Ar žinojote, kad vilna turi tūkstančius natūralių oro kišenėlių, kurios geba sulaikyti šilumą prie kūno, tuo pačiu suteikiant išskirtinį patogumą? Vilnos medžiaga taip pat natūraliai pašalina kūno drėgmę ir turi atsparumą kvapams, todėl tinka net ir super jautrios uoslės savininkams. Vilnonės antklodės – idealiausias pasirinkimas, gyvenantiems Lietuvoje. Čia klimatas linkęs nuolat keistis. Vilna moka prisitaikyti, todėl idealiai tinka naudoti tiek žiemą, tiek ir vasarą.

Nors dabar vilnonės antklodės jau nieko nebestebina ir yra tikrai labai dažnai pasirenkama patalynė, tačiau taip buvo ne visada. Vienu metu buvo itin paplitęs poliesteris, bet ilgainiui buvo vis grįžtama prie natūralios vilnos. Vilna drabužiams bei patalynei buvo naudojama dar maždaug 6000 metų prieš Kristų. Taip yra dėl daugybės šios medžiagos privalumų, ypač – natūralaus šildymo. Be to antklodės ir kiti gaminiai iš vilnos yra tvirti, patvarūs, natūralūs bei nekenksmingi aplinkai. Tokia patalynė pagerina miegą ir suteikia jaukumo jausmą.

Į vilną panašios tekstūros medžiagos turi ir kitų gyvūnų plaukai, pavyzdžiui, ožkos, alpakos, triušio ar kupranugario. Verta žinoti, kad šimtaprocentinė ir tikra vilna gaminama išskirtinai tik iš avies kailio. Gaminiai iš kitų gyvūnų plaukų, nėra tikra vilna, nors kai kas taip ir pavadins juos.

Kokios rūšies antklodės iš vilnos parduodamos?

  • ėriukų vilnos. Tai laikoma pačia tikriausia, gryna vilna, nes kerpama nuo jaunų avių arba ėriukų. Kirpimo procesas galima tik vieną kartą gyvenime, nes po to, kol vilna vėl užauga – ėriukas jau būna subrendęs ir paaugęs;
  • melton vilnos audinio. Tai šilta ir labai patvari vilna, gaunama iš angliškų avių. Dėl tinkamo šios vilnos tankinimo proceso, ji idealiai tinka gaminti antklodėms ar vandeniui atspariems drabužiams;
  • merino vilnos. Ši rūšis pati mėgstamiausia, kai kalbama ne tik apie antklodes, bet ir apie žieminius drabužius. Tikriausiai jau pastebėjote, kiek daug įvairių rūbelių vaikams ir ne tik yra gaminama iš merino vilnos.
  • šetlando vilnos. Ši vilna išgaunama iš Šetlando salos (Škotijoje) avių. Paprastai ji nenaudojama antklodžių gamyboje. Šetlando vilna dažniausiai skirta mezgimui.

By Marius

Labai seniai, vienas iš gilaus Žemaitijos kaimo į sostinę atvykęs jaunuolis, nedrąsiai įžengė į savo universiteto kompiuterių kabinetą. Nedrąsiai atsisėdo prie laisvo kompiuterio ir, sulaikęs kvėpavimą, paspaudė mygtuką. Sumirgėjo žalia lemputė, bet kompiuterio ekranas liko juodas... Jaunuolis persėdo prie kito kompiuterio ir nusistebėjo, kodėl tokioje įstaigoje kompiuteriai neveikia... Paspaudė mygtuką ir... antras kompiuteris neįsijungė. Šalia sėdėjęs studentas pastebėjo tokias desperatiškas pastangas : „paspausk Power mygtuką ant kompiuterio, o tik tada ant monitoriaus...“ Akių iš gėdos nebuvo kur dėti, bet tą dieną buvo duotas aiškus pažadas - išmokti naudotis kompiuteriu, jį prisijaukinti ir padaryti savo sąjungininku, o ne priešu. Po keleto metų šis pažadas buvo įgyvendintas su kaupu. Kuo baigėsi ši istorija? Pasižiūrėkite į Rasytojas.lt ir patys suprasite...

Leave a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *