Kibernetinės atakos nutinka ne tik didelėms korporacijoms. Mažos įmonės, grupės ir labdaros organizacijos taip pat turi apsaugoti savo IT sistemas. Daugiau informacijos galite rasti nuorodoje.

Štai keletas praktinių veiksmų, kurių galite imtis šiandien, kad padidintumėte duomenų saugumą.

Sukurkite atsarginę duomenų kopiją

Sukurkite atsarginę duomenų kopiją ir darykite tai reguliariai. Jei įmanoma, laikykite jį ne pagrindinėje darbo vietoje. Tokiu būdu, jei įvyktų įsilaužimas, gaisras ar potvynis, neprarasite visko.

Svarbiausias patarimas: jei kaip atsarginę kopiją naudojate išorinį įrenginį, turėsite jį užšifruoti. Taip pat gera idėja, jei galite, laikyti rakinamoje spintelėje arba kambaryje.

Naudokite stiprius slaptažodžius

Įsitikinkite, kad jūs, jūsų darbuotojai, savanoriai ir visi kiti, dalyvaujantys jūsų veikloje, naudojate stiprius slaptažodžius, įskaitant išmaniuosius telefonus, nešiojamuosius kompiuterius, planšetinius kompiuterius,

Būkite atsargūs dirbdami nuotoliniu būdu

Jei jūs arba žmonės, su kuriais dirbate, savo darbą atliekate nuotoliniu būdu, įsitikinkite, kad jūsų naudojami įrenginiai yra tokie pat saugūs kaip ir biure naudojama įranga.

Būkite atsargūs dėl įtartinų el. laiškų

Išmokykite save ir jums dirbančius asmenis, kaip pastebėti įtartinus el. laiškus. Patikrinus, ar nėra akivaizdžių ženklų, tokių kaip bloga gramatika, prašymai imtis skubių veiksmų ir mokėjimo prašymai, padės jums apsisaugoti. Jei tai atrodo įtartina, nepasitikėkite juo ir perspėkite savo darbuotojus, kad to nedarytų.

Įdiekite apsaugą nuo virusų ir kenkėjiškų programų

Ir nuolat atnaujinkite. Nacionalinis kibernetinio saugumo centras turi naudingų patarimų ir gairių kibernetinio saugumo klausimais.

Nepalikite dokumentų ar nešiojamųjų kompiuterių be priežiūros

Duomenų pažeidimai gali įvykti, kai darbuotojai ir savanoriai palieka dokumentus ar nešiojamus kompiuterius be priežiūros. Tai gali būti automobilio bagažinėje, traukinyje ar namuose. Įsitikinkite, kad imatės veiksmų, kad apsaugotumėte turimus asmens duomenis, būkite budrūs ir saugiai saugokite juos, kai jie nenaudojami.

By Marius

Labai seniai, vienas iš gilaus Žemaitijos kaimo į sostinę atvykęs jaunuolis, nedrąsiai įžengė į savo universiteto kompiuterių kabinetą. Nedrąsiai atsisėdo prie laisvo kompiuterio ir, sulaikęs kvėpavimą, paspaudė mygtuką. Sumirgėjo žalia lemputė, bet kompiuterio ekranas liko juodas... Jaunuolis persėdo prie kito kompiuterio ir nusistebėjo, kodėl tokioje įstaigoje kompiuteriai neveikia... Paspaudė mygtuką ir... antras kompiuteris neįsijungė. Šalia sėdėjęs studentas pastebėjo tokias desperatiškas pastangas : „paspausk Power mygtuką ant kompiuterio, o tik tada ant monitoriaus...“ Akių iš gėdos nebuvo kur dėti, bet tą dieną buvo duotas aiškus pažadas - išmokti naudotis kompiuteriu, jį prisijaukinti ir padaryti savo sąjungininku, o ne priešu. Po keleto metų šis pažadas buvo įgyvendintas su kaupu. Kuo baigėsi ši istorija? Pasižiūrėkite į Rasytojas.lt ir patys suprasite...

Leave a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *