pusryciai
Photo by Julian Jagtenberg on Pexels.com

Gera dienos pradžia gali užprogramuoti Jūsų būsimą dieną. Seniai sakoma, kad kaip pradėsi dieną, tokia ji ir bus. Visi gydytojai bei sveikos gyvensenos specialistai bei mokytojai sako, kad būtina kiekvienam iš mūsų dieną pradėti mankšta, nusiprausimu bei sveikais ir sočiais pusryčiais. Nevalia jų niekada praleisti. Nepulkite ir vos tik pramerkę akis darytis pirmo kavos puodelio. Geriausiu atveju jis tegul būna bent po valandos, kai būsite pavalgę pusryčius. Bet turite žinoti ir ką yra patariama valgyti ryte, kad būtumėte žvalūs bei energingi visą likusią dieną.

Vienas populiariausių ir greičiausiai pagaminamų patiekalų ryte yra košė. Dažnai ją renkasi daugelis mūsų, nes šis patiekalas gali išvirti kol prausiamės ar atliekame mankštą. Tikrai ne prie kiekvienos košės puodo privalu stovėti, bet laikas nuo laiko ateiti ir pamaišyti vis tiek reikės. Tad niekas nebenustebs, kad avižinė košė yra vienas dažniausių pasirinkimų daugelio namuose. Ji pripažįstama kaip maistingu bei mūsų pilvus sušildančiu patiekalu. Svarbiausia yra pasirinkti kokybiškas avižas.

Tie, kurie nori sutaupyti laiko, renkasi greito paruošimo avižinius dribsnius. Jie yra pripažįstami kaip mažiausiai maistingi. Bet yra kitas didžiulis privalumas – labai patogus bei greitas paruošimas. Pagardinkite tokią košę riešutais, vaisiais ar uogomis, suteikiant dar daugiau maistingų medžiagų.

Daugeliui dažniau sutinkami yra paprasčiausi avižiniai dribsniai. Juos pagaminti neužtruks ilgai. Košė bus maistingesnė už greito paruošimo avižinius dribsnius. Tuo tarpu norėdami maksimalaus skonio bei maistingumo – rinkitės avižines kruopas, o ne dribsnius. Nors tokios kruopos nėra dažniausiai naudojamos bei itin įprastos lietuvių namuose, bet pabandykite ir patys nustebsite, kokie gali būti sveiki Jūsų pusryčiai jau nuo rytojaus.

Košės tikrai nėra vienintelės pusryčių idėjos. Nereikia pamiršti ir taip aukštai vertinamų kiaušinių. Juos pusryčiams galite pateikti įvairiausiais būdais: keptus, virtus, plaktus. Kaitaliokite jų pateikimo būdus, kad kiaušiniai pusryčiams greitai nenusibostų.

Prisiminkite ir iš vakaro užsimerkite chia sėklų su jogurtu, kefyru ar sultimis. Tokiu patiekalu galėsite lengvai nustebinti namiškius, jeigu pusryčiaujate ne vieni.

Retkarčiais galite rinktis ir pieno produktus pusryčiams – jogurtas, kefyras, pasukos, varškė, sūris ir pan.

Dar rečiau rinkitės įvairių tipų blynus. Jie tikrai nebūtinai privalo būti saldūs. Yra visa galybė ir sveikesnių, su daržovėmis bei su pilnagrūdžiais miltais kepamų blynų.

Štai tokios yra mūsų siūlomos pusryčių idėjos Jūsų naujai savaitei.

By Marius

Labai seniai, vienas iš gilaus Žemaitijos kaimo į sostinę atvykęs jaunuolis, nedrąsiai įžengė į savo universiteto kompiuterių kabinetą. Nedrąsiai atsisėdo prie laisvo kompiuterio ir, sulaikęs kvėpavimą, paspaudė mygtuką. Sumirgėjo žalia lemputė, bet kompiuterio ekranas liko juodas... Jaunuolis persėdo prie kito kompiuterio ir nusistebėjo, kodėl tokioje įstaigoje kompiuteriai neveikia... Paspaudė mygtuką ir... antras kompiuteris neįsijungė. Šalia sėdėjęs studentas pastebėjo tokias desperatiškas pastangas : „paspausk Power mygtuką ant kompiuterio, o tik tada ant monitoriaus...“ Akių iš gėdos nebuvo kur dėti, bet tą dieną buvo duotas aiškus pažadas - išmokti naudotis kompiuteriu, jį prisijaukinti ir padaryti savo sąjungininku, o ne priešu. Po keleto metų šis pažadas buvo įgyvendintas su kaupu. Kuo baigėsi ši istorija? Pasižiūrėkite į Rasytojas.lt ir patys suprasite...

Leave a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *