Žemės ūkyje kokybiški pašarai ūkio gyvūnams (https://www.dimedium.lt/lt/dimedium-produktai/ukio-gyvunams-pasarai) yra labai svarbūs jų sveikatai, gerovei ir produktyvumui. Tinkama mityba ne tik užtikrina gyvulių augimą ir vystymąsi, bet ir turi įtakos jų gaminamų produktų, pavyzdžiui, pieno, mėsos ir kiaušinių, kokybei. Šiuolaikiniams ūkininkams labai svarbu suprasti kokybiškų pašarų svarbą ir jų vaidmenį gyvulininkystėje.

  • Subalansuota mityba: Kokybiški pašarai suteikia ūkio gyvūnams subalansuotą ir visavertį racioną, kuriame yra būtinų maistinių medžiagų, vitaminų ir mineralų, reikalingų jų vystymuisi. Skirtingoms gyvūnų rūšims ir gyvenimo etapams reikia specifinio mitybos profilio, kad būtų palaikomas jų augimas ir tenkinami fiziologiniai poreikiai.
  • Augimas ir vystymasis: Augantiems gyvūnams reikia tinkamos mitybos, kad išsivystytų stiprūs kaulai, raumenys ir organai. Kokybiški pašarai su tinkamu baltymų, angliavandenių ir riebalų mišiniu užtikrina sveiką augimą ir stiprią imuninę sistemą, sumažina ligų riziką.
  • Reprodukcija ir vaisingumas: Ūkiogyvulių tinkama mityba atlieka lemiamą vaidmenį jų reprodukciniams rodikliams. Tinkamai subalansuoti pašarai gerina vaisingumą, veršingumą ir pieno gamybą, užtikrindami veisimo programos sėkmę.
  • Produkto kokybė: Pašarų kokybė turi tiesioginės įtakos gyvūninės kilmės produktų kokybei. Pavyzdžiui, melžiamos karvės, šeriamos maistingųjų medžiagų turtingu pašaru, duoda geresnės kokybės pieną, o iš subalansuotai šeriamų naminių paukščių gaunami geresnio skonio ir maistinės vertės kiaušiniai.
  • Ligų prevencija: Aprūpinant ūkio gyvūnus kokybiškais pašarais prisidedama prie bendros jų sveikatos ir padedama išvengti įprastų mitybos sutrikimų. Gerai maitinami gyvūnai yra mažiau jautrūs ligoms ir infekcijoms, todėl mažiau tenka imtis veterinarinių intervencijų ir naudoti mažiau antibiotikų.
  • Tvarumas: Tvaraus ūkininkavimo praktika apima atsakingą gyvulininkystę. Naudodami kokybiškus pašarus, ūkininkai skatina etiškus ir tvarius ūkininkavimo metodus, kuriais pirmenybė teikiama gyvūnų gerovei ir mažinamas ūkio poveikis aplinkai.
  • Virškinimo sistemos sveikata: Kokybiškų pašarų sudėtis pritaikyta gyvūnų virškinimo sistemai, skatinanti geresnį virškinimą ir maistinių medžiagų įsisavinimą. Dėl to pagerėja pašarų efektyvumas ir sumažėja atliekų.

Daugiau: https://www.dimedium.lt

Leave a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *