Prarastas dantis – ne tik estetinė problema, dėl kurios dingsta šypsenos grožis, pasitikėjimas savimi. Tai gali lemti ir rimtesnius burnos ertmės susirgimus: dantenų uždegimą, žandikaulio kaulo apkrovos praradimą ir tirpimą, sutrikusią normalią kramtymo funkciją. Tad praradus vieną ar kelis dantis, būtina kuo skubiau pasirūpinti jų atstatymu. Pažangiausias netektų dantų atstatymo būdas – dantų implantacija. Tai modernus, ilgaamžis prarasto danties atstatymo metodas.

Danties implantas yra metalinis sraigtas, gaminamas iš tvirtos, lengvos ir biologiškai su kaulu suderinamos medžiagos (titano, cirkonio ar jų lydinio). Jis sriegiamas į žandikaulį ir taip pakeičia natūralią danties šaknį. Prigijęs implantas yra atrama, ant kurios tvirtinamas danties protezas.

Dantų implantų privalumai:

  1. Ilgaamžiškumas. Šiandien sriegiami implantai prigyja net 96-100 % atvejų ir, tinkamai juos prižiūrint, tarnauja visą gyvenimą.
  2. Greita ir neskausminga procedūra. Pati operacija trunka vos 30-60 minučių, o danties implantavimo procedūrai pakanka vietinio nuskausminimo.
  3. Burnos sveikata. Pasitelkus implantus, užkertamas kelias žandikaulio kaulo tirpimui, pilnai atkuriama kramtymo funkcija, išsaugoma greta esančių dantų būklė, tinkama pozicija bei atstatoma veido ir šypsenos estetika.
  4. Funkcija ir estetika. Dantų implantai atlieka tokią pat funkciją, kaip ir jūsų natūralūs dantys (grąžinamas normalus kramtymas, atstatomi kalbos defektai, atkuriama šypsena, grįžta pasitikėjimas savimi). Prarastas dantis, atkurtas implantu, atrodo ypač natūraliai ir estetiškai.

Atliekant dantų implantaciją, svarbiausi sėkmės veiksniai: pasirinkto implanto kokybė bei gydytojo kompetencija! Todėl labai svarbu pasirinkti aukštos kokybės implantus bei procedūrą patikėti aukštos kompetencijos gydytojui odontologui.

Parengta pagal Inovatyvios Odontologijos ir Implantologijos Centras pateiktą informaciją.

By Marius

Labai seniai, vienas iš gilaus Žemaitijos kaimo į sostinę atvykęs jaunuolis, nedrąsiai įžengė į savo universiteto kompiuterių kabinetą. Nedrąsiai atsisėdo prie laisvo kompiuterio ir, sulaikęs kvėpavimą, paspaudė mygtuką. Sumirgėjo žalia lemputė, bet kompiuterio ekranas liko juodas... Jaunuolis persėdo prie kito kompiuterio ir nusistebėjo, kodėl tokioje įstaigoje kompiuteriai neveikia... Paspaudė mygtuką ir... antras kompiuteris neįsijungė. Šalia sėdėjęs studentas pastebėjo tokias desperatiškas pastangas : „paspausk Power mygtuką ant kompiuterio, o tik tada ant monitoriaus...“ Akių iš gėdos nebuvo kur dėti, bet tą dieną buvo duotas aiškus pažadas - išmokti naudotis kompiuteriu, jį prisijaukinti ir padaryti savo sąjungininku, o ne priešu. Po keleto metų šis pažadas buvo įgyvendintas su kaupu. Kuo baigėsi ši istorija? Pasižiūrėkite į Rasytojas.lt ir patys suprasite...

Leave a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *