Renkantis namų apšildymo galimybę vis daugiau dėmesio sulaukia šilumos siurbliai. Net nėra tikslu sakyti, kad jie sulaukia vis daugiau dėmesio, kadangi kaip tik – tai viena geriausių šiuo metu egzistuojančių opcijų, kurią vertina daugelis žmonių. Ne tik gyvenantys naujos statybos, tačiau ir senesnės statybos būstuose.

Iš visų sistemų dažniausiai minimi yra šilumos siurbliai oras-vanduo, kadangi jie puikiai tinka ir didesnės kvadratūros būstuose, taip pat, veikia ir esant tokiam dideliam šalčiui kaip -20.

Tinka prie bet kokios senos šildymo įrangos

Pirmiausia šilumos siurbliai oras-vanduo yra vertinami dėl to, kad jie gali būti jungiami prie jau seniau esančios šildymo sistemos namuose. Taigi, jokio skirtumo, ar iki šiol namai buvo apšildomi radiatoriais, ar grindiniu šildymu – jis ir toliau bus Jūsų namuose (jeigu patys nenorite keisti), kadangi inovatyvios įrangos tinka ir prie senesnio modelio radiatorių. Tai paneigia mitą, kad šilumos siurbliai tinka tik naujos statybos būstuose. Tikrai ne. Puikiai tarnauja ir senesniuose namuose, tik pirmiausia Jūsų prioritetas turėtų būti apšildyti namus, tai yra, pakelti jų energinę klasę.

Bijoma kainų, kurios nėra didelės?

Labai dažnai inovatyvios ir tuo pačiu ekologiškos įrangos siejamos su didelėmis kainomis. Gaila, kadangi internete pamatyti įkainius yra gana paprasta, tad ir nuspręsti – atitinka jie Jūsų galimybes ar ne – nebus sunku.

Pačios įrangos išlaikymas – vienas pigiausių. Net ir tokiu atveju, kai elektros įkainiai yra įprasti. O nusprendus įdiegti saulės elektrines – apskritai namus galėsite apsišildyti beveik nemokamai.

Norint sutaupyti perkant įrangas, pasinaudokite LEA parama, kurią iki šiol administravo labiau žinoma institucija APVA. Galima gauti net iki 50 procentų paramos fiziniams asmenims įrangos įsigijimui.

Patogus valdymas ir saugumas

Galiausiai, šilumos siurbliai oras-vanduo yra tobulas pasirinkimas tiems, kurie nori pamiršti kietą kurą, nuolatinį kūrenimą, pelenų valymą ir baimę, kad kaminas gali užsidegti. Tinkama įrangos priežiūra – vargina, o šilumos siurbliai veikia be jokių degimo sistemų, taigi, nėra atviros ugnies, kuri gali kelti pavojų, kuri degina tam tikras žaliavas kenkiančias aplinkai, galiausiai, įranga valdoma nuotoliniu būdu, tad net nereikia nuolat tikrinti jos funkcionalumo, uždėti kuro.

By Marius

Labai seniai, vienas iš gilaus Žemaitijos kaimo į sostinę atvykęs jaunuolis, nedrąsiai įžengė į savo universiteto kompiuterių kabinetą. Nedrąsiai atsisėdo prie laisvo kompiuterio ir, sulaikęs kvėpavimą, paspaudė mygtuką. Sumirgėjo žalia lemputė, bet kompiuterio ekranas liko juodas... Jaunuolis persėdo prie kito kompiuterio ir nusistebėjo, kodėl tokioje įstaigoje kompiuteriai neveikia... Paspaudė mygtuką ir... antras kompiuteris neįsijungė. Šalia sėdėjęs studentas pastebėjo tokias desperatiškas pastangas : „paspausk Power mygtuką ant kompiuterio, o tik tada ant monitoriaus...“ Akių iš gėdos nebuvo kur dėti, bet tą dieną buvo duotas aiškus pažadas - išmokti naudotis kompiuteriu, jį prisijaukinti ir padaryti savo sąjungininku, o ne priešu. Po keleto metų šis pažadas buvo įgyvendintas su kaupu. Kuo baigėsi ši istorija? Pasižiūrėkite į Rasytojas.lt ir patys suprasite...

Leave a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *