Nuotekų valymu yra vadinamas procesas, kuris skirtas nuotekose esančių teršalų pašalinimui. Jį gali sudaryti  fiziniai, cheminiai ir biologiniai procesai, kurių metu iš nuotekų šalinami organiniai teršalai, skendinčios medžiagos bei biogeniniai teršalai. Yra sudarytos kelios nuotekų valymo pakopos:

  • parengtinis,
  • pirminis;
  • antrinis;
  • tretinis;
  • nuotekų valymo metu susidariusio dumblo apdorojimas.

Tam, kad būtų kokybiškai pašalinti nuotekose esantys teršalai, reikalingi nuotekų valymo įrenginiai. Kaip ir su kiekviena įranga, taip ir nuotekų valymo įrenginiai privalo būti gaminami ir parduodami tik sertifikuoti ir atitinkantys reikiamus standartus. Todėl būtinai dėl nuotekų valymo įrenginių kreipkitės į patikus pardavėjus. Įsigiję prietaisus, būtinai rūpinkitės tinkama nuotekų valymo įrenginių priežiūra. Tai labai svarbu norint užtikrinti jų ilgaamžiškumą. Daugelis įrenginių veikia automatiškai, tačiau juos eksploatuojant nederėtų užmiršti, kad jie yra ir būtina retkarčiais juos patikrinti. Priežiūra apima pakankamai daug ir įvairių žingsnių: pradedant kasdiene eksploatacija, baigiant rimtesnių problemų šalinimu.

Visada užtikrinkite kasdienę nuotekų valymo įrenginių priežiūrą. Būkite tikri, kad jūsų nuotekų sistema įrengta tvarkingai. Tada galėsite tinkamai išvalyti nuotekas ir pasirūpinti švaria aplinka. Atsiminkite, kad į biologinį valymo įrenginį papildomai nereikia pilti jokių bakterijų. Šiuose įrenginiuose jos atsiranda savaime. Tam, kad gaminys veiktų sklandžiai, neturėtų būti trikdoma mikroorganizmų veikla.

Būkite tikri, kad į kanalizaciją (kriauklę, klozetą, dušą) nėra metamos biologiškai neskaidžios atliekos. Ausų krapštukai, vatos tamponėliai, popieriniai rankšluosčiai ar higieniniai įklotai turi būti metami ne į kanalizaciją, bet šiukšlių dėžę. Jokiu būdu į kanalizaciją negalima pilti ir didelio kiekio dezinfekcinių priemonių, kurių sudėtyje yra chloro ar aktyviojo deguonies, aliejaus ar kitokių riebalų, likusių po maisto kepimo. Tokios atliekos gali užkimšti kanalizacijos vamzdžius ir tikrai bus neišvengiamos vienokios ar kitokios valymo įrenginių problemos.

Jūsų kasdienė biologinių nuotekų valymo įrenginių priežiūra yra tikrai nesudėtinga. Efektyviam įrenginių darbui užtikrinti tiesiog reikia tinkamų įpročių. Taigi tokius paprastus ir visiems puikiai suvokiamus esminius priežiūros aspektus verta žinoti tiems, kurie naudojasi individualiais buitinių nuotekų valymo įrenginiais arba dar tik planuoja juos įsirengti savo namuose.

By Marius

Labai seniai, vienas iš gilaus Žemaitijos kaimo į sostinę atvykęs jaunuolis, nedrąsiai įžengė į savo universiteto kompiuterių kabinetą. Nedrąsiai atsisėdo prie laisvo kompiuterio ir, sulaikęs kvėpavimą, paspaudė mygtuką. Sumirgėjo žalia lemputė, bet kompiuterio ekranas liko juodas... Jaunuolis persėdo prie kito kompiuterio ir nusistebėjo, kodėl tokioje įstaigoje kompiuteriai neveikia... Paspaudė mygtuką ir... antras kompiuteris neįsijungė. Šalia sėdėjęs studentas pastebėjo tokias desperatiškas pastangas : „paspausk Power mygtuką ant kompiuterio, o tik tada ant monitoriaus...“ Akių iš gėdos nebuvo kur dėti, bet tą dieną buvo duotas aiškus pažadas - išmokti naudotis kompiuteriu, jį prisijaukinti ir padaryti savo sąjungininku, o ne priešu. Po keleto metų šis pažadas buvo įgyvendintas su kaupu. Kuo baigėsi ši istorija? Pasižiūrėkite į Rasytojas.lt ir patys suprasite...

Leave a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *