Kas galėjo pagalvoti, kad ateis laikas, kai bus galima tobulinti įgūdžius ir mokytis iš savo namų patogumų? Nors nuotolinio mokymo sistema visada buvo įmanoma, Covid pandemija buvo atsakinga už tai, kad ji pakilo į aukštumas.

Kadangi turime tiek daug e-mokymosi platformų, kaip išsirinkti geriausią? Štai 5 klausimai, kuriuos turite užduoti sau, kurie padės apgalvoti savo poreikius ir padaryti protingą pasirinkimą:

1. Ar nuotolinio mokymo sistema lengvai naudojama?

Mokiniams, pereinantiems nuo mokymosi klasėje prie internetinio mokymosi patirties, procesas gali būti nelengvas. Technologiniai iššūkiai gali sukelti kliūtis mokymosi procese. Įsitikinkite, kad pasirinkote platformą, kurią lengva naudoti ir tvarkyti. Kad mokymosi procesas būtų lengvas, turi būti siūlomos intuityvios sistemos, paprastas valdymas ir palaikymas. Padarykite šiuos aspektus savo atrankos proceso dalimi.

2. Ar tai suteikia patrauklios mokymosi patirties?

Ar jūsų internetinė mokymosi platforma bus vienpusė gatvė, ar paliekama erdvės mokytojui ir mokiniui. Jūsų internetinė platforma turi pasiūlyti interaktyvų turinį, viktorinas, testus, atsiliepimus ir pan. Kiekvienas mokinys turi turėti galimybę bendrauti su mokytoju ir išspręsti savo klausimus. Dėstytojai turi būti pasirengę kiekvienam mokiniui skirti asmeninį dėmesį.

 3. Ar ši nuotolinio mokymo sistema yra saugi?

Internetinėse mokymosi platformose bus daug asmeninės informacijos apie mokinį. Visų, įskaitant instruktorius, informacija turi būti saugoma, kad nebūtų pažeistas privatumas.

4. Ar dėstytojai yra patyrę?

Dėstytojų kvalifikacija ir patirtis atspindi studentų mokymąsi. Tikriausiai sutinkate, kad naudojantis internetine mokymo sistema, tiek vaikai, tiek suaugusieji turi mokytis tik iš geriausių. Mokymuisi internetu reikia daug investicijų, o investicijų grąža yra tiesiogiai susijusi su dėstytojų gerumu ir darbo kokybe. Todėl sistemą pasirinkite atsakingai, būtinai pasirinkite būtent tą internetinę platformą, kurioje yra geriausi dėstytojai.

5. Ar sistema siūlo platų dalykų/kursų pasirinkimą?

Labai svarbu pasirinkti internetinę mokymosi platformą, kurioje būtų daug dalykų ar kursų, iš kurių galima mokytis. Jei mokiniai turi galimybę visų juos dominančių dalykų išmokti vienoje vietoje, jiems tampa patogu, ekonomiška ir praktiška.

By Marius

Labai seniai, vienas iš gilaus Žemaitijos kaimo į sostinę atvykęs jaunuolis, nedrąsiai įžengė į savo universiteto kompiuterių kabinetą. Nedrąsiai atsisėdo prie laisvo kompiuterio ir, sulaikęs kvėpavimą, paspaudė mygtuką. Sumirgėjo žalia lemputė, bet kompiuterio ekranas liko juodas... Jaunuolis persėdo prie kito kompiuterio ir nusistebėjo, kodėl tokioje įstaigoje kompiuteriai neveikia... Paspaudė mygtuką ir... antras kompiuteris neįsijungė. Šalia sėdėjęs studentas pastebėjo tokias desperatiškas pastangas : „paspausk Power mygtuką ant kompiuterio, o tik tada ant monitoriaus...“ Akių iš gėdos nebuvo kur dėti, bet tą dieną buvo duotas aiškus pažadas - išmokti naudotis kompiuteriu, jį prisijaukinti ir padaryti savo sąjungininku, o ne priešu. Po keleto metų šis pažadas buvo įgyvendintas su kaupu. Kuo baigėsi ši istorija? Pasižiūrėkite į Rasytojas.lt ir patys suprasite...

Leave a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *