Kuo didesnis automobilis, tuo daugiau šviesos indikatorių ir lempučių. Sunkvežimiai ir specialusis transportas jų turi tikrai daugiau nei lengvieji automobiliai, todėl nuolatos auga kokybiškų, bet nebrangių lempučių poreikis. Sunkvežimiuose naudojamos 24V lemputės. Jos tarnauja kelis šimtus darbo valandų, todėl keisti jas reikia kiek dažniau, nei įprastas 12V. Dėl to labai svarbu suderinti kainos ir kokybės santykį.

M-Tech lemputės kaip tik gali patenkinti šį poreikį, nes yra ir kokybiško, ir atitinkančius visus ES standartus ir turinčios atitinkamą CE ženklinimą. Tai puikus pasirinkimas darbiniam transportui. Galima rinktis halogenines, standartines ir LED lemputes, priklausomai nuo esamo poreikio.

Kodėl sunkvežimiuose naudojamos 24V lemputės?

Pirmiausia reikia pasižiūrėti, kokio dydžio yra sunkvežimis. Jei tai ilgas savivartis arba betonvežis, galite įsivaizduoti, kokio ilgio laido reikia nuo akumuliatoriaus iki galinių lempų. Laidai variniai, kokybiški, todėl jų kaina lyginant su 3 metrų ilgio lengvuoju automobiliu ženkliai padidėja.

Padaugėja ir tranzistorių bei kitų elektros instaliacijos priemonių. Visa tai kainuoja, todėl reikia ieškoti būdų, kaip sutaupyti. O būdas paprastas – aukštesnė įtampa reikalauja plonesnių laidų, mažesnių tranzistorių ir kitų komponentų. Kitas momentas – akumuliatorius. Įprastai reiktų dviejų akumuliatorių po 12V jie kainuoja pakankamai daug. Kam mokėti dvigubai, jei galima naudoti 24V akumuliatorių, plonesnius laidus ir komponentus? Būtent dėl šios priežasties sunkvežimiai, autobusai, vilkikų puspriekabės, kitas specialus transportas naudoja 24V akumuliatorius.

Nereikia būti rimtu elektriku, kad suprastumėte, jog 12V lemputes sukti prie 24V akumuliatoriaus yra tiesiog neefektyvu.

Beje, yra ir 36V akumuliatorių, tačiau jie pakankamai reti, nes naudojami sudėtinguose mechanizmuose ir mašinose.

Standartinės, halogeninės ar LED lemputės?

Sunkvežimis didelis, tad vietos atsiras visoms trims rūšims. Juokai juokais, tačiau rekomenduojame rinktis LED lemputes. Jos ilgaamžiškesnės ir efektyvesnės. Aišku, tai gali pasirodyti didelė investicija, todėl ne visada šis variantas atrodys tinkamas sunkvežimio savininkams. Vis dėlto tai darbinė mašina, kuri turi nešti pelną, tad jos priežiūrai paprastai skiriama minimaliai lėšų.

M-tech 24V lemputės dažniausiai yra halogeninės. Šviečia ryškiai, yra pakankamai ilgaamžės ir, svarbiausia, nebrangios. Jas galima įsigyti tiesiog internetu – nereikia vaikščioti po prekybos centrus ir jų ieškoti. Apsilankykite Autoreka.lt internetinėje parduotuvėje ir išsirinkite tinkamiausias lemputes sunkvežimiams jau dabar.

Rasite visas reikalingas lemputes: H1, H3, H4, H7, BA9, D1S, D2S ir t.t.

Jas galima įsigyti ir didesniais kiekiais, kad nereiktų laukti tų kelių dienų pristatymo. Juk lempučių reikia skubiai, be jų važiuoti sunkvežimiu nelabai galima. Visų pirma patogumas ir saugumas vairuojant.

By Marius

Labai seniai, vienas iš gilaus Žemaitijos kaimo į sostinę atvykęs jaunuolis, nedrąsiai įžengė į savo universiteto kompiuterių kabinetą. Nedrąsiai atsisėdo prie laisvo kompiuterio ir, sulaikęs kvėpavimą, paspaudė mygtuką. Sumirgėjo žalia lemputė, bet kompiuterio ekranas liko juodas... Jaunuolis persėdo prie kito kompiuterio ir nusistebėjo, kodėl tokioje įstaigoje kompiuteriai neveikia... Paspaudė mygtuką ir... antras kompiuteris neįsijungė. Šalia sėdėjęs studentas pastebėjo tokias desperatiškas pastangas : „paspausk Power mygtuką ant kompiuterio, o tik tada ant monitoriaus...“ Akių iš gėdos nebuvo kur dėti, bet tą dieną buvo duotas aiškus pažadas - išmokti naudotis kompiuteriu, jį prisijaukinti ir padaryti savo sąjungininku, o ne priešu. Po keleto metų šis pažadas buvo įgyvendintas su kaupu. Kuo baigėsi ši istorija? Pasižiūrėkite į Rasytojas.lt ir patys suprasite...

Leave a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *