„Luminor“ per šešis šių metų mėnesius Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje suteikė būsto paskolų už 438,2 mln. EUR – tiek pat, kiek pernai per visus metus. Palyginti su tuo pačiu 2020 m. laikotarpiu, būsto kreditavimo apimtys išaugo daugiau nei pustrečio karto – pernai „Luminor“ klientai Baltijos šalyse per pirmąjį pusmetį būstui pasiskolino 171,7 mln. EUR. Vien Lietuvoje būsto kreditavimas išaugo daugiau nei du kartus (122 proc.) – per pusmetį klientai pasiskolino 226,7 mln. EUR (102 mln. EUR pernai).

Vien per antrąjį ketvirtį Lietuvoje „Luminor“ klientai būstui pasiskolino 117,2 mln. EUR – 7 proc. daugiau nei per pirmuosius tris šių metų mėnesius.   

„Praėjusių metų pirmasis pusmetis buvo palyginti ramus, po to kreditavimas spurtavo – rudenį ir metų pabaigoje visose trijose Baltijos šalyse fiksavome mėnesio būsto paskolų rekordus. Rekordinės šių metų skolinimo apimtys Latvijoje ir Estijoje fiksuotos kovą, Lietuvoje – gegužę“, – sakė „Luminor“ banko būsto kredito produkto vadovas Andrius Kvakšys.

Jis pažymėjo, kad pernai, paskelbus pirmąjį karantiną, būsto paskolų paklausa buvo sumažėjusi, ypač staigus stabtelėjimas visose trijose Baltijos šalyse įvyko gegužę, tačiau jau nuo birželio rinka aktyvizavosi ir nebepaisė pandemijos diktuojamų judėjimo ir veiklos suvaržymų.

„Šiemet dėl būsto kredito konsultavome daugiau nei 35 tūkstančius Baltijos šalių gyventojų, todėl iš arti stebėjome besikeičiančius jų poreikius. Darbas iš namų paskatino gyventojus domėtis būsto rinka regionuose, nemaža dalis pirko vasarnamius ir sodybas. Atsižvelgėme į šias tendencijas ir tapome lankstesni kredituoti būsto įsigijimą įvairesnėse lokacijose. Taip pat teikėme paskolas idėjoms, kurių grąžinimo užtikrinimui įkeičiamas jau turimas NT, o gyventojui suteikiama šiek tiek daugiau laisvės rinktis nestandartinį objektą, pavyzdžiui, įsigyti senos statybos vasarnamį, kurio likvidumas nebūtų pakankamas būsto kreditui suteikti“, – konstatavo A. Kvakšys.

Anot eksperto, nepaisant spartaus kreditavimo augimo „Luminor“ kol kas visiškai patenkina kreditavimo poreikius naudodamasis indėliuose sukauptomis lėšomis. Bendras banko paskolų portfelis šių metų birželio pabaigoje siekė 9,641 mlrd. EUR, indėlių – 10,632 mlrd. EUR.

„Svarbu paminėti, kad augantis kreditavimo intensyvumas nepakenkė „Luminor“ paskolų portfelio kokybei – per pusmetį neveiksnių paskolų dalis visų paskolų portfelyje sudarė vos 2,6 proc., o tokių paskolų suma buvo mažiausia banko veiklos istorijoje“, – sakė A. Kvakšys.

By Marius

Labai seniai, vienas iš gilaus Žemaitijos kaimo į sostinę atvykęs jaunuolis, nedrąsiai įžengė į savo universiteto kompiuterių kabinetą. Nedrąsiai atsisėdo prie laisvo kompiuterio ir, sulaikęs kvėpavimą, paspaudė mygtuką. Sumirgėjo žalia lemputė, bet kompiuterio ekranas liko juodas... Jaunuolis persėdo prie kito kompiuterio ir nusistebėjo, kodėl tokioje įstaigoje kompiuteriai neveikia... Paspaudė mygtuką ir... antras kompiuteris neįsijungė. Šalia sėdėjęs studentas pastebėjo tokias desperatiškas pastangas : „paspausk Power mygtuką ant kompiuterio, o tik tada ant monitoriaus...“ Akių iš gėdos nebuvo kur dėti, bet tą dieną buvo duotas aiškus pažadas - išmokti naudotis kompiuteriu, jį prisijaukinti ir padaryti savo sąjungininku, o ne priešu. Po keleto metų šis pažadas buvo įgyvendintas su kaupu. Kuo baigėsi ši istorija? Pasižiūrėkite į Rasytojas.lt ir patys suprasite...

Leave a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *