Prieš pereidami prie klausimo, ar reikalinga antivirusinė programa, trumpai prisiminkime įprastą biologinį virusą. Patekęs į kūną, virusas prisitvirtina prie gyvos ląstelės, tada prasiskverbia į ją ir pakeičia ląstelės elgesį. Ląstelė suserga, neatlieka savo funkcijų. Be to, jei ląstelė dauginasi, ji dubliuoja virusą naujose kūno ląstelėse. Kovoti su biologiniais virusais yra nepaprastai sunku, nes patekti į ląstelę su kokiomis nors medžiagomis, įskaitant vaistus, nėra lengva.

Ar reikia antivirusinės programos jūsų kompiuteriui?

Dabar apie kompiuterinį virusą. Jis taip pat prasiskverbia į kompiuterio vidų, prisiriša prie kompiuterinių failų, o paskui prasiskverbia į šių failų vidų. Keičiasi failo viduje nustatyta darbo programa. Kompiuterio „organizmas suserga“. Kompiuteris sugenda, visai nustoja veikti arba veikia lėtai.

Kam kurti virusus?

Blogi žmonės visada egzistavo kartu su gerais žmonėmis. Blogų programų visada atsirasdavo ten, kur yra gerų programų. Kodėl taip nutinka, yra filosofinis klausimas, ir čia ne mes turime tai svarstyti. Toks gyvenimas. Vieni kuria, kiti griauna, todėl labai svarbu nuo to apsisaugoti antivirusinės programos įdiegimu, kurią galite užsisakyti internetu pas patikimus pardavėjus.

Ar galima sustabdyti virusų plitimą?

Kaip biologinis virusas turi tam tikrą nepastebimą inkubacinį periodą, taip ir kompiuterinis virusas yra nematomas pirmąsias savo egzistavimo akimirkas kompiuteryje.

Pasibaigus inkubaciniam periodui, prasideda liga. Taip pat ir su kompiuteriniu virusu: pirmieji jo žingsniai nematomi, o paskui jau per vėlu, kompiuteris užkrėstas. Tai tikrai pajusime ar pamatysime , kai kompiuteris, išmanusis telefonas, planšetė, nešiojamas kompiuteris tapo kitoks.

Tačiau nepastebimas kompiuterinis virusas, priešingai, kaip virusas sergant besimptome virusine liga, stengsis išlikti nematomas. Yra žinomi virusai, kurie automatiškai išsijungia, pavyzdžiui, kai tik kompiuterio vartotojas paleidžia stebėjimo programą.

By Marius

Labai seniai, vienas iš gilaus Žemaitijos kaimo į sostinę atvykęs jaunuolis, nedrąsiai įžengė į savo universiteto kompiuterių kabinetą. Nedrąsiai atsisėdo prie laisvo kompiuterio ir, sulaikęs kvėpavimą, paspaudė mygtuką. Sumirgėjo žalia lemputė, bet kompiuterio ekranas liko juodas... Jaunuolis persėdo prie kito kompiuterio ir nusistebėjo, kodėl tokioje įstaigoje kompiuteriai neveikia... Paspaudė mygtuką ir... antras kompiuteris neįsijungė. Šalia sėdėjęs studentas pastebėjo tokias desperatiškas pastangas : „paspausk Power mygtuką ant kompiuterio, o tik tada ant monitoriaus...“ Akių iš gėdos nebuvo kur dėti, bet tą dieną buvo duotas aiškus pažadas - išmokti naudotis kompiuteriu, jį prisijaukinti ir padaryti savo sąjungininku, o ne priešu. Po keleto metų šis pažadas buvo įgyvendintas su kaupu. Kuo baigėsi ši istorija? Pasižiūrėkite į Rasytojas.lt ir patys suprasite...

Leave a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *