Kai buitinės technikos prietaisas yra senas ir nebeveikia taip efektyviai kaip anksčiau, lengva nuspręsti jį pakeisti nauju, o ne remontuoti. Tačiau prietaisai dažnai sugenda anksčiau laiko, todėl priimti teisingą sprendimą ne visuomet yra taip paprasta.

Jei nenorima patirti didelių išlaidų, gali tekti sugedusį prietaisą remontuoti ir tikėtis geriausio – nepaisant to, koks bebūtų jo amžius. Tačiau jei jūsų prietaisas jau seniai atitarnavo savo ir jo funkcionalumas nebeatitinka jūsų poreikių, turėdami šiek tiek daugiau lėšų, galite nuspręsti buitinės technikos prietaisą pakeisti kitu – modernesniu ir energiją taupančiu modeliu. Kita vertus, šiame apsisprendimo procese yra daug klausimų ir dažnai būna sudėtinga priimti galutinį sprendimą, todėl pateiksime jums kelias įžvalgas, kurios turėtų padėti lengviau apsispręsti.

Ar tikrai sugedęs?

Kai prietaisai nustoja veikti, paprastai mes puolame į didelę paniką, todėl akivaizdūs dalykai mums nebeatrodo tokie akivaizdūs ir savaime suprantami. Tačiau prieš pradedant panikuoti reikėtų įsitikinti, kad buitinės technikos prietaisas įjungtas į elektros tinklą, tinkamai veikia elektra, grindys yra lygios (jei jos nebus lygios, kai kurie prietaisai dėl to gali neįsijungti), ventiliacijos angos ir filtrai neužsikimšę pūkais ir dulkėmis.

Ar vis dar galioja garantija?

Taip pat visuomet vertėtų patikrinti, ar sugedusiam buitinės technikos prietaisui vis dar galioja gamintojo garantija. Dauguma garantijų buitinės technikos prietaisams suteikiama vieneriems metams, o kai kurioms dalims – dvejiems metams. Jei garantija vis dar galioja, pasinaudokite garantinio aptarnavimo paslaugomis.

Ar tikrai baigiasi prietaiso naudojimo laikas?

Kiekvienas buitinės technikos prietaisas turi vidutinę naudingo tarnavimo trukmę (metais), pvz., indaplovė – 9 metai, džiovyklė – 13 metų, šaldiklis – 11 metų, mikrobangų krosnelė – 9 metai, elektrinė viryklė – 13 metų, dujinė viryklė – 15 metų, šaldytuvas – 13 metų, skalbimo mašina – 10 metų.

Kaip laikytis 50 % taisyklės?

Jei prietaiso eksploatavimo laikas yra pasibaigęs daugiau nei 50 % ir jei vieno remonto kaina yra didesnė nei 50 % naujo prietaiso įsigijimo kainos, praprastai būtų naudinga jį pakeisti, o ne remontuoti. Norėdami atlikti tikslesnius skaičiavimus, turėsite žinoti tipinį prietaiso tarnavimo laiką ir gauti remonto sąmatą.

Kaip apskaičiuoti, ar energijos vartojimo efektyvumas yra ekonomiškai efektyvus

Nauji vandenį ir energiją taupantys buitinės technikos prietaisai gali būti ekonomiškai naudingi. Pavyzdžiui, šiuolaikinis šaldytuvas sunaudoja maždaug perpus mažiau elektros energijos nei prieš 20 metų pagamintas šaldytuvas.

Tačiau pakeisti energiją naudojančius šaldytuvus, kurių vidutinis naudingas tarnavimo laikas dar nepasibaigęs, gali būti neišmintinga. Tokiu atveju tikėtina, kad išleisite gerokai daugiau nei tūkstantį eurų moderniam buitinės technikos prietaisui, kad sutaupytumėte kelis šimtus eurų (jei pasiseks) energijos sąskaitai.

Ar keičiant senus prietaisus yra papildomų išlaidų?

Į buitinės technikos prietaiso keitimo išlaidas gali įeiti ne tik prietaiso kaina.

  • Naujas šaldytuvas gali netilpti į senojo šaldytuvo vietą. Gali tekti keisti virtuvės spinteles, kad tilptų naujas prietaisas (tik būtinai tiksliai išmatuokite).
  • Jei įsigyjate naują dujinę ar elektrinę viryklę, greičiausiai patys nenorėsite imtis jos pajungimo darbų. Tiek elektrinės, tiek ir dujinės viryklės pajungimas (apie tai skaityti plačiau galite https://salvata.lt/buitines-technikos-pajungimas/virykles-pajungimas/dujines-virykles-pajungimas/) reikalauja specifinių žinių, patirties ir įrankių. Be to, būtina imtis visų saugumo priemonių. Todėl geriausia kreiptis į buitinės technikos specialistus, kurie atliktų buitinės technikos pajungimo darbus.

Taigi, jei sugedo buitinės technikos prietaisas, visų pirma vertėtų atidžiai apsvarstyti visas minėtas detales, galiausiai priimant racionalų ir ekonomišką sprendimą.

By Marius

Labai seniai, vienas iš gilaus Žemaitijos kaimo į sostinę atvykęs jaunuolis, nedrąsiai įžengė į savo universiteto kompiuterių kabinetą. Nedrąsiai atsisėdo prie laisvo kompiuterio ir, sulaikęs kvėpavimą, paspaudė mygtuką. Sumirgėjo žalia lemputė, bet kompiuterio ekranas liko juodas... Jaunuolis persėdo prie kito kompiuterio ir nusistebėjo, kodėl tokioje įstaigoje kompiuteriai neveikia... Paspaudė mygtuką ir... antras kompiuteris neįsijungė. Šalia sėdėjęs studentas pastebėjo tokias desperatiškas pastangas : „paspausk Power mygtuką ant kompiuterio, o tik tada ant monitoriaus...“ Akių iš gėdos nebuvo kur dėti, bet tą dieną buvo duotas aiškus pažadas - išmokti naudotis kompiuteriu, jį prisijaukinti ir padaryti savo sąjungininku, o ne priešu. Po keleto metų šis pažadas buvo įgyvendintas su kaupu. Kuo baigėsi ši istorija? Pasižiūrėkite į Rasytojas.lt ir patys suprasite...

Leave a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *