Planuojantiems atnaujinti savo gyvenamosios vietos interjerą ar besikraustantiems į naujus namus, viena sunkiausių užduočių neretai tampa naujų baldų pasirinkimas. Šiandien vis labiau populiarėja minimalistiniai, skandinaviški baldai, kurie džiugina žmones savo kokybe bei ilgaamžiškumu. Šiandien skandinaviškų baldų rinka – didžiulė, todėl kiekvienam iš jūsų neturėtų būti sudėtinga surasti baldus, kurie atitiktų jūsų individualų ir savitą skonį. Papasakosime, ką reikėtų žinoti prieš renkantis skandinaviškus baldus ir kuo jie apskritai yra ypatingi.

Skandinaviškas interjeras ir dizainas pasižymi minimalizmu. Skandinaviški baldai dažniausiai yra šviesių, pastelinių ir neiššaukiančių atspalvių. Bene mėgstamiausia spalva skandinaviškuose namuose – pilka. Ji laikoma universaliausia, nėra tokia tepli ir lengvai derinama prie kitų interjero detalių. Jeigu nusprendėte įsirengti savo namus pagal skandinavišką stilių, prisiminkite, kad baldai bus minimalistinių formų, be jokių sunkių, iššaukiančių ar kitaip akį rėžiančių bei traukiančių elementų.

Skandinavijos šalys jau daugelį metų garsėja ekologija ir tvarumu. Skandinaviški baldai ir interjeras yra kuriami pasitelkiant medieną praktiškai visuose namų kambariuose, išskyrus vonią. Medinės komodos ar stalai randami kiekvieno tikro skandinavo namuose, todėl jeigu skandinaviško dizaino savo namuose siekiate ir jūs, turėtumėte nepamiršti šio aspekto. Skandinavai mėgsta natūralumą, būtent todėl dažniausiai pasirenkami mediniai baldai, o sienos ir kitas namų interjeras kruiamas naudojant kuo žemiškesnes spalvas.

Kaip minėjome, skandinaviški baldai įprastai būna šviesių spalvų, o apskritai tikrų skandinavų namuose dominuoja balta spalva. Tiesa, dar svarbu pabrėžti, kad šiauriečiai – gana praktiški žmonės, todėl dažnai ant, pavyzdžiui, sofų uždeda užtiesalus, kurie apsaugo baldus nuo išsipurvinimo.

Kadangi skandinavai – minimalistinių dizainų gerbėjai, skandinaviški baldai yra ypač lakoniški ir paprasti. Jeigu pasirenkamos drabužių spintos, jos būna be jokių papuošimų, dekupažo ar kitokių įvairių išraitymų. Skandinavų lovos – be jokių medinių galvūgalių. Svarbiausia skandinavų namuose – ekologija, minimalizmas ir paprastumas. O toks dizainas sulaukia vis daugiau dėmesio bei populiarumo ir Lietuvoje.

Kartais, siekiant kontrastingo ir kiek įdomesnio vaizdo, greta statomi, pavyzdžiui, balta komoda ir juodas staliukas. Be abejo, svarbu nepamiršti, kad viskas turėtų derėti tarpusavyje ir su kontrastais nereikėtų persistengti. Saikas yra pati svarbiausia ir pagrindinė taisyklė.

By Marius

Labai seniai, vienas iš gilaus Žemaitijos kaimo į sostinę atvykęs jaunuolis, nedrąsiai įžengė į savo universiteto kompiuterių kabinetą. Nedrąsiai atsisėdo prie laisvo kompiuterio ir, sulaikęs kvėpavimą, paspaudė mygtuką. Sumirgėjo žalia lemputė, bet kompiuterio ekranas liko juodas... Jaunuolis persėdo prie kito kompiuterio ir nusistebėjo, kodėl tokioje įstaigoje kompiuteriai neveikia... Paspaudė mygtuką ir... antras kompiuteris neįsijungė. Šalia sėdėjęs studentas pastebėjo tokias desperatiškas pastangas : „paspausk Power mygtuką ant kompiuterio, o tik tada ant monitoriaus...“ Akių iš gėdos nebuvo kur dėti, bet tą dieną buvo duotas aiškus pažadas - išmokti naudotis kompiuteriu, jį prisijaukinti ir padaryti savo sąjungininku, o ne priešu. Po keleto metų šis pažadas buvo įgyvendintas su kaupu. Kuo baigėsi ši istorija? Pasižiūrėkite į Rasytojas.lt ir patys suprasite...

Leave a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *