Metalo pjovimas lazeriu yra vienas pagrindinių ir labiausiai paplitusių metalo gamybos procesų. Tai labai svarbu formuojant paprastus metalo lakštus į mažesnes, sudėtingesnes dalis. Yra daug skirtingų pjovimo metodų, kuriuos gamintojai naudoja metalui apdirbti, tačiau pjovimas lazeriu yra vienas iš pažangiausių ir siūlo ilgą pranašumų sąrašą, palyginti su kitais. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte apie pjovimo lazeriu naudą ir kaip šis metodas gali veikti su jūsų metalo projektu.

  1. Lankstumas. Pjovimui lazeriu nereikia įrankių arba įrankių keitimo, kad būtų galima atlikti atskirus pjūvius. Sąranka, nuo kurios pradedate, yra ta pati sąranka, kurią galite naudoti norėdami iškirpti įvairias formas to paties storio medžiaga. Lazerinės pjovimo staklės yra lanksčios ir gali atlikti sudėtingus pjūvius be brangių prastovų ar neefektyvumo – net ir didelėmis gamybos serijomis.
  2. Tikslumas. Tai dar vienas lazerinio pjovimo pranašumas. Lyginant su kitais pjovimo būdais, metalo pjovimas lazeriu gali padaryti pjūvius mažesne paklaida – +/-0,1 mm tikslumu. Tai leidžia gamintojams sukurti itin tikslias dalis, nereikalaujant antrinių paslaugų. Kai kuriais atvejais šis didelis tikslumas taip pat reiškia, kad nereikia jokių papildomų leistinų nuokrypių.
  3. Universalumas. Kai kurios lazerinio pjovimo staklės turi kelių ašių sluoksnius. Šis mechanizmas leidžia jiems iškirpti daugybę nestandartinių dizainų ir formų. Be to, jie gali pjaustyti įvairaus tipo ir storio medžiagas, įskaitant kitus metalus ir lydinius. Šios mašinos gali lengvai pjauti net sudėtingiausias konstrukcijas. Lazeriniai pjaustytuvai gali sukurti sudėtingas formas iš įvairių medžiagų – netgi gali apdoroti kelias skirtingas medžiagas vienu metu. Šios galimybės reiškia, kad pjovimo lazeriu dizaino tipai yra beveik neriboti.
  4.  Nuoseklumas. Kadangi lazeriniai pjaustytuvai yra labai tikslūs ir gali dirbti su įvairiomis medžiagomis, jie gali sukurti tikslias ir pakartojamas dalis ir mazgus. Galite užtikrinti, kad pjūviai bus lygiai tokie patys nuo pirmosios mašinos dalies iki tūkstantosios dalies. Tai padeda gamintojams sukurti kelias to paties produkto kopijas tos pačios kokybės ir nuosekliai.
  5. Greitis. Metalo pjovimas lazeriu gali būti atliktas daug greičiau nei kiti pjovimo būdai (ypač tradiciniai ir mechaniniai). Šis pranašumas ypač naudingas atliekant sudėtingesnius pjūvius. Gaminant sudėtingus arba didelius metalinius mazgus, pjovimas kitais metodais, pvz., plazminiu arba liepsnos pjovimu, gali užtrukti daug laiko. Pjovimas lazeriu gali juos sulaužyti vienu greičiu net ir naudojant 10 mm storio medžiagas.

By Marius

Labai seniai, vienas iš gilaus Žemaitijos kaimo į sostinę atvykęs jaunuolis, nedrąsiai įžengė į savo universiteto kompiuterių kabinetą. Nedrąsiai atsisėdo prie laisvo kompiuterio ir, sulaikęs kvėpavimą, paspaudė mygtuką. Sumirgėjo žalia lemputė, bet kompiuterio ekranas liko juodas... Jaunuolis persėdo prie kito kompiuterio ir nusistebėjo, kodėl tokioje įstaigoje kompiuteriai neveikia... Paspaudė mygtuką ir... antras kompiuteris neįsijungė. Šalia sėdėjęs studentas pastebėjo tokias desperatiškas pastangas : „paspausk Power mygtuką ant kompiuterio, o tik tada ant monitoriaus...“ Akių iš gėdos nebuvo kur dėti, bet tą dieną buvo duotas aiškus pažadas - išmokti naudotis kompiuteriu, jį prisijaukinti ir padaryti savo sąjungininku, o ne priešu. Po keleto metų šis pažadas buvo įgyvendintas su kaupu. Kuo baigėsi ši istorija? Pasižiūrėkite į Rasytojas.lt ir patys suprasite...

Leave a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *