Terminas e mokymai yra vartojamas, kaip online mokymų sinonimas. Inovacijų dėka, šis mokymosi būdas atnešė revoliuciją į švietimą. Tai itin išpopuliarėjo 2019-aisiais pandemijos metais, kai didžioji dalis pasaulio buvome tiesiog priversti užsidaryti namuose ir nebuvo kito pasirinkimo dirbti ar mokytis, tik pasitelkus informacines technologijas namuose. Šis švietimo būdo perversmas atnešė labai daug pliusų, pašalino labai daug barjerų, suteikė galimybę tobulinti žinias kitokiais, neįprastais metodais, užtikrinant geresnį mokymosi organizavimą ir kokybiškas mokymo programas.

Darbuotojų motyvacijos palaikymas ir nuolatinis žinių tobulinimas yra labai svarbus siekiant įmonės tikslų. Vienas iš būdų, kaip palaikyti darbuotojus motyvuotus tobulėti savo srityje, yra tinkamai organizuojami mokymai. E-mokymai susilaukia vis daugiau įmonių dėmesio dėl savo unikalių privalumų, gebėjimo pritraukti ir išlaikyti darbuotojų susidomėjimą ir tuo pačiu suteikia motyvaciją tobulėti ir siekti įmonės užsibrėžtų tikslų.

Vienas iš unikalių e-mokymosi aspektų yra tai, kad besimokantieji gali mokytis savo tempu, dažnu atveju, jei tai netiesioginiai mokymai – norimu laiku ir pageidaujamoje vietoje. Gebėjimas planuotis savo laiką ir vietą, kurioje nori mokytis, suteikia motyvacijos darbuotojams, kadangi pagal save gali pasirinkti, kada jaučiasi pasiruošę, susikaupę ir nėra blaškomi aplinkos. Dažnai darbdaviai gali pasiūlyti ir papildomus kursus ar kitus išteklius savo darbuotojams savarankiškam mokymuisi būtent juos dominančiomis temomis, platesniam tobulėjimui. Toks mokymosi savarankiškumas skatina didesnį norą plėsti savo žinių ratą bei natūralų įsitraukimą.

E-mokymai suteikia galimybę įtraukti interaktyvių elementų į mokymosi procesą, kuris gali padidinti besimokančiojo susidomėjimą ir įsitraukimą. Tokie dalykai, kaip navigacijos mygtukai, animacija, frazių ar paveikslėlių vilkimo pratimai, žaidimai ir daugelis kitų būdų neleidžia mokymosi metu nuobodžiauti ir miegoti, o kaip tik padaro procesą įdomų, lavina įgūdžius ir padeda geriau įsisavinti žinias.

Norint išlaikyti darbuotojų motyvaciją, būtina nepamiršti ir nuolat teikti grįžtamąjį ryšį viso e-mokymosi proceso metu. Virtualioje mokymosi aplinkoje, kurioje kontrolierių, tokių kaip vadovai, dažniausiai nėra, labai svarbu palaikyti žmogiškąjį ryšį, kuris gali būti įvairiomis formomis- aptarimu, pokalbiu, žinių patikrinimu ar grupinėmis diskusijomis. Laiku pateikiamas grįžtamasis ryšys apie mokymosi pastangas ir padrąsinimai, gali juos dar labiau skatinti atkakliai tęsti žinių tobulinimo keliones.

By Marius

Labai seniai, vienas iš gilaus Žemaitijos kaimo į sostinę atvykęs jaunuolis, nedrąsiai įžengė į savo universiteto kompiuterių kabinetą. Nedrąsiai atsisėdo prie laisvo kompiuterio ir, sulaikęs kvėpavimą, paspaudė mygtuką. Sumirgėjo žalia lemputė, bet kompiuterio ekranas liko juodas... Jaunuolis persėdo prie kito kompiuterio ir nusistebėjo, kodėl tokioje įstaigoje kompiuteriai neveikia... Paspaudė mygtuką ir... antras kompiuteris neįsijungė. Šalia sėdėjęs studentas pastebėjo tokias desperatiškas pastangas : „paspausk Power mygtuką ant kompiuterio, o tik tada ant monitoriaus...“ Akių iš gėdos nebuvo kur dėti, bet tą dieną buvo duotas aiškus pažadas - išmokti naudotis kompiuteriu, jį prisijaukinti ir padaryti savo sąjungininku, o ne priešu. Po keleto metų šis pažadas buvo įgyvendintas su kaupu. Kuo baigėsi ši istorija? Pasižiūrėkite į Rasytojas.lt ir patys suprasite...

Leave a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *