Kaip ir viskas internete, SEO arba svetainės optimizavimas paieškos sistemoms – nuolat keičiasi. Norint patekti į aukščiausias paieškos sistemos pozicijas, jau nebeužtenka savo svetainę pripildyti norimais raktažodžiais. Reikia ne tik išmanyti, kokius raktažodžius vartoti, bet ir kaip bei kur juos pateikti, norint pasiekti optimalių rezultatų. Patiems atlikti SEO auditą ir kurti SEO reikalavimus atitinkantį turinį gali būti sudėtinga, todėl SEO paslaugos tampa vis populiaresnės. Šiame straipsnyje kviečiame šiek tiek iš arčiau susipažinti su SEO bei sužinoti, kuo jums gali padėti „Digital Star“ agentūra.

Kas yra SEO?

                      Paprastais žodžiais kalbant, SEO yra jūsų interneto svetainės optimizavimas, kad ji atitiktų visus paieškos sistemų keliamus reikalavimus ir būtų reitinguojama aukščiau tarp paieškos rezultatų nei jūsų konkurentai. Nors, atrodytų, šis apibūdinimas skamba paprastai, tačiau yra daug niuansų, kurie nulemia jūsų reitingą bendrame sąraše. Paieškos sistema vertina ne tik jūsų turinio atitikimą paieškos frazei, bet ir kitų vartotojų patirtį (pvz., kiek laiko jie užtruko jūsų svetainėje). Taip pat vertina jūsų puslapio reitingą, kuris gali priklausyti nuo svetainės tvarkingumo – tinkamų antraščių, meta aprašymų, saugumo sertifikatų ir pan. Paieškos sistema savo vartotojams nori pateikti tik kokybiškus rezultatus, tad jei jūsų svetainė nebus sukurta pagal reikiamus standartus, jūs paieškos sistemoje nepateksite į aukščiausias pozicijas.

                      Įprastai SEO paslaugos yra skirstomos yra vidinį SEO ir išorinį SEO. Vidinis SEO apima jūsų svetainės turinio auditą ir koregavimą. Įvertinus jūsų svetainę, gali reikėti keisti jos struktūrą, optimizuoti vaizdinę informaciją (kad nuotraukos ir vaizdo įrašai užsikrautų pakankamai greitai), pridėti meta aprašymus, įdiegti reikiamus sertifikatus (pvz., SSL sertifikatą) ir pan. Išorinis SEO – tai jūsų svetainės populiarinimas kitose svetainėse. Kuo daugiau paieškos sistemų gerai vertinamų puslapių nukreips savo vartotojus į jūsų svetainę, tuo geriau jūsų svetainę ims vertins paieškos sistema. Taigi išorinis SEO, tai atgalinių nuorodų kūrimas. Tai gali būti, pavyzdžiui, straipsnių talpinimas įvairiuose portaluose apie jūsų paslaugas ar prekes, kartu pridedant ir nuorodą į jūsų interneto svetainę. Taip pat tai gali būti nuomonės formuotojų įrašai tinklaraščiuose, reklamuojantys jūsų paslaugas ar prekes.

Ar man reikia SEO ir ką daryti pirmiausia?

Jei jau skaitote šį straipsnį, greičiausiai, žinote, kad SEO paslaugos jums reikalingos. Mokama reklama gali jus trumpam iškelti į pirmas pozicijas paieškos sistemoje, tačiau dėl SEO atsirandantys natūralūs lankytojų srautai – atsipirks žiūrint į ilgalaikę perspektyvą.

Pirmas žingsnis, norint pradėti optimizuoti jūsų svetainę – atlikti SEO auditą. Atlikus SEO auditą paaiškėja, kokių korekcijų reikia jūsų svetainei. Taip pat reikia įvertinti, kokius raktinius žodžius naudojant būtų tikslingiausia optimizuoti jūsų svetainę ir kokių rezultatų galima tikėtis. Tik įvertinus jūsų svetainės būklę ir pasirinktų raktinių žodžių konkurenciją, galima pradėti tobulinti jūsų kuriamą turinį. Priklausomai nuo to, kaip šiuo metu atrodo jūsų tinklapis, jūsų svetainei gali reikėti naujų tekstų, produktų aprašų (įtraukiant reikiamus raktinius žodžius). Darbo gali būti ir programuotojams: priklausomai nuo jūsų turinio valdymo sistemos, įdiegti tam tikrus sertifikatus ar įskiepius, optimizuoti svetainės veikimą, gali būti visai paprasta ar kiek sudėtingiau. Atlikus vidinį SEO, galima imtis išorinio SEO. Čia labai svarbus kokybiškas ir įdomus turinys bei tinkamas jo sklaidos kanalų pasirinkimas. Pasirinkus prastai vertinamas svetaines straipsniams talpinti, jūs galite ne pagerinti, o susigadinti savo reitingą. Pavyzdžiui, jei paieškos sistema pastebės, kad jūsų atgalinės nuorodos yra prastos reputacijos svetainėse, kurios naudoja nelegalius SEO būdus, nukentėti gali ir jūsų svetainės reputacija.

Todėl nors iš pirmo žvilgsnio SEO gali pasirodyti kaip visai nesudėtingas procesas, tačiau yra daug niuansų, į kuriuos vertėtų atkreipti dėmesį. Taip pat reikia nepamiršti, kad priešingai nei mokama reklama, svetainės optimizavimas paieškos sistemoms reikalauja nuoseklaus darbo. Mūsų patirtis rodo, kad efektyviai atliekant darbus, pirmuosius rezultatus galima pradėti pastebėti jau po mėnesio. Jei nežinote, nuo ko pradėti, „Digital Star“ agentūra jums gali sudaryti svetainės optimizavimo planą, o įvertinusi jūsų tinklapio silpnąsias vietas – pasiūlyti sprendimo būdus bei juos įgyvendinti.

By Marius

Labai seniai, vienas iš gilaus Žemaitijos kaimo į sostinę atvykęs jaunuolis, nedrąsiai įžengė į savo universiteto kompiuterių kabinetą. Nedrąsiai atsisėdo prie laisvo kompiuterio ir, sulaikęs kvėpavimą, paspaudė mygtuką. Sumirgėjo žalia lemputė, bet kompiuterio ekranas liko juodas... Jaunuolis persėdo prie kito kompiuterio ir nusistebėjo, kodėl tokioje įstaigoje kompiuteriai neveikia... Paspaudė mygtuką ir... antras kompiuteris neįsijungė. Šalia sėdėjęs studentas pastebėjo tokias desperatiškas pastangas : „paspausk Power mygtuką ant kompiuterio, o tik tada ant monitoriaus...“ Akių iš gėdos nebuvo kur dėti, bet tą dieną buvo duotas aiškus pažadas - išmokti naudotis kompiuteriu, jį prisijaukinti ir padaryti savo sąjungininku, o ne priešu. Po keleto metų šis pažadas buvo įgyvendintas su kaupu. Kuo baigėsi ši istorija? Pasižiūrėkite į Rasytojas.lt ir patys suprasite...

Leave a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *