Esate didelis žaidimų fanas? Norite praleisti savaitgalį su draugais žiūrėdami filmus, o ne eilinį kartą žaisdami žaidimus? Štai keletas įspūdingų ir įdomių filmų apie žaidimus ir žaidėjus.

Tai filmai sukurti ne pagal žaidimus, kaip „Raganius“, „Doom“, „Warcraft“ ar „Halo“. Tai filmai apie pačius žaidimus ir žaidėjus, jų socialines problemas ir dilemas, su kuriomis jie susiduria pasirinkdami žaidimų pasaulį.

  1. „Žaidėjas Nr. 1“ (Ready Player One, 2018) – Steveno Spielbergo režisuotas veiksmo nuotykių filmas, pasakojantis apie ateities pasaulį, kur žmonės pabėga nuo realybės į virtualų žaidimų pasaulį. Filmą pagyvina gausybė popkultūros referencijų ir nostalgiškų elementų.
  2. „Tron: Palikimas“ (Tron: Legacy, 2010) – Tai tęsinys kultiniam 1982 metų filmui „Tron”, kuris pasakoja apie virtualų pasaulį ir jo kūrėjo sūnų, bandantį išgelbėti tėvą ir pasaulį. Šiame filme gilinamasi į virtualios realybės temas, o tai daro jį itin svarbiu šiuolaikiniame žaidimų kultūros kontekste.
  3. „Ralfas Griovėjas“ (Wreck-It Ralph, 2012) – Animacinis filmas, kuris pasakoja apie video žaidimo blogio personažą, norintį tapti herojumi. Filmą išskiria išskirtinis dėmesys žaidimų istorijai ir kultūrai. Yra ir antroji dalis, ne ką prastesnė, nei pirmoji.
  4. „Socialinis Tinklas“ (The Social Network,2010) – Nors tai ne tiesiogiai filmas apie žaidimus, jame pasakojama apie Facebook kūrimą, platformą, kuri vėliau tapo svarbia vieta žaidėjų bendruomenėms.
  5. „eXistenZ“ (1999) – Režisieriaus Davido Cronenbergo filmas, tyrinėjantis virtualios realybės žaidimų poveikį realybei ir asmens tapatybei.
  6. „WarGames“ (Karo Žaidimai, 1983) – Vienas pirmųjų filmų, kuris tyrinėjo kompiuterių ir žaidimų galimybę turėti realų poveikį pasauliui, pasakojant apie paauglį, netikėtai įsitraukusį į karinės simuliacijos programą.
  7. „Žaidėjas“ (Gamer, 2009) – Gerardas Butleris vaidina specialių pajėgų kovotoją, kurį valdo… paauglys. Kovos realios, tik kovotojui ir jo valdytojui reikia surasti tinkamą ryšį, kad išeitų iš žaidimo. Veiksmas garantuotas!
  8. „Scott Pilgrim vs. The World“ (2010) – Filmą išskiria unikalus vizualinis stilius ir struktūra, primenanti video žaidimus, kur pagrindinis veikėjas turi įveikti savo merginos septynis eksvaikinus.
  9. „Free Guy“ (2021) – Juokingas ir šiltas žvilgsnis į virtualią realybę per NPC (nežaidėjo valdomas personažas) akis, kuris suvokia savo tikrąją tapatybę ir pradeda kovą už savo pasaulio išsaugojimą. Vaidina Ryan Reynolds, sukuriantis tikrai įspūdingus ir šmaikščius personažus.
  10. „Kortų skaičiuotojas“ (Card Counter, 2021) – filmas apie buvusį tardytoją, kuris tampa profesionalio pokerio žaidėju ir pasineria į labai neįprastą išgyvenimo žaidimą. Kokios pokerio strategijos gali padėti išgyventi, kai tave realiame gyvenime persekioja praeities vaiduokliai ir realūs blogi žmonės? Staiga pokeris tampa ne tik žaidimas, bet ir būdas išlikti žmogumi – gyvam.

Kaip jau minėjome, šie filmai išsiskiria savo socialinėmis temomis, yra šiek tiek filosofiški ir verčiantys susimąstyti, kaip iš tikrųjų žaidimai keičia mūsų gyvenimus.

Šiuos filmus žiūrėkite tik tada, kai norite savo laiką skirti geram kinui. Jei norite įvertinti, kaip kino industrija perteikė kai kuriuos jūsų mėgstamus žaidimus, galite pasidomėti šiais filmais.

  • Warcraft
  • The Wither
  • Halo
  • Doom
  • Resident Evil
  • The Last of Us
  • Borderlands
  • Assassin’s Creed
  • Uncharted
  • Prince of Persia

By Marius

Labai seniai, vienas iš gilaus Žemaitijos kaimo į sostinę atvykęs jaunuolis, nedrąsiai įžengė į savo universiteto kompiuterių kabinetą. Nedrąsiai atsisėdo prie laisvo kompiuterio ir, sulaikęs kvėpavimą, paspaudė mygtuką. Sumirgėjo žalia lemputė, bet kompiuterio ekranas liko juodas... Jaunuolis persėdo prie kito kompiuterio ir nusistebėjo, kodėl tokioje įstaigoje kompiuteriai neveikia... Paspaudė mygtuką ir... antras kompiuteris neįsijungė. Šalia sėdėjęs studentas pastebėjo tokias desperatiškas pastangas : „paspausk Power mygtuką ant kompiuterio, o tik tada ant monitoriaus...“ Akių iš gėdos nebuvo kur dėti, bet tą dieną buvo duotas aiškus pažadas - išmokti naudotis kompiuteriu, jį prisijaukinti ir padaryti savo sąjungininku, o ne priešu. Po keleto metų šis pažadas buvo įgyvendintas su kaupu. Kuo baigėsi ši istorija? Pasižiūrėkite į Rasytojas.lt ir patys suprasite...

Leave a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *