Šiuolaikinės kibernetinės grėsmės gali užpulti tiek įmonę, tiek paprastą vartotoją. Remiantis statistika, populiariausi yra tradiciniai elektroniniai nusikaltimai (90 proc.) ir tikslinės atakos, kurių taikiniu tampa įmonės ir organizacijos (9,9 proc.).

Kompiuterinis virusas – kenkėjiška programa, kuri keliauja per failus ir kartojasi. Kompiuteriniai virusai naudoja operacines sistemas ir programas, kad galėtų daugintis. Kompiuterinis virusas gali daug ką, nors dažniausiai jo kenkėjiška veikla yra nukreipta į kompiuteryje saugomą informaciją. Ši programa ištrina failus, sugadina duomenis arba pakeičia sistemos nustatymus taip, kad operacinė sistema negali paleisti.

Šnipinėjimo programos apima programas, kurios seka jūsų veiklą, kai dirbate prie kompiuterio. Kai kurias šnipinėjimo programas įmonės naudoja vartotojų veiklai sekti ir remiantis šia informacija sukuriama pardavimo strategija.

Kaip apsaugoti kompiuterį nuo kenkėjiškų programų?

Norint apsaugoti kompiuterį ir jame esančią informaciją nuo kenkėjiškos programinės įrangos, rekomenduojama įsigyti ir įdiegti antivirusinę, programinę įrangą, daugiau informacijos, kurią antivirusinę programą pasirinkti rasite inernete.

Antivirusinė kompanija „Kaspersky“ jau daugelį metų teikia antivirusinius sprendimus įmonėms ir privatiems vartotojams. Dėl nuolatinės internetinių grėsmių plėtros įmonės pasiūloje yra naujų produktų, skirtų įvairioms klientų grupėms. Kurį Kaspersky paketą pasirinkti atsižvelgiant į įrenginių skaičių ir poreikius.

„Kaspersky Anti-Virus“ yra pagrindinis antivirusinis produktas, skirtas Windows. Didžiausias privalumas yra tai, kad apsaugą gaunate realiuoju laiku ir nuskaitymas vyksta pagal poreikį. Jis apsaugo nuo visų kenkėjiškų programų, įskaitant. virusai, šnipinėjimo programos. Jis prieinamas ir namų vartotojams ir kaip pagrindinė verslo Windows kompiuterių apsauga.

Daugeliui kyla klausimas, ar „Kaspersky“ antivirusinė programa lėtina kompiuterio darbą?

Net ir viso disko nuskaitymo metu kompiuteris veikia sklandžiai ir leidžia jums dirbti, kai veikia antivirusinė programa.

By Marius

Labai seniai, vienas iš gilaus Žemaitijos kaimo į sostinę atvykęs jaunuolis, nedrąsiai įžengė į savo universiteto kompiuterių kabinetą. Nedrąsiai atsisėdo prie laisvo kompiuterio ir, sulaikęs kvėpavimą, paspaudė mygtuką. Sumirgėjo žalia lemputė, bet kompiuterio ekranas liko juodas... Jaunuolis persėdo prie kito kompiuterio ir nusistebėjo, kodėl tokioje įstaigoje kompiuteriai neveikia... Paspaudė mygtuką ir... antras kompiuteris neįsijungė. Šalia sėdėjęs studentas pastebėjo tokias desperatiškas pastangas : „paspausk Power mygtuką ant kompiuterio, o tik tada ant monitoriaus...“ Akių iš gėdos nebuvo kur dėti, bet tą dieną buvo duotas aiškus pažadas - išmokti naudotis kompiuteriu, jį prisijaukinti ir padaryti savo sąjungininku, o ne priešu. Po keleto metų šis pažadas buvo įgyvendintas su kaupu. Kuo baigėsi ši istorija? Pasižiūrėkite į Rasytojas.lt ir patys suprasite...

Leave a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *