Tai gana modernus šildymo sprendimas, kuris paskutiniu metu naudojamas pakankamai dažnai. Kadangi dėka unikalaus veikimo principo jis gali generuoti šilumą su minimaliomis sąnaudomis. Taip pat tai yra visiškai ekologiškas sprendimas, kadangi į aplinką neišskiriamos jokios kenksmingos medžiagos. O šilumai generuoti naudojama vien tik elektros energija. Be to, tokie įrenginiai yra gana kompaktiški, lyginant su kitomis šildymo sistemomis. Kas leidžia namuose sutaupyti nemažai vietos ir jiems nereikia jokios papildomos patalpos, pavyzdžiui, katilinės, kuri bus neišvengiama šildantis kietu kuru. Taigi, tai praktiškas, ekonomiškas bei itin efektyvus variantas.

Koks šių įrenginių veikimo principas?

Būtent veikimo principas yra pagrindinė priežastis, kodėl šios sistemos tokios ekonomiškos. Kadangi šilumos siurbliai šildymui naudoja aplinkos orą, kuris savyje jau turi šiluminės energijos. Be to, iš vidaus išeinantis bei į vidų įeinantis oras tarpusavyje netiesiogiai sąveikauja, kas užtikrina šilumos mainus tarp šių srautų. O tai reiškia, jog išeinantis oro srautas perduoda jau sugeneruotą šilumą, todėl ji neprarandama ir neišskiriama į aplinką. Kas ir leidžia šildytis namus taip efektyviai. Šių įrenginių dėka gali būti šildomas tiek oras, tiek ir vanduo, priklausomai nuo konkretaus pasirinkto varianto. Tačiau abiem atvejais pagrindinis principas bus tas pats. Ir tikėtina, jog ateityje toks variantas bus vienas iš pagrindinių būstams šildyti naudojamų įrenginių.

Ar pakanka šilumos šaltomis žiemos dienomis?

Šis klausimas gana dažnai iškeliamas ir kartais verčia nerimauti daugelį žmonių. Kadangi šilumos siurbliai efektyviausiai veikia tuomet, kai temperatūra nenukrenta drastiškai ir yra ne žemiau, negu 0 laipsnių. Tačiau tai nereiškia, jog esant šaltesniems orams namuose reikės šalti. Vienintelis niuansas yra tas, jog tokiu metu gerokai padidėja energijos sąnaudos reikalingos šildymui. Tačiau vertinant visą laikotarpį jos yra kompensuojamos šiltesnių dienų. Todėl bendrai šis variantas yra laikomas vienu iš ekonomiškiausių sprendimų. Aišku, tai dar kažkiek priklauso ir nuo konkretaus pasirinkto įrenginio bei jo galingumo. Todėl renkantis reikėtų tam skirti pakankamai dėmesio įsivertinant būsto ypatybes.

By Marius

Labai seniai, vienas iš gilaus Žemaitijos kaimo į sostinę atvykęs jaunuolis, nedrąsiai įžengė į savo universiteto kompiuterių kabinetą. Nedrąsiai atsisėdo prie laisvo kompiuterio ir, sulaikęs kvėpavimą, paspaudė mygtuką. Sumirgėjo žalia lemputė, bet kompiuterio ekranas liko juodas... Jaunuolis persėdo prie kito kompiuterio ir nusistebėjo, kodėl tokioje įstaigoje kompiuteriai neveikia... Paspaudė mygtuką ir... antras kompiuteris neįsijungė. Šalia sėdėjęs studentas pastebėjo tokias desperatiškas pastangas : „paspausk Power mygtuką ant kompiuterio, o tik tada ant monitoriaus...“ Akių iš gėdos nebuvo kur dėti, bet tą dieną buvo duotas aiškus pažadas - išmokti naudotis kompiuteriu, jį prisijaukinti ir padaryti savo sąjungininku, o ne priešu. Po keleto metų šis pažadas buvo įgyvendintas su kaupu. Kuo baigėsi ši istorija? Pasižiūrėkite į Rasytojas.lt ir patys suprasite...

Leave a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *