Daug įmonių teikia vertinimo paslaugos. Vertintojai vertina kilnojamąjį ir nekilnojamąjį turtą, įmones, akcijų vertes. Anksčiau ar vėliau tenka susidurti su vienokiu ar kitokiu vertinimu. Tik susipažinus su tuo, kokia paslauga tai yra, Jums bus lengviau susirasti vertintoją ir įsitikinti,m kad jis patikimas. Pavyzdžiui, ką reikėtų žinoti, jeigu Jums reikalingas retrospektyvinis turto vertinimas?

Labai dažnai, kai vertinamas turtas, nustatoma vertė, kuri šiandien atitinka turto būklę ir jo kainą, palyginus su dabartinėmis rinkos kainomis. Tuo tarpu retrospektyvinis turto vertinimas skaičiuoja, kokia buvo turto vertė anksčiau. Dažniausiai tokiu vertinimu yra nustatoma tikslios datos vertė. Tai reiškia, kad toks vertinimas gali tiksliai pasakyti, kokios vertės buvo Jūsų turtas anksčiau.

Kada reikalingas toks vertinimas?

Dažniausiai toks vertinimas reikalingas perleidžiant turtą. Pavyzdžiui, jeigu įsigijote ar kitaip įgijote turtą ir dabar norite jį parduoti, tačiau nežinote, kokia tiksi kaina buvo data, kai turtas buvo perleistas Jums. Tokiu atveju retrospektyvinio vertinimo metu specialistai gali nustatyti, kokia buvo reali turto kaina konkrečiu metu anksčiau.

Taip pat tokio vertinimo gali tekti ieškoti tuomet, kai likviduojamas turtas arba kai reikia apskaičiuoti mokesčius. Pavyzdžiui, jeigu ketinate parduoti turtą, kurį įsigijote arba paveldėjote prieš mažiau nei dešimt metų, toks turto vertinimas yra reikalingas. Taip pat tokio tipo vertinimas reikalingas kai kai norima gauti paskolą.

Kaip apskaičiuojama turto vertė?

Kiekvieną kartą, kai reikalingas turto vertinimas, reikia žinoti, kaip yra apskaičiuojama turto vertė. Nesvarbu, ar vertinama šios dienos turto vertė, ar skaičiuojama, kokia buvo jo vertė anksčiau, visuomet labai svarbu įvertinti kelis svarbiausius dalykus. Pavyzdžiui, kai vertinamas butas arba namas, visuomet vertė skaičiuojama atsižvelgiant į tai, kokių metų yra namo statyba. Taip pat vertinama, kaip būstas įrengtas. Labai svarbu tai, kokie yra šildymo sprendimai namuose. Taip pat analizuojama tai, kokie panašūs pirkimo sandoriai yra buvę panašiu metu panašiose vietose. Tad labai svarbu ne tik koks yra būstas, bet ir kur jis yra.

Kiekvieną kartą rašydamas vertinimo ataskaitą, vertintojas aptaria visus svarbius aspektus ir pagrindžia tai, kaip buvo nustatyta vertė. Tad jeigu atliekamas retrospektyvinis turto vertinimas, taip pat svarbu pagrįsti, kodėl nekilnojamam turtui priskiriama būtent tokia vertė.

By Marius

Labai seniai, vienas iš gilaus Žemaitijos kaimo į sostinę atvykęs jaunuolis, nedrąsiai įžengė į savo universiteto kompiuterių kabinetą. Nedrąsiai atsisėdo prie laisvo kompiuterio ir, sulaikęs kvėpavimą, paspaudė mygtuką. Sumirgėjo žalia lemputė, bet kompiuterio ekranas liko juodas... Jaunuolis persėdo prie kito kompiuterio ir nusistebėjo, kodėl tokioje įstaigoje kompiuteriai neveikia... Paspaudė mygtuką ir... antras kompiuteris neįsijungė. Šalia sėdėjęs studentas pastebėjo tokias desperatiškas pastangas : „paspausk Power mygtuką ant kompiuterio, o tik tada ant monitoriaus...“ Akių iš gėdos nebuvo kur dėti, bet tą dieną buvo duotas aiškus pažadas - išmokti naudotis kompiuteriu, jį prisijaukinti ir padaryti savo sąjungininku, o ne priešu. Po keleto metų šis pažadas buvo įgyvendintas su kaupu. Kuo baigėsi ši istorija? Pasižiūrėkite į Rasytojas.lt ir patys suprasite...

Leave a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas.