Ar mano vaikas jau sotus? Ar jam užtenka pieno tiek, kiek jam jo duodu? Tokie ir panašūs klausimai kyla daugeliui tėvų. Juk kiekvienas norime, jog mūsų vaikas užaugtų sveikas ir stiprus! Jeigu ir Jums kyla abejonių, šis įrašas – kaip tik Jums.

Žindymas: ar vaikas gali persivalgyti?

Motinos pieno gamyba yra natūralus reiškinys, todėl pieno kiekis kaskart yra skirtingas. Įdomu tai, jog pieno gamyba prisitaiko prie kūdikio mitybos poreikių. Nuo pat pirmų žindymo dienų būkite ramios: naujagimis pavalgys tiek, kiek jis nori ir gali. Neišsigąskite, jeigu kūdikis prašo valgyti pakankamai dažnai. Palaipsniui jis susikurs dienos ritmą, todėl valgyti pradės taip pat reguliariai.

Pieno mišiniai: kokį kiekį miltelių naudoti paruošimui?

Tinkamiausias maistas kūdikiui yra mamos pieno, todėl pieno mišiniai pasitelkiami tik specialiu atveju ir kai mažylis yra vyresnis nei 6 mėn. amžiaus. Beje, būtina nepamiršti, jog pieno milteliai gali būti naudojami tik kaip subalansuotos mitybos dalis, o ne jos pagrindas. Tai, kiek pieno miltelių naudosite mišinio paruošimui, priklauso nuo kūdikio amžiaus. Kūdikio amžius taip pat turi įtakos jo visos dienos maisto normai:

  • kūdikiui nuo 6 iki 12 mėn. per parą užtenka išgerti maždaug 3 buteliukus po 210 ml pieno mišinio
  • vaikui nuo 12 mėn. iki 3 metų per dieną duokite apie 500 ml pieno mišinio

Svarbu paminėti, jog šie kiekiai yra rekomenduojami mūsų. Kiekvienas vaikas turi skirtingus valgymo įpročius, todėl siūlome visus rūpimus klausimus aptarti su savo šeimos gydytoja ar gydytoju.

Kokį vandenį naudoti, ruošiant pieno mišinius?

Pieno mišiniai turėtų būti ruošiami su mažai mineralų turinčiu vandeniu. Dažniausiai tokio vandens butelio etiketė yra pažymėta žodžiais „tinkamas kūdikiams“ arba „tinkamas kūdikių maisto gamybai“. Tokiame vandenyje mineralų kiekis turi būti mažesnis nei 500 mg/l.

Dėl didelės mineralizacijos vandens gali sutrikti kūdikio virškinimo sistema ir kitų organų veikla, išsiderinti visa medžiagų apykaita. Jeigu namuose naudojate vandenį iš šulinio ar gręžinio, būtinai patikrinkite, ar jame nėra nitratų, kurie yra ypač pavojingi kūdikiams iki 3 mėn. amžiaus ir neščiosioms. Patikrinimą turi atlikti specialistai, laboratorijose ištyrę Jūsų šulinio ar gręžinio vandenį.

Informacijos šaltinis: Ekologiškas maistas kūdikiams ir vaikams

By Marius

Labai seniai, vienas iš gilaus Žemaitijos kaimo į sostinę atvykęs jaunuolis, nedrąsiai įžengė į savo universiteto kompiuterių kabinetą. Nedrąsiai atsisėdo prie laisvo kompiuterio ir, sulaikęs kvėpavimą, paspaudė mygtuką. Sumirgėjo žalia lemputė, bet kompiuterio ekranas liko juodas... Jaunuolis persėdo prie kito kompiuterio ir nusistebėjo, kodėl tokioje įstaigoje kompiuteriai neveikia... Paspaudė mygtuką ir... antras kompiuteris neįsijungė. Šalia sėdėjęs studentas pastebėjo tokias desperatiškas pastangas : „paspausk Power mygtuką ant kompiuterio, o tik tada ant monitoriaus...“ Akių iš gėdos nebuvo kur dėti, bet tą dieną buvo duotas aiškus pažadas - išmokti naudotis kompiuteriu, jį prisijaukinti ir padaryti savo sąjungininku, o ne priešu. Po keleto metų šis pažadas buvo įgyvendintas su kaupu. Kuo baigėsi ši istorija? Pasižiūrėkite į Rasytojas.lt ir patys suprasite...

Leave a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *