parduodu verslą
Photo by Pixabay on Pexels.com

Verslas yra investicija, kuri po kurio laiko tikrai atsiperka. Kad taip nutiktų, reikia tiesiog turimą verslą parduoti. Kaip tai padaryti? Ar verslo pardavimas yra labai sudėtingas procesas? Visus šiuos klausimus aptarsime šiame straipsnyje.

Ar tikrai parduodate savo verslą?

O gal tik norite atostogų nuo rutinos ir rūpesčių? Taip paprastai nutinka, kai verslo savininkas yra kartu ir vadovas. Kaip gi galima palikti savo „vaiką“. Nesvarbu, kad jis jau didelis ir veikia savarankiškai, kas metai plečiasi gana stabilia progresija… Tokia situacija verslininkams ir savininkams yra gerai žinoma. Vieniems pakanka atsitraukti nuo verslo reikalų kuriam laikui, kitiems vis dėlto norisi verslą parduoti ir tik tada atsipūsti nuo kasdieninės rutinos. Jei atostogos nepadės ir pardavinėsite verslą kas benutiktų, skaitykite toliau…

Prieš pradedant pardavinėti verslą – 3 svarbūs darbai

Dar prieš tai, kol pradėsite verslą pardavinėti, reikės atlikti tris labai svarbius namų darbus. Jie gali užtrukti – tai nėra lengvas kelias, tad pirštų spragtelėjimu ir „lydekai paliepus“ čia nekvepia. Reikės dirbti…

  1. Išsamus rinkos ir verslo galimybių tyrimas. Tiesiog įsivaizduokite, kad už gautus pinigus nusipirksite kitą verslą. Galbūt tokios srities, apie kurią nieko nežinote. Ko norėtumėte paklausti pardavėjo? Teisingai – kokia situacija rinkoje, kiek veikia konkurentų, kokia verslo aplinka teisiniu požiūriu, ar keliamos kokios kliūtys iš valdžios. Taip pat norėsite susipažinti, kas yra konkurentai, ar yra galimybių juos aplenkti, kokios verslo plėtros galimybės. Aišku, reikės įsigilinti ir į kainodarą bei pelningumą. Visa ši informacija turi būti surašyta ir patraukliai sudėliota.
  2. Verslo dokumentacija. Pirkdami naują verslą turėsite įsitikinti, kad dokumentai yra visiškai tvarkingi. Dėl to pardavėjas privalo viską sutvarkyti, dokumentuoti, peržiūrėti sutartis, skolas ir finansinius srautus. Buhalterija ir teisininkai čia turės padirbėti, priklausomai nuo to, kaip viskas vyko iki šiol. Jei viskas buvo tvarkoma tvarkingai, daug problemų neturėtų kilti.
  3. Verslo kainos nustatymas. Kiek kainuoja jūsų verslas? 10 000 eurų? 100 000? O kodėl ne 57 850 eurų? Verslo kainą reikia įvertinti gana blaiviai ir pamatuotai, o ne „iš akies“. Taip, verslas jūsų nemigos naktų ir streso paveiktų žilų plaukų neatpirks net milijonais, todėl čia reikalingas šaltas protas. Išanalizavus pastarųjų metų balanso ataskaitas, gali paaiškėti, kad jūsų verslas yra vertingesnis, nei iki šiol manėte. Deja, gali būti prieita ir prie atvirkštinės išvados. Taip pat matysite, kokia progresija auga jūsų verslas ir kiek jis gali uždirbti per artimiausius 5 metus.

Turite visą reikalingą informaciją verslo pardavimui.

Geras verslo pardavimo skelbimas

Parduodu verslą. Tel. +3705555555“. Tokie skelbimai gal ir pasitaikydavo prieš du dešimtmečius laikraščių baltuosiuose puslapiuose – asmeninių skelbimų skyreliuose. Dabar tokių tikrai nebepamatysite.

Verslo pardavimas vyksta internetu. Surašomas geras verslo pardavimo skelbimas, pateikiama kaina, trumpai pristatomas verslas. Visa informacija neatskleidžiama, tačiau pateikiama motyvuojanti informacija – pelningumas, pasiekimai ir kitos smulkmenos.

Geras verslo pardavimo skelbimas yra paskelbiamas tokiuose verslo pardavimo portaluose kaip Verslopardavimas.lt ir kituose. Rečiau naudojamas didžiausias skelbimų portalas, įvairios turinio strategijos kampanijos.

Skelbimas gali būti aktyvus ne dienomis, o mėnesiais ar net metais, todėl svarbu viską gerai surašyti, kad jį galima būtų rasti tiesiogiai per Google paiešką.

Viskas. Lieka tik laukti ir ruošis galimiems susitikimams su potencialiais pirkėjais, deryboms, teisininkų raštams ir t.t. Verslo pardavimo procesas, kuris gali trukti ir metus, prasidėjo.

By Marius

Labai seniai, vienas iš gilaus Žemaitijos kaimo į sostinę atvykęs jaunuolis, nedrąsiai įžengė į savo universiteto kompiuterių kabinetą. Nedrąsiai atsisėdo prie laisvo kompiuterio ir, sulaikęs kvėpavimą, paspaudė mygtuką. Sumirgėjo žalia lemputė, bet kompiuterio ekranas liko juodas... Jaunuolis persėdo prie kito kompiuterio ir nusistebėjo, kodėl tokioje įstaigoje kompiuteriai neveikia... Paspaudė mygtuką ir... antras kompiuteris neįsijungė. Šalia sėdėjęs studentas pastebėjo tokias desperatiškas pastangas : „paspausk Power mygtuką ant kompiuterio, o tik tada ant monitoriaus...“ Akių iš gėdos nebuvo kur dėti, bet tą dieną buvo duotas aiškus pažadas - išmokti naudotis kompiuteriu, jį prisijaukinti ir padaryti savo sąjungininku, o ne priešu. Po keleto metų šis pažadas buvo įgyvendintas su kaupu. Kuo baigėsi ši istorija? Pasižiūrėkite į Rasytojas.lt ir patys suprasite...

Leave a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *