Siekiant užtikrinti Jūsų katės ir šuns gerovę, augintinio racione turi nestigti 6 pagrindinių maistinių medžiagų. Tai baltymai, riebalai ir aliejai, mineralai, vitaminai, angliavandeniai ir vanduo. Panagrinėkime šiek tiek atidžiau.

Maisto sudėtis katėms

Maiste turi būti subalansuotas baltymų kiekis. Tai vienas svarbiausių ingredientų. Siekite pirkti maistą, kuriame baltymų yra ne mažiau kaip 25 proc.: rinkitės produktus, kuriuose įvardijamas konkretus baltymų šaltinis. Ieškokite vištienos, ėrienos, kalakutienos, lašišos ir tuno, taip pat subproduktų, tokių kaip vištienos kepenys ir širdis, kurie yra turtingi ne tik baltymais, bet ir taurinu. Tai aminorūgštis, kurią žmogaus organizmas pasigamina lengvai, tačiau katėms šią aminorūgštį gauna su maistu. Taurino trūkumas gali sukelti net katės aklumą ir širdies ligas.

Katėms maiste reikia 20–24 procentų riebalų. Svarbu, kad tiek baltymų, tiek riebalų būtų palyginti daug, kad būtų užtikrinta kokybiška mityba. Šiose vietose kates trauks maistas, kurio koncentracija yra didelė. Pavyzdžiui, pelės mitybos profilyje yra 55,8 procentai baltymų ir 23,6 procento riebalų, todėl jos yra puikus maistas jūsų draugui katei.

Maisto sudėtis šunims

Maisto prekės šunims, kaip ir katėms, turi gana griežtus maistingųjų medžiagų pusiausvyros standartus. Aptarkime esminius iš jų: svarbiausia šuns dietos dalis yra baltymai, kurie tarnauja kaip raumenų ir kitų kūno audinių statybinė medžiaga. Idealiu atveju, Jūsų šuns dietą sudarys nuo 18 iki 25 proc. Baltymų! Ypač aktyvūs šunys ir maži šuniukai turėtų baltymų gauti šiek tiek daugiau.

Tiesa, baltymai baltymams nelygūs. Atkreipkite dėmesį į jų šaltinį. Paprastai šunų ėdalo baltymai gaunami iš mėsos (organų ir raumenų, subproduktų ir grūdų (sojos arba kukurūzų). Pasitarkite su savo veterinarijos gydytoju arba išbandykite kelis skirtingus šunų ėdalus, kad išsiaiškintumėte, kuris šaltinis geriausiai tinka jūsų šuniui.

Dar vienas svarbus šuns sveikatai komponentas – angliavandeniai, daugiausia gaunami iš grūdų. Pigesniems šunų ėdalams dažniausiai naudojami kviečiai ir kukurūzai, o brangesniems – ryžiai, miežiai ir avižos. Deja, kartais grūdai esantys gyvūno maiste skatina tokias problemas, kaip pilvo pūtimas, dujų kaupimasis. Tokiu atveju rekomenduojama rinktis maistą, kuriame angliavandenių šaltiniu yra žalios lapinės daržovės, kuriose daug skaidulų, todėl tai padeda šuniui ilgiau jaustis sočiai, palaiko gerą virškinimo sistemos veikimą.

Galiausiai, svarbu įvertinti riebalų kiekį maiste. Jie svarbūs, nes suteikia dvigubai daugiau energijos nei baltymai ir angliavandeniai, taip pat yra labai svarbūs norint išlaikyti sveiką odą ir kailį. Riebalai taip pat skatina smegenų, nervų, ląstelių ir raumenų vystymąsi ir turėtų sudaryti 10–15 proc. Jūsų šuns raciono.

Perkant maistą augintiniams taip pat atsižvelkite į:

  • Individualius savo augintinio poreikius. Tai universali taisyklė, kurios negali pamiršti nė vienas gyvūno šeimininkas: tokios gyvūnų prekės katėms ir šunims kaip ėdalas, dažnai būna pritaikytas specifiniams jų poreikiams. Pavyzdžiui, ėdalas gali būti skirtas nėščioms katėms bei kalėms, jauniems, brandaus ar vyresnio amžiaus augintiniams, todėl perkant atsižvelkite į šiuos aspektus.
  • Kainą ir akcijas. Maistas, skanėstai, žaislai, aksesuarai ir kitos gyvūnų prekės akcija parduodami skirtingose interneto ir fizinėse parduotuvėse, tad prieš priimdami sprendimą dėl pirkinio, palyginkite kainas: galbūt pastebėsite, kad jos skirtingose prekybos vietose ženkliai skiriasi.

By Marius

Labai seniai, vienas iš gilaus Žemaitijos kaimo į sostinę atvykęs jaunuolis, nedrąsiai įžengė į savo universiteto kompiuterių kabinetą. Nedrąsiai atsisėdo prie laisvo kompiuterio ir, sulaikęs kvėpavimą, paspaudė mygtuką. Sumirgėjo žalia lemputė, bet kompiuterio ekranas liko juodas... Jaunuolis persėdo prie kito kompiuterio ir nusistebėjo, kodėl tokioje įstaigoje kompiuteriai neveikia... Paspaudė mygtuką ir... antras kompiuteris neįsijungė. Šalia sėdėjęs studentas pastebėjo tokias desperatiškas pastangas : „paspausk Power mygtuką ant kompiuterio, o tik tada ant monitoriaus...“ Akių iš gėdos nebuvo kur dėti, bet tą dieną buvo duotas aiškus pažadas - išmokti naudotis kompiuteriu, jį prisijaukinti ir padaryti savo sąjungininku, o ne priešu. Po keleto metų šis pažadas buvo įgyvendintas su kaupu. Kuo baigėsi ši istorija? Pasižiūrėkite į Rasytojas.lt ir patys suprasite...

Leave a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *