person in black hooded jacket walking on pathway under cloudy sky
Photo by Valeria Boltneva on Pexels.com

Keliauti po gamtą yra vienas iš maloniausių užsiėmimų. Tai idealus būdas pamatyti Lietuvos grožį ir nes įsivelti į linksmus nuotykius, kuriuos siūlo pati gamta. Tačiau, nepriklausomai nuo metų laiko, vienas iš pagrindinių keliautojų iššūkių yra oras. Ypač krituliai, tokie kaip lietus ar sniegas, gali būti didelė problema. Todėl yra svarbu žinoti, kaip apsisaugoti nuo jų.

Pirmiausia, labai svarbu kruopščiai planuoti savo žygį. Peržiūrėkite orų prognozės ir stebėkite orą, kad galėtumėte tinkamai pasiruošti. Nepaisant to, rekomenduojama visada pasiruošti blogiausiam scenarijui, nes oro sąlygos gali greitai pasikeisti.

Tinkamas apranga

Tinkama drabužių pasirinkimas yra svarbus siekiant apsisaugoti nuo lietaus ir vandens. Pasirinkite vandeniui atsparius drabužius. Dažnai pirmenybė teikiama „kvėpuojantiems“ drabužiams, kurie ne tik apsaugo nuo lietaus, bet ir neleidžia kūnui perkaisti. Atminkite, jog drabužiai turi būti patogūs, o jų sluoksniai padės prisitaikyti prie kintančio oro.

Palapinė ir miegmaišis

Investuoti į vandeniui atsparią palapinę ir miegmaišį taip pat yra labai svarbu. Pasirinkite palapinę su uždaroma pertvara, kuri apsaugos nuo drėgmės nuo žemės, bei užtikrins saugesnį ir sausesnį miegą, jei nakvojate po atviru dangumi. Vandeniui atsparus miegmaišis taip pat yra geras pasirinkimas.

Pakuotės ir maišeliai

Nepriklausomai nuo to, kiek gerai esate pasiruošę, gali būti, kad vis tiek susidursite su lietumi. Todėl svarbu, kad jūsų kuprinė būtų vandeniui atspari, arba kad turėtumėte vandeniui atsparų užvalkalą savo kuprinei. (jis paprastai prikabinamas prie kuprinės dirželių) Plastikiniai maišeliai yra puiki priemonė saugoti svarbius daiktus, tokie kaip telefonai, krovikliai, kaitinamojo tabako įrenginiai, radijo imtuvai ir garso kolonėlės, vaistai, kosmetika, dokumentai ar drabužiai.

Kad būtų sausa

Siekdami išvengti lietaus, būtinai venkite stovyklavietės statymo po medžiais ar kitomis vietomis, kur galėtų kauptis vanduo. Pasirinkite aukštesnę vietą, kur vanduo natūraliai nutekės. Be to, išlaikykite drabužių sausumą kiek įmanoma ilgiau – tai padės išvengti hipotermijos grėsmės.

Vandeniui atsparus inventorius

Vandeniui atsparus inventorius, toks kaip žibintai, žiebtuvėliai, krosnelės, gali būti labai naudingi lietaus metu. Be to, stenkitės visada turėti sausų malkų atsargą uždegimui, jei turite galimybę jas saugoti. Toliau malkas galite išsidžiovinti.

Vandens gryninimo priemonės

Lietus taip pat reiškia daugiau vandens aplinkui, tačiau jis ne visada yra tinkamas gėrimui. Visada turėkite vandens gryninimo tabletes ar filtrus, kad galėtumėte išgerti saugaus vandens, net jei tai reiškia kad teks surinkti vandenį iš lietaus.

Keliaudami Lietuvoje visada susiduriame su permainingu oru ir iššūkiais. Pasiruošimas gėdos nedaro. Tuo įsitikino ne vienas žygeivis. Juk visada galima sušlapti ir be lietaus, nes keliaudami galite įkristi ir į upę. Be to rytai pas mus šalti ir drėgni, tad turite šimtą ir vieną priežastį pasiruošti apsisaugoti nuo drėgmės.

By Marius

Labai seniai, vienas iš gilaus Žemaitijos kaimo į sostinę atvykęs jaunuolis, nedrąsiai įžengė į savo universiteto kompiuterių kabinetą. Nedrąsiai atsisėdo prie laisvo kompiuterio ir, sulaikęs kvėpavimą, paspaudė mygtuką. Sumirgėjo žalia lemputė, bet kompiuterio ekranas liko juodas... Jaunuolis persėdo prie kito kompiuterio ir nusistebėjo, kodėl tokioje įstaigoje kompiuteriai neveikia... Paspaudė mygtuką ir... antras kompiuteris neįsijungė. Šalia sėdėjęs studentas pastebėjo tokias desperatiškas pastangas : „paspausk Power mygtuką ant kompiuterio, o tik tada ant monitoriaus...“ Akių iš gėdos nebuvo kur dėti, bet tą dieną buvo duotas aiškus pažadas - išmokti naudotis kompiuteriu, jį prisijaukinti ir padaryti savo sąjungininku, o ne priešu. Po keleto metų šis pažadas buvo įgyvendintas su kaupu. Kuo baigėsi ši istorija? Pasižiūrėkite į Rasytojas.lt ir patys suprasite...

Leave a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *