Black Hat SEO, dar vadinamas Spamdexing, Search engine spam – tai paieškos variklių taisyklių neatitinkantis SEO metodas. Už šio metodo naudojimą svetainė gali būti laikinai ar visam laikui blokuojama. Tačiau  nors ir kaip rizikinga naudoti neleistinus metodus, jie vis dar gyvuoja SEO rinkoje. Kartais rizikingus metodus renkasi patys svetainių savininkai, o kartais netgi SEO paslaugos teikiamos nelegalių metodų pagrindu. Kaip juos atpažinti? Pirmiausia reikia žinoti esmines „juodojo“ metodo savybes.

Nekokybiškos nuorodos

Dirbant Black Hat metodais, orientuojamasi ne į nuorodų kokybę, bet į jų kiekį. Paprastai tariant, nuorodų generavimui  naudojami praktiškai bet kokie šaltiniai – spam katalogai, forumai, jokio ryšio su nuorodomis neturinčios svetainės. Iš pradžių tai gali duoti greitus rezultatu – svetainės pozicijų kilimą, tačiau greitai Google algoritmai šias nuorodas įvertina kaip nepatikimumo požymį ir atitinkamai baudžia. Tad jei abejojate, ar SEO paslaugos jums teikiamos teisingais metodais, pasidomėkite kokiuose šaltiniuose talpinamos nuorodos.

Turinio kopijos

Svetainės vidiniuose puslapiuose talpinamas vienodas tekstas arba svetainės  turinys nukopijuotas nuo konkurentų – neabejotini požymiai, kad čia naudojami „juodieji“ metodai. Pirmiausia, tai neigiamai vertina Google. Visų antra, taip pažeidžiamos konkurentų intelektinės nuosavybės teisės (jei turinys kopijuojamas iš kitos svetainės). Na, ir žinoma, tai daro neigiamą įtaką svetainės autoritetui.

Google apgaudinėjimas

Kai SEO paslaugos teikiamos Black Hat metodais, naudojami ne tikslingi, į verslo auditoriją orientuoti raktažodžiai, bet Google „užkabinantys“ click bait raktiniai žodžiai. Tai gali būti žymių žmonių vardų ir pavardžių naudojimas ar aibė kitų būdų, dėl kurių Google iš pradžių suteikia svetainei aukštesnes pozicijas. Tačiau anksčiau ar vėliau, algoritmams nustačius, kad naudojami raktažodžiai neturi nieko bendro su svetaine, pozicijos dar labiau krenta žemyn.

Tai pagrindiniai požymiai, pagal kuriuos galima daryti išvadą, kad SEO paslaugos teikiamos naudojant  „juoduosius“ metodus. Nors ir kaip vilioja greitas svetainės pozicijų kilimas, šiai pagundai nedera pasiduoti. Gavus nuobaudą už neleistinus veiksmus, net jei svetainė visam laikui neblokuojama, vėl iškelti ją į pirmus puslapius ir atgauti autoritetą tampa labai sunku.

By Marius

Labai seniai, vienas iš gilaus Žemaitijos kaimo į sostinę atvykęs jaunuolis, nedrąsiai įžengė į savo universiteto kompiuterių kabinetą. Nedrąsiai atsisėdo prie laisvo kompiuterio ir, sulaikęs kvėpavimą, paspaudė mygtuką. Sumirgėjo žalia lemputė, bet kompiuterio ekranas liko juodas... Jaunuolis persėdo prie kito kompiuterio ir nusistebėjo, kodėl tokioje įstaigoje kompiuteriai neveikia... Paspaudė mygtuką ir... antras kompiuteris neįsijungė. Šalia sėdėjęs studentas pastebėjo tokias desperatiškas pastangas : „paspausk Power mygtuką ant kompiuterio, o tik tada ant monitoriaus...“ Akių iš gėdos nebuvo kur dėti, bet tą dieną buvo duotas aiškus pažadas - išmokti naudotis kompiuteriu, jį prisijaukinti ir padaryti savo sąjungininku, o ne priešu. Po keleto metų šis pažadas buvo įgyvendintas su kaupu. Kuo baigėsi ši istorija? Pasižiūrėkite į Rasytojas.lt ir patys suprasite...

Leave a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *