Vis daugiau žmonių renkasi genetinius kraujo tyrimus, kurie padeda ramiai laukti vaiko, kuris papildys šeimą. Tiesa, jeigu iki šiol genetiniai kraujo tyrimai buvo vertinami labai įvairiai, tai šiuo metu dažnai minimi net kaip būtinais, kadangi gali padėti pamatyti įvairius sutrikimus, kurie keistų ne tik vaiko, tačiau ir tėvelių gyvenimus.

Svarbiausia, kad genetiniai kraujo tyrimai pateikia labai išsamius atsakymus, kurie padeda įvertinti esamą situaciją.

Atliekama privačiose klinikose

Nors šiuo metu yra tam tikros indikacijos, kurios lemia, kad genetiniai tyrimai atliekami nemokamai, tačiau tokių atvejų yra mažai, tad jie dažniausiai atliekami privačiose klinikose. Žinoma, geriausia daryti yra Lietuvoje, kadangi tuomet ne tik bus atliktas turimas, tačiau taip pat ir gausite labai išsamią konsultaciją, kuri gali padėti geriau suprasti – kokia yra Jūsų situacija.

 Kai kurie gavę tyrimų rezultatus labai išsigąsta, kadangi skaičiai gali atrodyti dideli. Tačiau nereikia. Jie dažniausiai yra iškraipyti ir dėl to siūlome laukti vaiko ramiai. Tyrimai – būtini, tačiau konsultacija po jų – taip pat.

Ligos, kurios suderinamos su gyvenimu

Pirmiausia reikia suprasti, kad nereikia bijoti tokių tyrimų rezultatų. Kai kurie žmonės labai bijo, kad jie tiksliai nurodo ligas. Reikia suprasti, kad bet kokie tyrimai pirmiausia yra tikimybių teorija. Taigi, jums tiksliai niekas nepasakys, kad vaisius serga. Gali būti, kad bus nurodomi dideli procentai, kurie nėra Jūsų naudai, tačiau kai pagimdote – galite džiaugtis visiškai sveiku vaisiumi. Taigi, reikia suprasti, kad genetiniai kraujo tyrimai padeda geriau įvertinti visas galimas rizikas, tačiau faktas, kad situacijų yra daug ir jos yra labai įvairios, tad nereikia visko pirmi tiesiogiai. Tai yra medicina ir ji nėra visagalė. Nors tikrai labai galinga.

Kodėl taip nutinka?

Išties, nėra tyrimų, kurie galėtų tiksliai atsakyti, kodėl yra genetikos sutrikimai. Tai lemia daug veiksnių ir tikrai ne tik žmogus, pora, kurie laukiasi vaiko, už tai ra atsakingas. Kartais genetika mus paveda. Tačiau tai nereiškia, kad vaikas, kuris gimsta, neturi būti mylimas. Tikrai turi ir svarbiausia, kad yra to vertas.

Džiugu, kad vis daugiau žmonių atsakingai žiūri į vaikų planavimą. Dėl to atlieka ne tik tokius tyrimus, tačiau ir daugelį kitų, kurie padeda geriau įvertinti esamą situaciją ir jos metu žinoti – kaip yra geriausia elgtis.

Užsisakykite genetinius kraujo tyrimus Medicina practica svetainėje

By Marius

Labai seniai, vienas iš gilaus Žemaitijos kaimo į sostinę atvykęs jaunuolis, nedrąsiai įžengė į savo universiteto kompiuterių kabinetą. Nedrąsiai atsisėdo prie laisvo kompiuterio ir, sulaikęs kvėpavimą, paspaudė mygtuką. Sumirgėjo žalia lemputė, bet kompiuterio ekranas liko juodas... Jaunuolis persėdo prie kito kompiuterio ir nusistebėjo, kodėl tokioje įstaigoje kompiuteriai neveikia... Paspaudė mygtuką ir... antras kompiuteris neįsijungė. Šalia sėdėjęs studentas pastebėjo tokias desperatiškas pastangas : „paspausk Power mygtuką ant kompiuterio, o tik tada ant monitoriaus...“ Akių iš gėdos nebuvo kur dėti, bet tą dieną buvo duotas aiškus pažadas - išmokti naudotis kompiuteriu, jį prisijaukinti ir padaryti savo sąjungininku, o ne priešu. Po keleto metų šis pažadas buvo įgyvendintas su kaupu. Kuo baigėsi ši istorija? Pasižiūrėkite į Rasytojas.lt ir patys suprasite...

Leave a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *