Renkantis šildymo sistemą namams ekonomiškumas dažniausiai yra vienas pagrindinių kriterijų. Taupumo, paprasto naudojimo ir lengvos priežiūros savybes atitinka oras vanduo šildymas. Būtent šis namų šildymo būdas dažniausiai pasirenkamas norint sumažinti šildymui skirtas išlaidas. Aptarkime, kodėl šis būdas yra ekonomiškas ir į ką atsižvelgti, kad sutaupyti dar daugiau.

Nereikalingas kuras

Skirtingai nei šildant namus kietuoju kuru, šildymui oras – vanduo nereikalingos jokios medžiagos. Taip, šilumos siurbliai naudoja elektros energiją, tačiau tinkamai pasirinktas (atitinkamos galios) šilumos siurblys paprastai elektros sunaudoja ne daugiau nei ekonomiškas šiuolaikiškas šaldytuvas. Tam, kad oras vanduo šildymas neįtakotų didelių elektros išlaidų, labai svarbu pasirinkti ne per mažos ir ne per didelės galios įrenginį.

Galimybė naudoti saulės elektrinės energiją

Šilumos siurbliai oras – vanduo gali būti suderinami su saulės elektrine. Tokiu atveju šilumos siurblys naudos saulės elektrinės generuojamą nemokamą elektros energiją. Tai ypač ekonomiškas sprendimas tiems, kurie nori maksimaliai sumažinti ne tik šildymo, bet elektros energijos išlaidas.

Taupūs režimai

Šilumos siurbliai ir oras vanduo šildymas yra vienas iš sprendimų, kuris lengvai pritaikomas ne tik siekiant patenkinti individualius poreikius, bet tuo pačiu ir daugiau sutaupyti. Kai kuriuos šilumos siurblius galima nustatyti taip, kad atskirose patalpose būtų skirtingos temperatūros. Tokiu būdu šiek tiek sumažinama ir sunaudojama elektros energija. Taip pat dauguma siurblių turi režimą „snausti“. Ši funkcija naudinga ilgesniam laikui išvykstant iš namų, kai reikia tik palaikomosios patalpų temperatūros.

Nėra papildomų išlaidų vandens šildymui

Šilumos siurblių šildomas vanduo gali būti naudojamas buitinėms reikmėms. Naudojant šilumos siurblį su integruotu boileriu ne tik sumažinamos elektros sąnaudos,  bet ir išvengiama atskiro boilerio pirkimo. Būtent dėl šios priežasties oras vanduo šildymas ypač naudingas tiems, pas kuriuos namuose nėra miesto vandentiekio.

Tai pagrindiniai įrodymai, kad oras – vanduo šildymas yra bene ekonomiškiausias sprendimas. Be to, įsirengiant šią šildymo sistemą yra galimybė gauti valstybės paramą. Tokiu atveju net ir jos įsirengimas nėra brangus, o šilumos siurbliui skirta suma greitai atsiperka.

By Marius

Labai seniai, vienas iš gilaus Žemaitijos kaimo į sostinę atvykęs jaunuolis, nedrąsiai įžengė į savo universiteto kompiuterių kabinetą. Nedrąsiai atsisėdo prie laisvo kompiuterio ir, sulaikęs kvėpavimą, paspaudė mygtuką. Sumirgėjo žalia lemputė, bet kompiuterio ekranas liko juodas... Jaunuolis persėdo prie kito kompiuterio ir nusistebėjo, kodėl tokioje įstaigoje kompiuteriai neveikia... Paspaudė mygtuką ir... antras kompiuteris neįsijungė. Šalia sėdėjęs studentas pastebėjo tokias desperatiškas pastangas : „paspausk Power mygtuką ant kompiuterio, o tik tada ant monitoriaus...“ Akių iš gėdos nebuvo kur dėti, bet tą dieną buvo duotas aiškus pažadas - išmokti naudotis kompiuteriu, jį prisijaukinti ir padaryti savo sąjungininku, o ne priešu. Po keleto metų šis pažadas buvo įgyvendintas su kaupu. Kuo baigėsi ši istorija? Pasižiūrėkite į Rasytojas.lt ir patys suprasite...

Leave a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *