Rekuperacija – labai populiarus būdas susikurti itin ekonomiškus namus. Tai šilumos, kuri jau yra namo viduje, atgavimas. Dėl to, sąskaitas už šildymą, galime sumažinti net perpus, daugiau informacijos rasite pardavėjo svetainėje.
Kaip tai veikia?
Sistema išsiurbia jau įkaitusį orą iš patalpų, o vėliau specialių filtrų pagalba jį išvalo, kad grąžintų neprarandant šilumos. Pagrindinis rekuperacijos privalumas – panaudoto oro mainai, kurių dėka galėsite kvėpuoti filtruotu, grynu oru. Tai labai geras sprendimas alergiškiems žmonėms, kuriems sunku kvėpuoti, ypač pavasarį ir vasarą. Oro keitimas vyksta 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę, net ir uždarius langus, kas leidžia geriau vėdinti patalpas.
Vasarą rekuperacijos dėka oras vėsinamas, o žiemą pašildomas. Tai teigiamai veikia mūsų savijautą ir sveikatą. Dėl nuolatinio oro mainų ir jo filtravimo užtikriname higienišką kokybę, lyginant su užterštu oru lauke. Ant daiktų ir baldų ne taip dažnai nusėda dulkės, todėl generalinį valymą tenka atlikti rečiau.
Didžiausias rekuperacijos privalumas – sutaupytas šildymas.
- Sąskaitas už namų šildymą galite sumažinti iki 50%, nes naudojant gravitacinį
vėdinimą šilumos nuostoliai yra daug didesni, o rekuperacija didžiąją dalį šilumos išlaiko patalpoje.
- Rekuperatoriaus naudojimas sumažina skersvėjų riziką. Nereikia intensyviai
vėdinti visų patalpų, o šildymo sezono metu nereikia vėsinti namų varstant langus.
- Rekuperatoriaus buvimas taip pat sumažina patalpų drėgmę ir padeda greitai
ir efektyviai atsikratyti nemalonių kvapų.
Atsigavimą galima valdyti ir nuotoliniu būdu. Šiuo metu daugelis rekuperatorių modelių turi nuotolinio valdymo pultą, kurio dėka galime lengvai valdyti oro srautą. Tai labai naudinga, kai keičiasi sezonas.
Perkant rekuperatorių, reikėtų atsižvelgti į vėdinimo įrenginio vėdinimo efektyvumą – jo ventiliatorių sukuriamą slėgį ir eksploatacinių sąnaudų dydį, pavyzdžiui, elektros suvartojimą. Labai svarbus veiksnys renkantis vėdinimo įrenginį yra ir tai, kad rekuperatoriuje būtų įrengtas ventiliatorius.