Šilumos nuostoliai gyvenant nuosavame name yra labai brangiai kainuojanti ir nepatogi problema, su kuria kiekvienais metais žiemos sezono metu susiduria daugybė žmonių. Stebint, kaip kiekvieną mėnesį sistemingai auga sąskaitos už šilumą, gali kilti didžiulė panika ir milžiniškas stresas. Tačiau tokiais atvejais nereikėtų nuleisti rankų ir susitaikyti su esama prasta padėtimi. Jūs galite imtis veiksmingų priemonių, padedančių sumažinti savo nuosavo namo šilumos nuostolius.

Šilumos nuostolių mažinimas

Šilumos nuostoliai namuose atsiranda, kai šiltas oras iš būsto vidaus išeina į išorę. Tai gali vykti tiek per langus, tiek ir per stogą, sienas ar grindis. Tačiau, laimei, yra būdų, kaip pašalinti šilumos nuostolius.

Nors tam tikri šilumos nuostoliai yra normalus reiškinys, dėl pernelyg didelių šilumos nuostolių gali būti sunaudojama daug daugiau energijos ir padidėti sąskaitos už komunalines paslaugas. Šilumos nuostoliai taip pat gali turėti įtakos šildymo sistemos darbo intensyvumui, todėl sutrumpėtų ir jos tarnavimo laikas. Taigi, jūsų namo šilumos nuostolių mažinimas yra raktas į ekonomiškesnį, jaukesnį bei šiltesnį gyvenimą. Tačiau, kokių priemonių galėtumėte imtis, kad pasiektumėte tokį rezultatą?

Pagerinkite savo namo izoliaciją jį apšiltindami

Šiandien yra ne vienas sprendimas, galintis padėti izoliuoti įvairias savo namo erdves, tačiau vienas iš veiksmingiausių yra namo šiltinimas biria mineraline vata. Nepaisant to, ar būtų atliekamas stogo šiltinimas, oro tarpo šiltinimas, perdangos ar sienų šiltinimas, tai yra vienas iš geriausių būdų užtikrinti optimalų savo namo mikroklimatą.

Birios mineralinės vatos struktūra yra išskirtinė, pasižyminti labai tolygiu pasiskirstymu, todėl jos pagalba yra suformuojamas vientisas šilumos izoliacijos sluoksnis. Be to, biria mineraline vata galima užpildyti net ir pačias mažiausias ertmes, todėl visiškai eliminuojama šalčio tiltų rizika, kartu išvengiant ir didžiulių šilumos nuostolių.

Svarbu paminėti, kad biri vata taip pat bėgant laikui nesukrenta (jos ilgalaikis nusėdimas yra 0 %), todėl ji išlaiko labai puikias izoliacines savybes. Ši medžiaga negeria drėgmės ir puikiai kvėpuoja, veiksmingai izoliuoja garsą ir pasižymi aukščiausia nedegumo klase. Visa tai namo šiltinimą biria mineraline vata paverčia tobulu pasirinkimu, kai norima reikšmingai sumažinti šilumos nuostolius.

Naudokite izoliuotus langus

Jei žinosite, kaip galite užtikrinti, jog šiluma neišeitų pro langus, veiksmingai sumažinsite ir šilumos nuostolius. Be to, tai gali turėti labai didelę reikšmę palaikant optimalią patalpų temperatūrą ir mažinant patalpų šildymo bei vėsinimo išlaidas.

Geriausias būdas sumažinti per langus prarandamą šilumą, yra pakeisti senus langus į modernius dviejų stiklų izoliuotus langų modelius. Taip pat šiuolaikinėje rinkoje yra ir trigubų stiklų langų bei specialių dangų, kurios gali padidinti efektyvumą ir sumažinti akinimą.

Izoliuotų lauko durų naudojimas

Lygiai taip pat, kaip galima sumažinti šilumą pasitelkiant modernius izoliuotus langus, jūsų namuose galima išlaikyti daugiau šilumos naudojant izoliuotas stiklo pluošto arba plieno lauko duris. Be to, tas pats pasakytina ir apie garažo duris (jei garažas yra sujungtas su jūsų gyvenamuoju namu). Visa tai gali užkirsti kelią pernelyg dideliems šilumos nuostoliams ir kartu padidinti namų patrauklumą. Pasirinkus plienines duris taip pat padidėtų ir jūsų namų saugumas.

Žinoma, galima pateikti dar ne vieną patarimą, kaip galėtumėte veiksmingai apsaugoti savo namus nuo šilumos praradimo, didinančio jūsų patiriamas išlaidas, tačiau jei pasitelksite bent vieną iš šių sprendimų, galite būti tikri, kad lengviau išvengsite didelių šilumos nuostolių ir savo namuose jausitės daug jaukiau.

By Marius

Labai seniai, vienas iš gilaus Žemaitijos kaimo į sostinę atvykęs jaunuolis, nedrąsiai įžengė į savo universiteto kompiuterių kabinetą. Nedrąsiai atsisėdo prie laisvo kompiuterio ir, sulaikęs kvėpavimą, paspaudė mygtuką. Sumirgėjo žalia lemputė, bet kompiuterio ekranas liko juodas... Jaunuolis persėdo prie kito kompiuterio ir nusistebėjo, kodėl tokioje įstaigoje kompiuteriai neveikia... Paspaudė mygtuką ir... antras kompiuteris neįsijungė. Šalia sėdėjęs studentas pastebėjo tokias desperatiškas pastangas : „paspausk Power mygtuką ant kompiuterio, o tik tada ant monitoriaus...“ Akių iš gėdos nebuvo kur dėti, bet tą dieną buvo duotas aiškus pažadas - išmokti naudotis kompiuteriu, jį prisijaukinti ir padaryti savo sąjungininku, o ne priešu. Po keleto metų šis pažadas buvo įgyvendintas su kaupu. Kuo baigėsi ši istorija? Pasižiūrėkite į Rasytojas.lt ir patys suprasite...

Leave a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *