Ieškote tobulos dovanos verslo partneriui? Esate ten, kur ir reikia, kadangi šiame straipsnyje aptarsime svarbiausius tinkamos verslo dovanos pasirinkimo aspektus.

Patys pirmi verslo dovanos pasirinkimo kartai gali atrodyti gluminantys. Juk reikia įteikti praktišką dovaną, kuri tikrai bus naudojama. Tačiau ji negali atrodyti kaip kyšis, ji turi būti pagarbi. Kaip įteikti, kad būtų išlaikomas geras tonas? Geriausiai, kokios verslo dovanos klientams arba partneriams – tikrai pasiteisins, o ne bus išmetamos į šiukšlių dėžę?

Kokios dovanos yra tinkamos verslo partneriams?

Tinkamos dovanos verslo partneriams priklauso nuo kelių veiksnių: tokių kaip santykių su partneriu pobūdis, proga, biudžetas ir papročiai.

Keletas tinkamų idėjų:

 • Aukštos kokybės rašiklis ir užrašinė, kurie yra graviruoti asmeniškai. Tai yra klasikinė, tikrai daugeliui verslininkų naudinga dovana.
 • Nešiojamas įkroviklis. Puiki dovana asmenims, kurie daug keliauja. Tai yra universali dovana, kuri tinka daugeliui.
 • Gurmaniškas rinkinys. Valgomos dovanos dažniausiai tinka ir patinka daugeliui. Tik atsargiai, nedovanokite tokių užkandžių, kurie dažnas alergenas.
 • Prekės su įmonės logotipu. Tai puikus būdas reklamuoti savo įmonę ir parodyti dėkingumą partneriams.
 • Patirtis. Dovanoti patirtis ir geras emocijas – visada geras pasirinkimas. Tinka tiems, kurie  mėgsta išbandyti naujus dalykus.
 • Žurnalų, knygų, laidų prenumerata. Praktiška dovana bet kuriam, kas mėgsta skaityti, žiūrėti filmus ar klausytis muzikos.
 • Augalas. Skoninga dovana bet kuriam, kas mėgsta sodininkauti ar leisti laiką lauke. Tinka ir mažas augaliukas, kuris papuoš kabinetą.
 • Dovanų kuponas. Tai yra viena praktiškiausių dovanų.

Kiek kainuoja tinkama dovana verslo partneriui?

Tinkamos dovanos kaina priklauso nuo jūsų biudžeto ir santykių su partneriu pobūdžio. Nėra būtina išleisti daug pinigų, kad rastumėte apgalvotą ir vertinama dovaną. Svarbiausia, kad dovana būtų nuoširdi ir atitiktų gavėjo pomėgius.

Ar dovanas verslo partneriams galima įteikti bet kada?

Yra tam tikros progos – kada dovanų įteikimas yra labiau tinkamas. Pavyzdžiui, Kalėdos, Naujieji ar pasiekimų paminėjimas.

Tačiau galite dovanoti dovanas ir be ypatingos progos. Pavyzdžiui, galite įteikti dovaną verslo partneriui taip norėdami parodyti savo dėkingumą už jo pagalbą ar paslaugą.

Ne visai tiesa, kad dovanas verslo partneriams galima dovanoti bet kada. Nors nėra griežtų taisyklių – kada dovanoti netinka, yra tam tikrų proginių momentų, kurie laikomi tinkamesniais dovanoms nei kiti.

Tinkamos progos dovanoti verslo partneriams:

 • Kalėdos, Naujieji metai ir kitos šventės. Tai įprastas laikas dovanoti dovanas verslo partneriams, kolegoms ir klientams.
 • Pasiekimų paminėjimas. Jei jūsų verslo partneris pasiekė reikšmingą tikslą, pavyzdžiui, laimėjo apdovanojimą ar sėkmingai įgyvendino projektą – dovana gali būti puikus būdas parodyti savo pagarbą ir pasidžiaugti jo sėkme.
 • Dėkingumo parodymas. Net maža dovanėlė gali parodyti jūsų dėkingumą už verslo partnerio pagalbą ar paslaugą.
 • Verslo susitikimo proga. Jei pirmą kartą susitinkate su verslo partneriu – nedidelė dovanėlė gali palikti gerą pirmąjį įspūdį.
 • Atsisveikinimo proga. Jei jūsų verslo partneris išeina iš darbo ar palieka įmonę – dovana gali būti puikus būdas palinkėti jam sėkmės ateityje.

Kada negalima dovanoti verslo dovanų?

Taip, tikrai yra metas, kai reikia laikytis gero tono ir verslo dovanų neįteikti. Pavyzdžiui, netinkamas metas yra asmeninės šventės. Gimtadieniai, vestuvės ir kitos asmeninės šventės paprastai laikomos netinkamomis verslo dovanoms. Žinoma – gedulingas laikotarpis. Jei jūsų verslo partneris išgyvena sunkų laikotarpį, pavyzdžiui, netektį ar ligą – dovana gali atrodyti netinkama. Aišku, negalima įteikti padėkos verslo derybų metu. Dovanos dovanojimas verslo derybų metu gali būti suvokiamas kaip bandymas papirkti ar paveikti kitą pusę. Taip pat atminkite, kad pernelyg brangios dovanos dažniausiai laikomos blogu tonu. Jos gali įpareigoti gavėją, o to turite vengti. 

Ar galima dovanoti dovanas verslo partneriams iš skirtingų kultūrų?

Dovanų dovanojimo etiketas gali skirtis priklausomai nuo šalies ar verslo kultūros. Prieš dovanodami dovaną verslo partneriui iš kitos kultūros – įsitikinkite, kad esate susipažinę su vietos papročiais. Pavyzdžiui, kai kuriose kultūrose dovanos laikomos mandagumo gestu ir atsisakymas priimti dovaną gali būti įžeidžiantis. Kitose kultūrose dovanos gali būti laikomos kyšiu, todėl svarbu dovanoti kuklias ir apgalvotas dovanas.

Ką daryti, jei nežinau, ką dovanoti verslo partneriui?

Jei nežinote, ką padovanoti verslo partneriui – visada galite paprašyti jo patarimo. Taip pat galite pasidomėti jo pomėgiais ir interesais, kad rastumėte dovaną, kuri jam patiktų.

Jei vis dar nesate tikri – galite rinktis neutralią dovaną, tokią kaip dovanų kuponas ar aukštos kokybės maisto produktų krepšelis.

By Marius

Labai seniai, vienas iš gilaus Žemaitijos kaimo į sostinę atvykęs jaunuolis, nedrąsiai įžengė į savo universiteto kompiuterių kabinetą. Nedrąsiai atsisėdo prie laisvo kompiuterio ir, sulaikęs kvėpavimą, paspaudė mygtuką. Sumirgėjo žalia lemputė, bet kompiuterio ekranas liko juodas... Jaunuolis persėdo prie kito kompiuterio ir nusistebėjo, kodėl tokioje įstaigoje kompiuteriai neveikia... Paspaudė mygtuką ir... antras kompiuteris neįsijungė. Šalia sėdėjęs studentas pastebėjo tokias desperatiškas pastangas : „paspausk Power mygtuką ant kompiuterio, o tik tada ant monitoriaus...“ Akių iš gėdos nebuvo kur dėti, bet tą dieną buvo duotas aiškus pažadas - išmokti naudotis kompiuteriu, jį prisijaukinti ir padaryti savo sąjungininku, o ne priešu. Po keleto metų šis pažadas buvo įgyvendintas su kaupu. Kuo baigėsi ši istorija? Pasižiūrėkite į Rasytojas.lt ir patys suprasite...

Leave a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *