Kvėpavimas per burną – tai sena problema, su kuria gali susidurti daugybė vaikų. Tokiu atveju taikoma miofunkcija, kuri padeda išmokti taisyklingo kvėpavimo ir taisyklingos liežuvio padėties. Miofunkcija padeda išmokti nevalingai laikyti liežuvį prie gomurio – natūralioje ramybės būsenoje. Kai liežuvis yra laikomas nuleistas, vaikas kvėpuoja per burną. Tai gali sukelti daugybę kitų problemų, daro įtaką miego kokybei. Miofunkcija padeda neskausmingai per laiką suformuoti gerą įprotį.

Kaip miofunkcija padeda?

Miofunkcija susidaro iš eilės skirtingų pratimų veidui, lūpoms, liežuviui. Atsiradę nevalingi įpročiai, kaip laikyti liežuvį, nėra pakeičiami lengvai. Tačiau taisyklingai ir reguliariai atliekami pratimai padeda tai padaryti. Miofunkcija yra efektyvi norint išmokyti smegenis tinkamai laikyti liežuvį apie tai negalvojant. Miofunkcija taip pat gali padėti ir po ortodontinio gydymo. Kartais norint išlaikyti gerus rezultatus stabilius reikia daugiau pastangų, nes gydymo metu susiformavę įpročiai gali pakenkti. Tokiu atveju gydytojas ortodontas paskirs miofunkciją. 

Liežuvio padėtis burnoje yra labai svarbus elementas taisyklingame kvėpavime. Todėl labai svarbu, jog liežuvio rami būsena būtų prilipus prie gomurio, o ne apačioje. Miofunkcija būtent tai ir padeda koreguoti. Šis gydymo būdas nėra skausmingas, nereikalauja daug investicijų, svarbiausia, kad paskirti pratimai būtų atliekami taisyklingai ir reguliariai, net nesant miofunkcijos vizitui pas kineziterapeutą.

Kur reikia kreiptis dėl miofunkcijos?

Miofunkcija, kaip minėta anksčiau, gali būti skiriama gydytojo ortodonto. Tačiau taip pat galima ir savarankiškai kreiptis į medicinos klinikas, kurios siūlo tokį gydymo metodą. Miofunkcija dažniausiai yra atliekama pas kineziterapeutus, kvalifikuotus specialistus, dirbančius su veido raumenimis. Miofunkcija gali užtrukti net iki metų laiko, tačiau tik pirmais mėnesiais vizitai yra dažnesni. To reikia, kad būtų tikslingai sudėliojama pratimų programa bei išmokoma taisyklingai juos atlikti. Po pirmųjų vizitų pratimus reikia atlikti ir namuose. Taip greičiau formuosis geri įpročiai. Miofunkcija gali padėti atsikratyti ir su dar daugiau skirtingų veido raumenų problemų, todėl pastebėjus nevalingus blogus įpročius, nieko nelaukiant reikia kreiptis į specialistą pilnam ištyrimui ir gydymo paskyrimui.

By Marius

Labai seniai, vienas iš gilaus Žemaitijos kaimo į sostinę atvykęs jaunuolis, nedrąsiai įžengė į savo universiteto kompiuterių kabinetą. Nedrąsiai atsisėdo prie laisvo kompiuterio ir, sulaikęs kvėpavimą, paspaudė mygtuką. Sumirgėjo žalia lemputė, bet kompiuterio ekranas liko juodas... Jaunuolis persėdo prie kito kompiuterio ir nusistebėjo, kodėl tokioje įstaigoje kompiuteriai neveikia... Paspaudė mygtuką ir... antras kompiuteris neįsijungė. Šalia sėdėjęs studentas pastebėjo tokias desperatiškas pastangas : „paspausk Power mygtuką ant kompiuterio, o tik tada ant monitoriaus...“ Akių iš gėdos nebuvo kur dėti, bet tą dieną buvo duotas aiškus pažadas - išmokti naudotis kompiuteriu, jį prisijaukinti ir padaryti savo sąjungininku, o ne priešu. Po keleto metų šis pažadas buvo įgyvendintas su kaupu. Kuo baigėsi ši istorija? Pasižiūrėkite į Rasytojas.lt ir patys suprasite...

Leave a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *