Išsirinkti naujus langus būstui – tikrai labai atsakinga ir nelengva užduotis. Plastikiniai langai turi nemažai savybių, kurias suprasti reikia skirti tam nemažai laiko ir įsigilinti į visas langų funkcijas. Tokioje gausoje pasiūlymų galima lengvai pasimesti, ypač kai atrodo, jog kiekvienas gamintojas pasiūlo vis geresnių pasiūlymų. Kaip nepasimesti, nepasiduoti plastikinių langų reklamos įtakai ir išsirinkti tai, ko tikrai reikia namams ir jums?

Svarbiausia neatsižvelgti vien į langų dizainą ar išvaizdą. Tai tikrai neturėtų būti pagrindinis kriterijus renkantis plastikinius langus. Svarbiausia atsižvelgti į langų techninę charakteristiką. Svarbiausi parametrai yra: šilumos perdavimo koficientas (Uw), oro kamerų skaičius ir stiklo paketas.

Dėl nesandarių langų namie, galima prarasti net iki 70 proc. šilumos nuostolių! Dėl šios priežasties, labai svarbu, kad plastikiniai langai būtų energetiškai efektyvūs ir padėtų sumažinti šilumos išlaidas. Čia labai svarbu atkreipti dėmėsį į langų U vertę. Kuo ši vertė mažesnė, tuo daugiau mažiau šilumos langas praleidžia pro save. Taip pat mažesnis U koficientas padeda užtikrinti aukštus patalpų vėdinimo standartus ir kokybiškesnę garso izoliaciją.

Jokiais būdais nesirinkite langų pagal kainą. Jeigu biudžetas ribotas, stenkitės kuo daugiau išsinagrinėti, kuris variantas išeitų pagal jūsų planuojamą sumą. Pirkti aklai, viena dėl žemos kainos, yra nemaža klaida, kurios ateityje gali tekti gailėtis ir mokėti du kartus… Langai labai svarbus pirkinys visiems namams. Jie turėtų būti itin kokybiški, pagaminti iš ilgaamžių medžiagų, kurios tarnaus ilgai ir nelūš taip lengvai. Žinoma, ir pačioje gamyboje turi būti naudojamos moderniausios technologijos, norint pagaminti tikrai kokybišką prekę, kuri atitiktų reikiamus standartus ir įgautų reikalingus sertifikatus. Gamybos procesas, žaliavos, testavimai – visa tai susideda į nemažus kaštus, todėl ir pats produktas tokiu atveju nekainuos labai pigiai. Dėl to, vertėtų neskubėti ir dar truputį pataupyti – niekada neapsigausite skyrę didesnę pinigų sumą naujiems langams.

Kodėl neverta rinktis pigesnių plastikinių langų? Priežastis labai paprasta – pigesni langų profiliai yra gaminami iš pigesnio plastiko. Toks plastikas sunkiai atlaiko permainingus, atšiaurius orus ir labiau tinka šiltųjų kraštų klimatui. Neatlaikę kovos su šaltais mūsų šalies orais, tokie langų profiliai dažnai suskilinėja, ko pasekoje jie praranda ne tik savo sandarumą, bet ir estetinį vaizdą. Taip pat iš pigesnio plastiko pagaminti langų profiliai yra linkę greičiau deformuotis.

Taigi, net jeigu ir pasitaikė ypatingai gundantis pasiūlymas, įsitikinkite, jog nesuklystate “sutaupydami”. Norint nesuklysti pasiduodant reklamos įtakai, pirmiausia išsiaiškinkite, kokie plastikiniai langai labiausiai atitiks jūsų keliamus reikalavimus ir tik tada pradėkite ieškoti geriausio kainos pasiūlymo.

By Marius

Labai seniai, vienas iš gilaus Žemaitijos kaimo į sostinę atvykęs jaunuolis, nedrąsiai įžengė į savo universiteto kompiuterių kabinetą. Nedrąsiai atsisėdo prie laisvo kompiuterio ir, sulaikęs kvėpavimą, paspaudė mygtuką. Sumirgėjo žalia lemputė, bet kompiuterio ekranas liko juodas... Jaunuolis persėdo prie kito kompiuterio ir nusistebėjo, kodėl tokioje įstaigoje kompiuteriai neveikia... Paspaudė mygtuką ir... antras kompiuteris neįsijungė. Šalia sėdėjęs studentas pastebėjo tokias desperatiškas pastangas : „paspausk Power mygtuką ant kompiuterio, o tik tada ant monitoriaus...“ Akių iš gėdos nebuvo kur dėti, bet tą dieną buvo duotas aiškus pažadas - išmokti naudotis kompiuteriu, jį prisijaukinti ir padaryti savo sąjungininku, o ne priešu. Po keleto metų šis pažadas buvo įgyvendintas su kaupu. Kuo baigėsi ši istorija? Pasižiūrėkite į Rasytojas.lt ir patys suprasite...

Leave a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *