Šiais laikais sunku įsivaizduoti gyvenimą be nuosavo automobilio. Šeimos, kurios turi vieną ar daugiau automobilių, stoginė yra dažniausiai pasirenkama automobilių stovėjimo vieta. Ji gali būti pastatyta šalia namo arba kaip atskiras statinys kieme Tai pirmiausia priklauso nuo sklypo dydžio ir žmogaus pageidavimų.

Vietoj garažo stoginė

Garažas neabejotinai yra saugiausi „namai“ mūsų automobiliui – iš visų pusių uždaryta transporto priemonė yra efektyviai apsaugota nuo neigiamo aplinkos poveikio ir nuo vagysčių. Deja, jis negali būti statomas bet kur – mūrinis garažas užima daug vietos. Problemos sprendimas – įrengti pastogę, kuri, viena vertus, gerai apsaugo nuo aplinkos veiksnių, kita vertus, puikiai įsilieja į namo eksterjerą.

Kaip planuoti pastogės statybą?

  • Prieš pateikdami stoginės projektą atitinkamam įmonei, atkreipkite dėmesį į

teritorijos plėtros planą. Dėl to gali kilti daug svarbių klausimų, tokių kaip leistinas pastogės aukštis, jos atstumas gretimų sklypų atžvilgiu ar nuolydžio kampas ir stogo dangos tipas.

  • Kitas žingsnis turėtų būti išsiaiškinti, kokios statybinės medžiagos jums tinka.

Jų skaičius ir tipas turi atitikti pastogės ypatybes, taip pat vykdymo galimybes.

  • Nepamirškite ir tinkamos vietos pasirinkimo. Svarbu, kad ji ne tik atitiktų

visus formalius reikalavimus, bet ir būtų lengvai pasiekiama. Šiuo atžvilgiu gali būti du dizaino variantai. Pirmoji – prie pastato esanti pastogė, antroji – laisvai stovinti.

Tinkamas dydis

Prieš statydami stoginę savo kieme, turėtume atsižvelgti ne tik į savo automobilio dydį, bet ir į savo ūgį. Per žemas stogas bus labai nepatogus aukštiems žmonėms. Jei esate didelės transporto priemonės savininkas, užsakydami pastogę turite atsižvelgti į jų bendrą aukštį, plotį ir ilgį – esmė ta, kad pastogėje būtų galima maksimaliai patogiai pastatyti automobilį ir įlipti bei išlipti iš jo.

Papildoma vertė jūsų turtui

Jei turite stoginę automobiliui, tai gali padidinti jūsų namų vertę ir palengvinti pardavimą už geresnę kainą. Kitas puikus privalumas – stoginėse galima laikyti įvairius daiktus – nuo ​​transporto priemonių iki lauko baldų, malkų ar kitų daiktų – tai suteikia tiek pat saugumo, kiek ir sandėliavimo patalpa.

By Marius

Labai seniai, vienas iš gilaus Žemaitijos kaimo į sostinę atvykęs jaunuolis, nedrąsiai įžengė į savo universiteto kompiuterių kabinetą. Nedrąsiai atsisėdo prie laisvo kompiuterio ir, sulaikęs kvėpavimą, paspaudė mygtuką. Sumirgėjo žalia lemputė, bet kompiuterio ekranas liko juodas... Jaunuolis persėdo prie kito kompiuterio ir nusistebėjo, kodėl tokioje įstaigoje kompiuteriai neveikia... Paspaudė mygtuką ir... antras kompiuteris neįsijungė. Šalia sėdėjęs studentas pastebėjo tokias desperatiškas pastangas : „paspausk Power mygtuką ant kompiuterio, o tik tada ant monitoriaus...“ Akių iš gėdos nebuvo kur dėti, bet tą dieną buvo duotas aiškus pažadas - išmokti naudotis kompiuteriu, jį prisijaukinti ir padaryti savo sąjungininku, o ne priešu. Po keleto metų šis pažadas buvo įgyvendintas su kaupu. Kuo baigėsi ši istorija? Pasižiūrėkite į Rasytojas.lt ir patys suprasite...

Leave a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *