Nuo dantų skausmo ar kitų panašių problemų kenčiantys pacientai dažna susiduria su galvosūkiu kuomet reikia nuspręsti kurią odontologijos kliniką rinktis būtų geriausia. Tačiau, gydytojai pastebi, kad kartais pasirinkimas būna nelabai adekvatus. Natūralu, kad kiekvienas pacientas susiduria su skirtingomis problemomis, todėl įprasta, kad jų sprendimui reikia ieškoti tinkamiausių priemonių. Tai reiškia, kad vieniems pacientams siūloma rinktis vienokias, o kitiems – kitokias klinikas.

Jeigu jus svarbiausia kaina – keliaukite į vietinė polikliniką

Svarbu akcentuoti skirtumus tarp privačių odontologijos klinikų bei vietinių poliklinikų. Pastarosios yra tos gydymo įstaigos, kuriose teikiamos pagrindinės gydymo paslaugos. Tai reiškia, kad tokiose vietose jūs būsite gydomi nemokamai arba mokant minimalias sumas pagal ligonių kasų nustatytus įkainius. Privačios odontologijos klinikos yra tos, kuriose dažniausiai visos paslaugos yra mokamos ir tuo pačiu atliekamos ir sudėtingesnės procedūros.

Susidūrus su smarkiu dantų skausmu, kurį labai sunku iškęsti, patartina vykti į polikliniką ir kreiptis be eilės. Tai numato bendra tvarka – ekstriniais atvejais pacientai priimami be eilės. Ten gydymo kaina bus mažiausia. Tačiau, jeigu jums neaktualios kainos, o norisi kuo skubesnės pagalbos, tuomet galite kreiptis į artimiausią privačią kliniką ir ten, ko gero, būsite priimami dar greičiau. Aišku, ten už gydymą teks susimokėti.

Privačios odontologijos klinikos atlieka procedūras, kurios neatliekamos poliklinikose

Svarbu žinoti, kad viešose odontologijos klinikose, kurios priskiriamos prie viešųjų gydymo paslaugų teikėjų, neatlieka sudėtingų operacijų. Pavyzdžiui, kai pacientui reikalingas žandikaulio kaulo operavimas (priauginimas), jis, be jokios abejonės, bus priverstas kreiptis privačiai. Tokios operacijos bus mokamos.

Kiekviena privati odontologijos klinika gali pasiūlyti praktiškai visas su dantų gydymu bei jų estetika susijusias paslaugas. Estetinis plombavimas yra viena iš tų paslaugų, kurios nerasite viešose gydymo įstaigose. Taip pat reikia paminėti, kad ne viena privati klinika gali perimti jūsų poliklinikos paslaugas.

Yra miesto gydymo įstaigų, kurios sudaro sutartis su privačiomis odontologijos klinikomis, jog pacientai galėtų kreiptis būtent į pastarąsias. Nauda ta, kad tokiais atvejais privačioje klinikoje jums reikėtų mokėti minimalią sumą – skirtumą, kurio nedengs ligonių kasos.

By Marius

Labai seniai, vienas iš gilaus Žemaitijos kaimo į sostinę atvykęs jaunuolis, nedrąsiai įžengė į savo universiteto kompiuterių kabinetą. Nedrąsiai atsisėdo prie laisvo kompiuterio ir, sulaikęs kvėpavimą, paspaudė mygtuką. Sumirgėjo žalia lemputė, bet kompiuterio ekranas liko juodas... Jaunuolis persėdo prie kito kompiuterio ir nusistebėjo, kodėl tokioje įstaigoje kompiuteriai neveikia... Paspaudė mygtuką ir... antras kompiuteris neįsijungė. Šalia sėdėjęs studentas pastebėjo tokias desperatiškas pastangas : „paspausk Power mygtuką ant kompiuterio, o tik tada ant monitoriaus...“ Akių iš gėdos nebuvo kur dėti, bet tą dieną buvo duotas aiškus pažadas - išmokti naudotis kompiuteriu, jį prisijaukinti ir padaryti savo sąjungininku, o ne priešu. Po keleto metų šis pažadas buvo įgyvendintas su kaupu. Kuo baigėsi ši istorija? Pasižiūrėkite į Rasytojas.lt ir patys suprasite...

Leave a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *