Nemalonus burnos kvapas signalizuoja, kad su burnos higiena kažkas yra negerai. Tai taip pat gali reikšti, jog jums to nežinant progresuoja galbūt visai kitos ligos. Odontologai Šiauliuose ragina nenumoti ranka į blogo burnos kvapo atsiradimą. Ypač jeigu jį lydi ir nemalonus jausmas burnos ertmėje. Burnos priežiūrą visada būtina atlikti remiantis odontologų rekomendacijomis, nes priešingu atveju galite pradėti jausti labai nemalonius simptomus.

Kokios ligos painiojamos su burnos ertmės nepriežiūros pasekmėmis?

Jeigu iš burnos sklinda labai blogas kvapas, tačiau manote, kad dantis prižiūrite tinkamai, tuomet reikės sau atsakyti į kelis esminius klausimus.

Visų pirma, atkreipkite dėmesį į dantų valymo standartus. Ar valote juos du kartus per parą? Ar naudojate tarpdančių siūlą bei burnos skalavimo skystį? Ar šepetėlį naudojate pagal taisykles? Ar jį keičiate reguliariai? Šie atsakymai daug ką gali patvirtinti arba paneigti.

Burnos ertmės kvapas gali reikšti, kad galbūt jums pradėjo susidaryti dantų akmenys. Tai yra įprastas reiškinys tiems, kurie vengia reguliarios profesionaliai atliekamos burnos higienos procedūros odontologo kabinete. Įprasta, kad sunkiai pasiekiamose vietose šepetėlis apnašas pašalina ne visiškai. Dėl tos apnašos virsta akmenimis. Būtent dėl jų jūsų burnos kvapas gali būti labai blogas. Tad, šiuo atveju jums tikrai padės odontologo apžiūra.

Antra vertus, turėkite galvoje, kad prastas burnos kvapas gali sklisti ir iš skrandžio. Jeigu jūsų liežuvis yra baltas net jeigu jį visada valote šepetėliu, tuomet neabejotinai laikas kreiptis į šeimos gydytoją. Gali būti, jog jus kamuoja skrandžio problemos. Ypač dažnas rėmuo gali tai dar labiau patvirtinti.

Odontologų paslaugos visada turi būti pasirenkamos reguliariai

Norint, kad dantys visada būtų sveiki, teks ne tik patiems juos tinkamai prižiūrėti, bet profilaktiškai kreiptis į odontologus. Du kartus per metus reikėtų atlikti burnos higienos procedūrą. Prieš ją odontologas galės apžvelgti visą jūsų burnos ertmę ir tokiu būdu bus užkirstas kelias įvairių  periodontinių ligų ar karieso atsiradimui. Tokios apžiūrios kainuoja nedaug. Viešose poliklinikose jos gali būti nemokamos, o privačiose ko gero teks atseikėti nedidelę sumą.

By Marius

Labai seniai, vienas iš gilaus Žemaitijos kaimo į sostinę atvykęs jaunuolis, nedrąsiai įžengė į savo universiteto kompiuterių kabinetą. Nedrąsiai atsisėdo prie laisvo kompiuterio ir, sulaikęs kvėpavimą, paspaudė mygtuką. Sumirgėjo žalia lemputė, bet kompiuterio ekranas liko juodas... Jaunuolis persėdo prie kito kompiuterio ir nusistebėjo, kodėl tokioje įstaigoje kompiuteriai neveikia... Paspaudė mygtuką ir... antras kompiuteris neįsijungė. Šalia sėdėjęs studentas pastebėjo tokias desperatiškas pastangas : „paspausk Power mygtuką ant kompiuterio, o tik tada ant monitoriaus...“ Akių iš gėdos nebuvo kur dėti, bet tą dieną buvo duotas aiškus pažadas - išmokti naudotis kompiuteriu, jį prisijaukinti ir padaryti savo sąjungininku, o ne priešu. Po keleto metų šis pažadas buvo įgyvendintas su kaupu. Kuo baigėsi ši istorija? Pasižiūrėkite į Rasytojas.lt ir patys suprasite...

Leave a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *