Image by freepik

Vasara – atostogų metas. O, kad atostogos būtų ne tik įsimintinos, bet ir sklandžios, būtina joms pasiruošti iš anksto ir tiksliai suplanuoti kokius būtinus daiktus pasiimti į kelionę. Teisingai pasirinkti daiktai gali padėti išvengti nenumatytų situacijų.

Šiame straipsnyje aptarsime 7 daiktus, kuriuos turėtumėte įtraukti į kelionei būtinų daiktų sąrašą:

  1. Kelionės dokumentai

Prieš vykstant į kelionę pasidomėkite, ar norint kirsti tam tikros šalies sieną reikalingas pasas, ar užtenka tik tapatybės kortelės. Dažnai po Europos sąjungą keliaujantys žmonės yra pripratę, jog visur užtenka tapatybės kortelės, tačiau keliaujant į Turkiją, Egiptą, Maroką ar į kitas egzotines šalis, yra reikalingas pasas.

Jeigu turite ir pasą ir tapatybės kortelę, net ir keliaujant po Europos sąjungos šalis rekomenduojama pasiimti abu dokumentus, juos laikykite skirtingose vietose. Jei netyčia prarastumėte vieną iš jų, vis tiek galėsite sugrįžti namo ir išvengsite papildomų problemų.

Beje, jei keliaudami planuojate nuomotis automobilį, nepamirškite ir vairuotojo pažymėjimo.

Daug mažiau nerimo patirsite, jei prieš kelionę atsispausdinsite visas viešbučių rezervacijas, lėktuvo, traukinio ar autobuso bilietus. Jei keliaujate savarankiškai, užsirašykite svarbiausius adresus, žemėlapyje, jei reikia, susižymėkite metro ar autobusų stoteles iš kurių jums reikės keliauti iki apgyvendinimo įstaigos.

  • Komforto daiktai

Prieš dėdami daiktus kelionei pasidomėkite koks oras laukia kelionės metu ir ką kelionės metu ketinate veikti. Jeigu ruošiatės aktyviai kelionei, kurioje teks daug vaikščioti ir judėti, pasirūpinkite judesių nevaržančiais drabužiais, kurie leidžia kvėpuoti odai. Taip pat pasirūpinkite patogia avalyne, kuri yra jau laiko patikrinta ir tikrai jūsų nenuvils.

Jeigu kelionė autobusu ar skrydis lėktuvu bus ilgas, jums tikrai pasitarnaus kelioninė pagalvėlė ir lengva antklodė ar skraistė. Ilgos kelionės metu galėsite patogiai snūstelti ar tiesiog ilsėtis.

  • Asmeninės higienos daiktai

Dantų šepetėlis, dantų pasta, muilas, šampūnas – tai higienos priemonės, kurias svarbu pasiimti į kelionę. Atsitikus nenumatytoms situacijoms ir nespėjus laiku pasiekti apgyvendinimo įstaigos, visuomet po ranka turėsite priemones, padėsiančias pasirūpinti savo higiena.

  • Vaistinėlė

Image by freepik

Net jei prieš kelionę jaučiatės puikiai, nepamirškite su savimi pasiimti vaistų nuo skausmo, viduriavimo, virškinimo sutrikimų. Dantų, pilvo, sąnarių skausmas gali užklupti netikėtai, tad būkite pasiruošę. Jei vykstate į egzotiškesnę šalį ir jūsų skrandis yra jautrus, būtinai turėkite ir gerųjų bakterijų – geriausių virškinimo pagalbininkių.

Kelionės metu gali prireikti ir dezinfekcinio skysčio, jei nusibrozdintumėte ar atsirastų žaizdelė. Taip pat nepamirškite pleistrų ir kremo nuo saulės. Nepamirškite – jei vežatės gydytojo paskirtų vaistų, būtina pasiimti ir išrašytą receptą.

  • Elektronikos įrenginiai

Telefonas, telefono pakrovėjas, išorinė baterija, planšetė ar kompiuteris – daiktai, be kurių neįsivaizduojate savo gyvenimo, tad kelionėje mums jų tikrai prireiks. Svarbu nepamiršti elektroninių įrenginių pakrovėjų ir išorinės baterijos, kuri gali išgelbėti telefoną nuo visiško išsikrovimo, jei esame gamtoje.

  • Pinigai ir draudimas

Keliaudami nepamirškite ne tik savo kreditinių kortelių, bet ir grynųjų pinigų.  Grynieji pinigai smulkesnėmis kupiūromis gali praversti jau pirmą vakarą, jei iš oro uosto, ar autobusų stoties, nuspręsti keliauti taxi.

Rekomenduojama grynuosius pinigus paskirstyti dalimis ir sudėti į skirtingas vietas. Taip išvengsite didelių nuostolių, jei netyčia kažkurią pinigų dalį pamestumėte. Tam tikrą dalį grynųjų taip pat galite padėti viešbučio seife ar giliausiame lagamino kampelyje. Su savimi nešiokitės tik tiek, kiek tą dieną planuojate išleisti.

Visada su savimi turėkite medicininę draudimo kortelę, na o jeigu turite kažkokių rimtesnių sveikatos sutrikimų, būtinai turėkite ir svarbios informacijos apie sveikatą išrašą.

  • Pramoginiai daiktai

Kad ilga kelionė neprailgtų, pasirūpinkite mėgstama knyga, žurnalu arba skaitykle. Nepamirškite pasiimti ir ausinių, nes galėsite ramiai, netrukdomi aplinkinių žmonių, klausytis audio knygų ar tinklalaidžių.

By Marius

Labai seniai, vienas iš gilaus Žemaitijos kaimo į sostinę atvykęs jaunuolis, nedrąsiai įžengė į savo universiteto kompiuterių kabinetą. Nedrąsiai atsisėdo prie laisvo kompiuterio ir, sulaikęs kvėpavimą, paspaudė mygtuką. Sumirgėjo žalia lemputė, bet kompiuterio ekranas liko juodas... Jaunuolis persėdo prie kito kompiuterio ir nusistebėjo, kodėl tokioje įstaigoje kompiuteriai neveikia... Paspaudė mygtuką ir... antras kompiuteris neįsijungė. Šalia sėdėjęs studentas pastebėjo tokias desperatiškas pastangas : „paspausk Power mygtuką ant kompiuterio, o tik tada ant monitoriaus...“ Akių iš gėdos nebuvo kur dėti, bet tą dieną buvo duotas aiškus pažadas - išmokti naudotis kompiuteriu, jį prisijaukinti ir padaryti savo sąjungininku, o ne priešu. Po keleto metų šis pažadas buvo įgyvendintas su kaupu. Kuo baigėsi ši istorija? Pasižiūrėkite į Rasytojas.lt ir patys suprasite...

Leave a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *