Pirmieji metai darželyje vaikui yra be galo svarbūs, nes darželio lankymas – gebėjimas atsiskirti nuo tėvų, prisitaikymas prie naujų taisyklių ir pasikeitusios aplinkos. Todėl žiūrėti į tai pro pirštus tikrai būtų neteisinga. Telieka pasidžiaugti, jog darželis Kaune yra be galo populiari užklausa internete. Tai rodo, jog tėveliai atsakingai žiūri į savo atžalų ikimokyklinio ugdymo įstaigos parinkimą.

Pirmas žingsnis, kurį žengia būsimo darželinuko tėveliai – tai informacijos rinkimas apie pasirinktą ugdymo įstaigą. Vyresnio amžiaus žmonės tikrai patvirtins, jog anksčiau požiūris į vaiko ugdymą buvo toks – svarbu, kad pavalgęs išsimiegojęs ir saugus. Be abejonės tai svarbu. Tačiau to nepakanka. Be svarbiausių dalykų – matematikos, gimtosios kalbos, užsienio kalbos – šiandien vis labiau itin mėgiami tiek vaikučių, tiek tėvelių tie darželiai, kuriuose skiriama daug dėmesio meniniam ugdymui – dailei, muzikai, šokiui, literatūrai ir net sveikam gyvenimo būdui. Kartais meno pakraipa dirba ne visas darželis, o tik atskiros grupės. Tad ateityje, išryškėjus konkretiems vaiko gabumams, galima parinkti jam tinkamiausią mokymosi kryptį.

Dažnai nutinka taip, jog užsiėmę tėveliai nori, jog jų vaikai ir vasaros metu leistų laisvalaikį turiningai. Todėl tas darželis, kuris jums pasiūlys vasaros stovyklėles ar kitokias veiklas vasaros metu, tikrai vertas dėmesio. Tai parodo rimtą požiūrį mažo žmogaus vystymąsi ir tobulėjimą. Galbūt tokios stovyklos metu mažieji mažiau grauš matematiką ir gramatiką, tačiau įvairūs komandiniai  žaidimai, vaidinimai, išvykos leis išryškėti individualiems vaiko gabumams.

Rinkdamiesi darželį, būtinai suorganizuokite ekskursiją į pasirinktą įstaigą. Pirmas įspūdis gali būti be galo svarbus. Atkreipkite dėmesį ar vaikai ten laimingi. Labai greitai pasimato, ar vaikai darželyje užsiėmę, triūsia, bendrauja, ar daugiau pykstasi, neranda ko nusitverti, liūdi vieni. Patirties turintys tėveliai pasakoja, jog ne vienas darželis Kaune vis daugiau dėmesio skiria ne tam, kaip darželis atrodo, o tam, ką jame veikia vaikučiai. Manytume, tai tikrai sveikintinas požiūris.

Atkreipkite dėmesį ir į tai, ar jums patiems gera darželyje. Jeigu gera kalbėtis su auklėtojomis, ar drąsu paklausti, ar gaunat atsakymus – puiku, įstaigoje dirba savo darbą išmanantys specialistai.

Be abejonės, kiekvieno vaiko dienotvarkėje vis dar turėtų būti daug laiko, skirto žaidimams. Todėl erdvus darželio kiemas užtikrins, jog jūsų atžala daug laiko praleis gryname ore.

By Marius

Labai seniai, vienas iš gilaus Žemaitijos kaimo į sostinę atvykęs jaunuolis, nedrąsiai įžengė į savo universiteto kompiuterių kabinetą. Nedrąsiai atsisėdo prie laisvo kompiuterio ir, sulaikęs kvėpavimą, paspaudė mygtuką. Sumirgėjo žalia lemputė, bet kompiuterio ekranas liko juodas... Jaunuolis persėdo prie kito kompiuterio ir nusistebėjo, kodėl tokioje įstaigoje kompiuteriai neveikia... Paspaudė mygtuką ir... antras kompiuteris neįsijungė. Šalia sėdėjęs studentas pastebėjo tokias desperatiškas pastangas : „paspausk Power mygtuką ant kompiuterio, o tik tada ant monitoriaus...“ Akių iš gėdos nebuvo kur dėti, bet tą dieną buvo duotas aiškus pažadas - išmokti naudotis kompiuteriu, jį prisijaukinti ir padaryti savo sąjungininku, o ne priešu. Po keleto metų šis pažadas buvo įgyvendintas su kaupu. Kuo baigėsi ši istorija? Pasižiūrėkite į Rasytojas.lt ir patys suprasite...

Leave a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *