Šiuo metu yra gana daug kalbama apie sveiką gyvenimo būdą. Vienas rodiklių, kuris gana tiksliai identifikuota, ar žmogus yra sveikas – KMI. Nors šiuo metu apie jį irgi yra kalbama labai daug, pateikiamos skirtingos nuomonės ir net plečiamos normalaus KMI ribos, tačiau faktas, kad tilpdami į rėmus galite būti tikras, kad daugiau arba mažiau – bent jau svoris yra geras. O tai dalinai prisideda ir prie sveikesnio organizmo.

Visgi, kad ir kaip kartais yra rūpinamasi savimi, atrodo, kad svoris auga iš niekur. Taip gali nutikti dėl daugelio priežasčių. Apie jas pasakoja medikas Dominykas.

Skydliaukės problemos

Vienos dažniausių priežasčių, kurios sukelia gana greitus ir intensyvius svorio augimo mastus, yra skydliaukės problemos. Jos yra greitai identifikuojamos specialios kraujo ištyrimo programos metu. Skydliaukės kraujo tyrimai gali parodyti labai skirtingas problemas, kurios reikalauja ir skirtingo šalinimo metodo.

„Kraujo tyrimai yra labai greiti ir paprasti, tačiau atsakymai gali padėti susitvarkyti sveikatą. Ir svorio augimas dažniausiai yra tik smulkmena. Yra kur kas daugiau sveikatos problemų, kurias sukelia netinkamas skydliaukės veikimas. Jas tvarkyti tiesiog privaloma“,- teigia Dominykas.

Rinkitės privačias klinikas, kurios garantuoja ir tikslumą, ir greitį. Paslaugų kainos krenta, tad pasirūpinti savo sveikata tampa paprasčiau ir tokia galimybė prieinama kiekvienam.

Navikų rizikos

Dominykas taip pat priduria, kad staigūs svorio pokyčiai taip pat gali rodyti ir navikų egzistavimą. „Daugeliui atrodo, kad vėžys dažniausiai pasireiškia greitu svorio kritimu. Tai nėra visiškai tiesa. Kai svoris taip pat auga itin greitai, tai gali parodyti, kad problema – yra. Tik neišsigąskite, navikas – tai tikrai dar ne vėžys“.

Bet kuriuo atveju staigūs svorio pokyčiai reikalauja konsultacijos su mediku, kuris atliks visus reikalingus tyrimus.

Suvalgyto maisto kiekis

Ir esminis dalykas – tinkamas suvalgomo maisto kiekis. Daugeliui atrodo, kad valgo labai mažai, tad keista, kad svoris auga. O kai pradedam skaičiuoti kalorijas, matosi, kad ne tiek mažai kiek yra galvojama. Dėl to verta bent jau preliminariai apskaičiuoti – kiek suvalgote ir kaip tai daro įtaką Jūsų organizmui.

Svarbiausia taisyklė yra pradėti domėtis savo sveikata. Esame tikri, kad tokiu atveju nesunkiai rasite priežastį, kodėl svoris auga. Tyrimų yra labai daug. Taip pat kaip ir gydymo metodų. Reikia tik domėtis ir nelaukti. Problema, deja, pati nedings.

By Marius

Labai seniai, vienas iš gilaus Žemaitijos kaimo į sostinę atvykęs jaunuolis, nedrąsiai įžengė į savo universiteto kompiuterių kabinetą. Nedrąsiai atsisėdo prie laisvo kompiuterio ir, sulaikęs kvėpavimą, paspaudė mygtuką. Sumirgėjo žalia lemputė, bet kompiuterio ekranas liko juodas... Jaunuolis persėdo prie kito kompiuterio ir nusistebėjo, kodėl tokioje įstaigoje kompiuteriai neveikia... Paspaudė mygtuką ir... antras kompiuteris neįsijungė. Šalia sėdėjęs studentas pastebėjo tokias desperatiškas pastangas : „paspausk Power mygtuką ant kompiuterio, o tik tada ant monitoriaus...“ Akių iš gėdos nebuvo kur dėti, bet tą dieną buvo duotas aiškus pažadas - išmokti naudotis kompiuteriu, jį prisijaukinti ir padaryti savo sąjungininku, o ne priešu. Po keleto metų šis pažadas buvo įgyvendintas su kaupu. Kuo baigėsi ši istorija? Pasižiūrėkite į Rasytojas.lt ir patys suprasite...

Leave a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *