Elektriniai paspirtukai tampa kur kas dažnesni svečiai mūsų keliuose, nei dviračiai. Ne dėl to, kad žmonės aptingo ir nori važinėti be pastangų. Tiesiog paspirtukų paskirtis yra ne sportas ar aktyvus laisvalaikis, bet susisiekimas, nuvykimas iš taško A į B kaip įmanoma greičiau. Tai ypač aktualu didžiuosiuose miestuose, kur rytą ir vakare miestą paralyžiuoja transporto kamščiai.
Elektriniai paspirtukai genda, todėl dažnas jų savininkas susiduria su dilema: tvarkyti patiems, ar ieškoti meistro?
Atsakymas į šį klausimą paprastas – kai kuriuos gedimus galima sutaisyti patiems, kai kuriems bus reikalingas profesionalus elektrinių paspirtukų remontas specializuotame servise.
Kokius gedimus galima taisyti namuose?
- Pakeisti prakiurusią padangą. Padangos pakeitimas nėra itin sudėtingas procesas. Reikia tik poros atsuktuvų ir kelių stačiakampių atsuktuvų varžteliams atsukti.
- Laikiklių ir lenkimo mechanizmų pakeitimas. Galima internetu užsisakyti pamestus varžtus ir sulūžusius stabdžių troselių laikiklius ir juos pasikeisti tiesiog kieme.
- Stabdžių remontas. Stabdžių diskelį ir kaladėles galima pasikeisti ir patiems. Aišku, užsisakius šias detales internetu.
- Purvasargių pakeitimas. Plastikiniai purvasargiai irgi pakeičiami be didesnio vargo. Keletas Youtube video klipų, kaip tai padaryti, šiek tiek kantrybės ir viskas sutvarkyta.
- Lempučių atšvaitų pakeitimas. Tai irgi ne itin sudėtingas procesas.
Bendrais bruožais kalbant, dauguma su korpusu susijusių darbų galima pasidaryti namuose. Tiesa, reikės šiek tiek palaukti detalių, kurias galima užsakyti ir lietuviškose paspirtukų detalių parduotuvėse, kad nereiktų laukti mėnesių, kol jos atkeliaus iš kiniškų prekyviečių.
Gedimai, kuriuos būtina patikėti profesionalams
Yra keletas gedimų, kurių nerekomenduojama taisyti patiems:
- Valdymo bloko remontas. Norint taisyti šį bloką, reikia turėti specifinių žinių, taip pat dirbti su elektronika.
- Baterijos remontas. Bateriją pakeisti galima ir patiems, nes reikia tik prijungti laidus, tačiau remontuoti jungtis gali tik profesionalai.
- Kontrolerio remontas. Kontroleris atsako už baterijos įkrovimą ir galią, todėl čia reikalingos specifinės žinios, kurių joks Youtube video neduos.
- Variklio remontas. Variklis dažnai būna įmontuotas rate. Vien jį išimti reikia nemažai pastangų, nes ratlankyje jį laiko stiprus magnetas. Šis gedimas yra sudėtingas, todėl jį patikėti reiktų tik profesionalams, šį darbą dirbantiems kas dieną.
- Laidų taisymas. Jei nutrūko laidas vairo viduje, nerizikuokite jį taisyti, nors tai atrodo ir paprasta. Nekokybiškas darbas gali sugadinti bateriją, dėl ko patirsite daugiau nuostolių, nei suteikę progą elektros instaliaciją pataisyti profesionalams.
Elektrinių paspirtukų remontas specializuotame servise užtrunka gana greitai, nes meistrai yra įgudę ir viską daro greitai ir užtikrintai. Tas laikas, kurį sugaišite ieškodami sprendimo, investicijos į įrankius tikrai neatsipirks. Geriau jau patikėti remonto darbus profesionalams iš NoPedals.lt.