kalendorius

Augalų sodinimui skirtas kalendorius yra naudingas įrankis kiekvienam sodininkui, norinčiam pasiekti geriausių rezultatų augalininkystėje. Sodinimo kalendorius padeda nustatyti palankiausią laikotarpį sėjai ir kitiems sodo darbams, atsižvelgiant į mėnulio ciklus, orų sąlygas ir kitus natūralius gamtos veiksnius.

Kokią informaciją galima rasti sodinimo kalendoriuje?

  • Mėnulio ciklas ir augalų sodinimas. Daugelis sodinimo kalendorių remiasi mėnulio ciklu, kuris suskirstytas į keturias fazes. Tai jaunatis, delčia, priešpilnis ir pilnatis. Kai kurie sodininkai teigia, kad tam tikrose mėnulio fazėse augalai absorbuoja daugiau ar mažiau vandens, priklausomai nuo to, ar mėnulis yra arti žemės paviršiaus arba toli nuo jos. Pavyzdžiui, jaunaties laikotarpiu dažnas sodininkystės kalendorius rekomenduoja sėti daigus ir sėklas, nes, vadovaujantis mėnulio ciklais, augalai tada turi optimalias sąlygas šaknų formavimuisi.
  • Oro sąlygos. Sodinimo kalendoriai taip pat atsižvelgia į klimato sąlygas ir sezonus. Kiekvienoje geografinėje vietoje orai gali skirtis, todėl svarbu pasirinkti tinkamą sodinimo laikotarpį atsižvelgiant į regioną. Šiltesniu metų laiku augalai sėjami tiesiogiai į dirvą, o ankstyvą pavasarį daigeliai prasikala šiltnamiuose.
  • Astronomija ir astrologija. Sodinimo kalendoriai nuo seno buvo neatskiriami nuo planetų padėties. Kai kurie sodinimo kalendoriai taip pat nurodo zodiako ženklų padėtį ir jų įtaką augalams. Tikima, kad tam tikrose zodiako ženklų padėtyse augalai auga geriau, aktyviau arba priešingai, silpniau ir blogiau. Pavyzdžiui, yra teigiančių, kad prieskonines žoleles ir daržoves geriausia sodinti kai mėnulis yra vandens ženkluose, o vaisiams palankesnis metas, kai mėnulis yra žemės ženkluose.
  • Praktiniai patarimai. Sodinimo kalendorius yra vertingas net patyrusiems sodininkams. Čia dažnai galima rasti vertingų įžvalgų dėl konkrečių augalų priežiūros. Tai gali apimti specialius patarimus dėl trąšų, laistymo, piktžolių naikinimo ir kitų svarbių sodo darbų.

Sodinimo kalendorius tai ne tik senovės išmintis, bet ir praktiškas įrankis, kuris padeda pasiekti geriausių rezultatų atliekant sodininkystės darbus. Kviečiame jį išbandyti. Neabejojame, kad čia rasite patarimų, kurie padės sukurti sveiką, gausų ir įspūdingą sodą.

By Marius

Labai seniai, vienas iš gilaus Žemaitijos kaimo į sostinę atvykęs jaunuolis, nedrąsiai įžengė į savo universiteto kompiuterių kabinetą. Nedrąsiai atsisėdo prie laisvo kompiuterio ir, sulaikęs kvėpavimą, paspaudė mygtuką. Sumirgėjo žalia lemputė, bet kompiuterio ekranas liko juodas... Jaunuolis persėdo prie kito kompiuterio ir nusistebėjo, kodėl tokioje įstaigoje kompiuteriai neveikia... Paspaudė mygtuką ir... antras kompiuteris neįsijungė. Šalia sėdėjęs studentas pastebėjo tokias desperatiškas pastangas : „paspausk Power mygtuką ant kompiuterio, o tik tada ant monitoriaus...“ Akių iš gėdos nebuvo kur dėti, bet tą dieną buvo duotas aiškus pažadas - išmokti naudotis kompiuteriu, jį prisijaukinti ir padaryti savo sąjungininku, o ne priešu. Po keleto metų šis pažadas buvo įgyvendintas su kaupu. Kuo baigėsi ši istorija? Pasižiūrėkite į Rasytojas.lt ir patys suprasite...

Leave a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *