Šilumos siurblys namuose – vis populiaresnis sprendimas, užtikrinantis mažesnes šildymo išlaidas ir komfortą. Tai priežiūros nereikalaujantis įrenginys, aprūpinantis vis daugiau namų ar įmonių karštu vandeniu iš čiaupo, žiemą aprūpinantis šildymu, o vasarą kondicionuojantis. Jie pasižymi dideliu efektyvumu, dažnai viršijančiu tradicines krosnis. Jie yra draugiški aplinkai, nes eksploatuodami šilumos siurbliai naudoja atsinaujinančią energiją. Visa tai įtakoja tai, kad pagrindiniai jų pranašumai yra: ekonomiškumas, komfortas, ekologiškumas ir naudojimo saugumas, plačiau paskaityti galite pardavėjo puslapyje.

Kiekvieno šilumos siurblio veikimo principą galima apibūdinti paprastai. Prietaisas išgauna šilumą iš aplinkos, perduoda ją nešikliui, o šis perneša šilumos energiją į namus. Atvėsusi termodinaminė terpė grįžta į sistemą ir laukia kitos šiluminės energijos dozės.

Prietaiso veikimui įtakos turi ir jo tipas. Rinkoje yra trys pagrindiniai šilumos siurblių tipai:

  • Oro;
  • Vandens;
  • Grunto.

Kiekvienas veikia su skirtingu šilumos šaltiniu,pvz., šalia esančiais ežerais ir upėmis arba geoterminiu šilumos šaltiniu.

Šilumos siurblio efektyvumas priklauso nuo energijos šaltinio temperatūros, todėl yra esminis skirtumas tarp oro ir žemės siurblių.

Šilumos siurblys yra puikus pasirinkimas, nes šis sprendimas garantuoja viso pastato šildymą už mažą kainą. Pasirinkę šį patalpų šildymo būdą įgaunate šilumos ir komforto, galite drąsiai skelbti, kad rūpinatės planeta, o tuo pačiu nepajusite šio pasikeitimo savo piniginėje, nes tai nekainuoja daug.

Tačiau prieš perkant būtina išsiaiškinti, kuris tipas mums bus tinkamiausias ir, kas įdomu, dažniausiai tai yra didžiausia problema nusprendus įsirengti šilumos siurblį. Ar yra skirtumų tarp oro ir žemės siurblių ir ar jie turi skirtingą poveikį išlaidoms? Pasirodo, kad taip. Štai kodėl pirkdami atkreipkite dėmesį į tokius veiksnius kaip pirkimo, statybos, taip pat su eksploatavimu ir montavimu susijusias išlaidas.

By Marius

Labai seniai, vienas iš gilaus Žemaitijos kaimo į sostinę atvykęs jaunuolis, nedrąsiai įžengė į savo universiteto kompiuterių kabinetą. Nedrąsiai atsisėdo prie laisvo kompiuterio ir, sulaikęs kvėpavimą, paspaudė mygtuką. Sumirgėjo žalia lemputė, bet kompiuterio ekranas liko juodas... Jaunuolis persėdo prie kito kompiuterio ir nusistebėjo, kodėl tokioje įstaigoje kompiuteriai neveikia... Paspaudė mygtuką ir... antras kompiuteris neįsijungė. Šalia sėdėjęs studentas pastebėjo tokias desperatiškas pastangas : „paspausk Power mygtuką ant kompiuterio, o tik tada ant monitoriaus...“ Akių iš gėdos nebuvo kur dėti, bet tą dieną buvo duotas aiškus pažadas - išmokti naudotis kompiuteriu, jį prisijaukinti ir padaryti savo sąjungininku, o ne priešu. Po keleto metų šis pažadas buvo įgyvendintas su kaupu. Kuo baigėsi ši istorija? Pasižiūrėkite į Rasytojas.lt ir patys suprasite...

Leave a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *