Fiziniai kūno negalavimai šiais laikais yra labai dažnas reiškinys. Traumatologas yra tas gydytojas, į kurį dažnai kreipiasi jau ne tik sportuojantys, bet ir mažu fiziniu aktyvumu pasižymintys pacientai. Šių gydytojų paslaugos padeda išspręsti daugelį su nugaros, sąnarių, kojų bei kitų kūno vietų skausmais susijusias problemas. Aišku, ne kiekvienas pacientas gali pasidžiaugti teigiamais rezultatais – kai kurie gydomi jau tik operaciniu būdu.

Osteomedika paslaugos

Ką apskritai gydo ortopedas – traumatologas?

Labiausiai reikėtų išskirti tai, kad šie gydytojai neapsiriboja vien tik traumų gydymu. Jų darbo specifika apima daug sričių. Jie yra iš tų, kurie sudarys visą gydymo planą ir pateiks geriausią variantą jeigu bus reikalinga operaciją. Šie gydytojai gali jums padėti ne tik kaulų lūžių atvejais, bet ir tuomet, jeigu jus kankina stuburo iškrypimo sukeltos komplikacijos.

Specialistai teigia, kad šiais laikais į traumatologus vis dažniau kreipiasi jauno amžiaus žmonės, kurie dirba sėdimą darbą. Tai dažniausiai būna informacini technologijų specialistai, kiauras dienas sėdintys prie kompiuterių ekranų. Blogiausia tai, kad ne visose darbovietės yra užtikrinama darbų sauga. Tai reiškia, kad ne visose įmonėse užtikrinama, kad darbuotojų kūno padėtis visada būtų tinkamoje vietoje. Dėl to daugelis minėtų darbuotojų laikui bėgant susigadina laikyseną. Stuburo iškrypimas yra dažniausiai pasitaikanti šių dienų komplikacija. Traumatologai perspėja, kad numojus ranka į tokias problemas, pasekmės gali būti labai liūdnos.

Stuburo iškrypimas gali privesti prie to, kad po kurio laiko jums gali būti sunku sėdėti vienoje vietoje ilgą laiką. Gali atsirasti skausmas netgi gulinti. Tokiais atvejais, kai jau matomas stuburo iškrypimas, pradedamas gydymas. Sudaromas planas, siekiant atstatyti kūno padėtį į taisyklingą poziciją. Turėkite galvoje, kad tokios problemos išgydomos ne per vieną apsilankymą.

Tam, kad nereikėtų lankytis pas traumatologus, šie specialistai rekomenduoja vengti pasyvios būsenos. Čia suklusti turėtų ne tik darbuotojai, bet ir darbdaviai. Specialistai ragina sudaryti galimybę kas valandą žmonėms bent kažkiek pajudėti t.y. atsistoti ir pavaikščioti bent jau kelias minutes. Darbdaviams siūloma pagalvoti apie dviejų, o ne vienos pertraukėlės per valandą variantą.

Kas liečia kitas traumatologų gydomas ligas, paprasčiausiai reikėtų akcentuoti gydymą po lūžių, raiščių patempimo. Taip pat šie specialistai gydo ligas, susijusia su sąnarių skausmais.

Kaip bebūtų, tinkamiausią gydymą jūsų atveju gali parinkti tik gydytojas traumatologas – ortopedas. Dar geriau būtų, kad jus kamuojančių skausmų neignoruotumėte ilgą laiką. Kuo ilgiau delsite, tuo ilgesnis gydymo procesas gali būti. Blogiausiu atveju jūsų problemos gali būti netgi neišsprendžiamos, o tik sumažinamos pasekmės.

By Marius

Labai seniai, vienas iš gilaus Žemaitijos kaimo į sostinę atvykęs jaunuolis, nedrąsiai įžengė į savo universiteto kompiuterių kabinetą. Nedrąsiai atsisėdo prie laisvo kompiuterio ir, sulaikęs kvėpavimą, paspaudė mygtuką. Sumirgėjo žalia lemputė, bet kompiuterio ekranas liko juodas... Jaunuolis persėdo prie kito kompiuterio ir nusistebėjo, kodėl tokioje įstaigoje kompiuteriai neveikia... Paspaudė mygtuką ir... antras kompiuteris neįsijungė. Šalia sėdėjęs studentas pastebėjo tokias desperatiškas pastangas : „paspausk Power mygtuką ant kompiuterio, o tik tada ant monitoriaus...“ Akių iš gėdos nebuvo kur dėti, bet tą dieną buvo duotas aiškus pažadas - išmokti naudotis kompiuteriu, jį prisijaukinti ir padaryti savo sąjungininku, o ne priešu. Po keleto metų šis pažadas buvo įgyvendintas su kaupu. Kuo baigėsi ši istorija? Pasižiūrėkite į Rasytojas.lt ir patys suprasite...

Leave a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *