Džiaugiatės puikiai organizuota personalo atranka ir rastu tinkamu nauju specialistu? Puiku! Tačiau neskubėkite būti įsitikinę, kad naujasis darbuotojas yra būtent toks, kurio ieškojote. Tai, ar darbuotojas tinkamai atliks pareigas, pritaps kolektyve ir kurs įmonei pridėtinę vertę, paaiškės tik po kurio laiko. Deja, bet kartais nepraėjus nei mėnesiui po įdarbinimo tenka nusivilti. Tuomet belieka apsvarstyti, kodėl patys pasirinkome netinkamą specialistą. Dažniausiai tokį sprendimą lemia kelios aplinkybės.

Skubota personalo paieška ir atranka

Jei tinkamo specialisto paieškai skyrėte tik kelias dienas, o personalo atranka buvo atliekama vos vieno susitikimo principu, labai gali būti, kad būtent šios aplinkybės lėmė netinkamo kandidato pasirinkimą. Skubota personalo paieška ir atranka neigiamai veikia rezultatą ne tik dėl nedidelio kandidatų skaičiaus, bet ir dėl nepakankamo dėmesio vertinant kandidatus. Kokybiška personalo atranka dažniausiai organizuojama keliais etapais, nes tik tokiu būdu galima identifikuoti visas kandidatų savybes ir atrinkti tik geriausiai pareigoms tinkamus kandidatus.

Vertinama tik profesinė kompetencija

Taip, personalo atranka dažniausiai orientuojama į kandidatų profesinių kompetencijų vertinimą. Tačiau renkantis tinkamiausią kandidatą pagal karjeros pasiekimus ir įgūdžius, nereikia pamiršti ir asmeninių savybių identifikavimo. Tai ypač aktualu, kai ieškoma specialisto komandinio darbo pozicijai. Tokias savybes kaip gebėjimas prisitaikyti prie kolektyvo, bendravimo komandoje įgūdžiai, geriausiai identifikuoja personalo atranka užsiimančių įmonių atliekamas emocinio intelekto testas.

Pernelyg didelis pasitikėjimas rekomendacijomis

Pateiktų rekomendacijų tikrinimas ieškant darbuotojų praktikuojamas ne visuomet. O būtent pernelyg didelis pasitikėjimas rekomendacijomis kartais tampa netinkamo kandidato pasirinkimo priežastimi. Dar tuomet kai tik planuojama „gyva“ personalo atranka, patariama susisiekti su rekomendacijas pateikusiais darbdaviais ar kandidatų CV nurodytomis buvusiomis darbovietėmis.

Be abejo, labai svarbu, kad personalo atranka būtų atliekama kvalifikuotų ir patirties turinčių specialistų. Kandidatų vertinimo testai, jų rezultatų analizė ir kiti su personalo atranka susiję procesai reikalauja tam tikrų įgūdžių ir žinių. Tad būtina skirti pakankamai dėmesio įmonės personalo atrankos skyriuje dirbančių specialistų kompetencijoms. Na, o jei tokio skyriaus nėra, rekomenduojama rinktis profesionalia darbuotojų paieška ir personalo atranka užsiimančios įmonės paslaugas.

By Marius

Labai seniai, vienas iš gilaus Žemaitijos kaimo į sostinę atvykęs jaunuolis, nedrąsiai įžengė į savo universiteto kompiuterių kabinetą. Nedrąsiai atsisėdo prie laisvo kompiuterio ir, sulaikęs kvėpavimą, paspaudė mygtuką. Sumirgėjo žalia lemputė, bet kompiuterio ekranas liko juodas... Jaunuolis persėdo prie kito kompiuterio ir nusistebėjo, kodėl tokioje įstaigoje kompiuteriai neveikia... Paspaudė mygtuką ir... antras kompiuteris neįsijungė. Šalia sėdėjęs studentas pastebėjo tokias desperatiškas pastangas : „paspausk Power mygtuką ant kompiuterio, o tik tada ant monitoriaus...“ Akių iš gėdos nebuvo kur dėti, bet tą dieną buvo duotas aiškus pažadas - išmokti naudotis kompiuteriu, jį prisijaukinti ir padaryti savo sąjungininku, o ne priešu. Po keleto metų šis pažadas buvo įgyvendintas su kaupu. Kuo baigėsi ši istorija? Pasižiūrėkite į Rasytojas.lt ir patys suprasite...

Leave a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *