Taip pat atidžiai laikykitės montavimo instrukcijų ir ekrano apsaugą dėkite lėtai, nes tai padės pasiekti geriausią rezultatą.

Galite įsigyti ir ekrano apsaugą, kuri sumažina žiūrėjimo kampą, kad būtų užtikrintas papildomas privatumas, taip pat tokią, kuri skirta atspindžiams mažinti. Priklausomai nuo ekrano apsaugos priemonės, galite rasti tokią, kuri tiktų prie plonų arba tvirtų, storų dėklų. Be to, jei ekrano jautrumas jums labai svarbus, rinkoje šiandien yra ekrano apsaugų, kurios nesumažina ekrano jautrumo ir užtikrina sklandų naudojimąsi savo išmaniuoju telefonu.

Pabaigai

Renkantis telefono dėkliuką ir ekrano pasaugą, visuomet geriausia tai daryti neskubant ir atidžiai palyginant kuo daugiau jums prieinamų pasirinkimų. Atsižvelgdami į tai, kaip dažnai naudojate savo išmanųjį telefoną, turėtumėte rasti tai, kas tinka jums ir jūsų gyvenimo būdui. Taip pat rekomenduojama apsvarstyti kelis skirtingo stiliaus dėklus skirtingoms veikloms, pvz., galbūt norėsite plonesnio dėklo darbui, bet jums reikės tvirto dėklo, kai leisitės į tolimą žygį pėsčiomis. Todėl atsižvelkite į individualius veiksnius ir tinkamai apsaugokite savo išmanųjį telefoną.

By Marius

Labai seniai, vienas iš gilaus Žemaitijos kaimo į sostinę atvykęs jaunuolis, nedrąsiai įžengė į savo universiteto kompiuterių kabinetą. Nedrąsiai atsisėdo prie laisvo kompiuterio ir, sulaikęs kvėpavimą, paspaudė mygtuką. Sumirgėjo žalia lemputė, bet kompiuterio ekranas liko juodas... Jaunuolis persėdo prie kito kompiuterio ir nusistebėjo, kodėl tokioje įstaigoje kompiuteriai neveikia... Paspaudė mygtuką ir... antras kompiuteris neįsijungė. Šalia sėdėjęs studentas pastebėjo tokias desperatiškas pastangas : „paspausk Power mygtuką ant kompiuterio, o tik tada ant monitoriaus...“ Akių iš gėdos nebuvo kur dėti, bet tą dieną buvo duotas aiškus pažadas - išmokti naudotis kompiuteriu, jį prisijaukinti ir padaryti savo sąjungininku, o ne priešu. Po keleto metų šis pažadas buvo įgyvendintas su kaupu. Kuo baigėsi ši istorija? Pasižiūrėkite į Rasytojas.lt ir patys suprasite...

Leave a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas.