Daugeliu atvejų pastatų ir namų struktūra yra beveik panaši, skirtumas slypi apdailoje ir tame, kokios apdailos medžiagos pasirenkamos. Apdaila kartais reikalauja net daugiau pastangų ir resursų nei statybos procesas.

Apdailos ir statybinės medžiagos – tai medžiagos ir daiktai, naudojami pastatų ir konstrukcijų eksploatacinėms ir dekoratyvinėms savybėms gerinti, taip pat konstrukcijų elementams apsaugoti nuo atmosferos ir kitokio poveikio.

Apdailos medžiagos dažniausiai skirtos vidaus arba išorės apdailai, kai kurios medžiagos naudojamos abiem. Dabar yra šimtai, o gal ir tūkstančiai skirtingų apdailos konstrukcijų tipų, tačiau aptarsime kai kurias pagrindines šiam tikslui naudojamas medžiagas.

Mediena

Be jokios abejonės, tai labiausiai vertinama natūrali medžiaga, naudojama interjero dizaine. Jau daugelį metų jis buvo populiarus ir, atrodo, vis dar auga. Mediena yra universali, jauki ir lengvai apdirbama. Tarp medienos apdailos medžiagų yra dekoratyvinė fanera, fanera, parketas, medžio drožlių plokštės, medienos plaušų plokštės ir tokie gaminiai kaip turėklai, cokoliai, apdailos korpusai. Medienos apdailos medžiagos išsiskiria puikia išvaizda ir aptarnavimo kokybe. Medienos apdailos medžiagų tarnavimo laikas ilginamas apdorojant jas medienos konservantais bei dengiant dažų ir lako dangas.

Pagrindiniai medienos, kaip statybinės medžiagos, privalumai:

  • Mediena puikiai tinka kaip grindų apdailos medžiaga. Tinkamai paruoštas lentas galima montuoti tiesiai ant namuose dažniausiai naudojamų grindų šildymo sistemų.
  • Mediena gali būti naudojama baldams, virtuvės ar vonios spintelėms.
  • Mediena plačiai naudojama patalpose ir languose bei vėdinimo sistemose. Mediena gali būti naudojama ir išorės sienų bei vartų apdailai.
  • Medienos tekstūra yra įvairi, todėl ši medžiaga yra unikali. Tai geras šilumos ir elektros izoliatorius ir gali išlaikyti didelį svorį.

Plytos

Šiomis dienomis sugrįžtanti plytų apdaila yra nauja sensacija rinkoje. Kartu su šiuolaikiniais metodais jums nebereikia didelės mūrinės vilos, kad jos apdaila būtų plyta. Dabar jūs netgi galite apdailinti plytas savo bute ar name.

Plytos statybinės medžiagos yra universalios, nuo amžių naudotos statybose ir visada atrodo stilingai. Plyta kepama iš molio – natūralios medžiagos, kuri sukuria žmogui palankų mikroklimatą. Jis yra šalčiui ir ugniai atsparus. Jis taip pat gerai veikia kaip šilumos izoliatorius ir garsą izoliuojanti medžiaga ir lengvai valomas.

Pagrindiniai plytų, kaip apdailos medžiagos, privalumai:

  • Gali būti naudojamos bet kokiame stiliuje ir puikiai pabrėžia klasikinį interjerą, primenantį tradicinę statybą.
  • Baltai nudažyta plyta sumaniai derės prie skandinaviško stiliaus ir vis tiek žavės savo unikalia tekstūra.
  • Gali būti naudojamos virtuvėje, židinyje ar spintelių šonuose.

By Marius

Labai seniai, vienas iš gilaus Žemaitijos kaimo į sostinę atvykęs jaunuolis, nedrąsiai įžengė į savo universiteto kompiuterių kabinetą. Nedrąsiai atsisėdo prie laisvo kompiuterio ir, sulaikęs kvėpavimą, paspaudė mygtuką. Sumirgėjo žalia lemputė, bet kompiuterio ekranas liko juodas... Jaunuolis persėdo prie kito kompiuterio ir nusistebėjo, kodėl tokioje įstaigoje kompiuteriai neveikia... Paspaudė mygtuką ir... antras kompiuteris neįsijungė. Šalia sėdėjęs studentas pastebėjo tokias desperatiškas pastangas : „paspausk Power mygtuką ant kompiuterio, o tik tada ant monitoriaus...“ Akių iš gėdos nebuvo kur dėti, bet tą dieną buvo duotas aiškus pažadas - išmokti naudotis kompiuteriu, jį prisijaukinti ir padaryti savo sąjungininku, o ne priešu. Po keleto metų šis pažadas buvo įgyvendintas su kaupu. Kuo baigėsi ši istorija? Pasižiūrėkite į Rasytojas.lt ir patys suprasite...

Leave a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *