Automobilyje visada turėtumėte turėti tam tikrų daiktų, kurie užtikrintų, kad automobilis visuomet sklandžiai veiktų ir padėtų susidoroti su nenumatytomis kliūtimis kelyje. Ir nors daugiausiai laiko mieste praleidžiantys vairuotojai gali apsieiti be kai kurių iš šių daiktų, nes jie niekada nebūna per toli nuo mechaniko ar kitos pagalbos, jei gyvenate atokesnėje vietovėje arba planuojate ilgą kelionę, visada pravartu prieš leidžiantis į kelią įsitikinti, ar turite kai kuriuos būtiniausius daiktus.

Automobilio gamintojo vadovas

Dukart patikrinkite daiktadėžę arba vietą, kurioje laikote automobilio gamintojo vadovą, ir įsitikinkite, kad jis tikrai ten yra. Gamintojo vadove rasite svarbios informacijos, pavyzdžiui, rekomenduojamą degalų ir padangų slėgio lygį, taip pat kitos svarbios informacijos, būdingos tik jūsų automobiliui.

Svarbiausi dokumentai

Nors šiandien nebėra reikalaujama, jog vairuotojai su savimi turėtų automobilio registracijos liudijimą ir draudimo dokumentus, vis dėlto juos turėti yra naudinga. Todėl būkite tikri, kad turite ne tik vairuotojo pažymėjimą, tačiau ir minėtus svarbius dokumentus. Tokiu būdu būsite geriau pasiruošę, jei kelyje jums tektų susidurti su autoįvykiu ar kitais nenumatytais nepatogumais.

Domkratas, atsarginė padanga ir veržliaraktis

Nieko nėra nemaloniau, kaip sužinoti, kad jūsų automobilio atsarginė padanga nuleista, o garaže pamiršote domkratą. Todėl įsitikinkite, kad automobilyje turite domkratą, pripūstą atsarginę padangą ir veržliaraktį. Jei turite du iš šių daiktų, bet neturite trečiojo, jie gali tapti beverčiais. Šie trys dalykai yra tarpusavyje glaudžiai susiję, todėl įsitikinkite, kad juos visus turite. Kai kurie automobiliai turi specialias užfiksuojamas veržles, todėl įsitikinkite, kad tokiu atveju turite atitinkamą veržliaraktį.

Akumuliatoriaus paleidėjas/užvedėjas

Jei išsikrauna jūsų automobilio akumuliatorius, ne visada veiksminga ar net tikėtina, kad galite pasikliauti paslaugiu netoliese esančiu vairuotoju, kuris padės užvesti jūsų automobilį. Kartais vien tik užvedimo laidų neužtenka, kad jūsų variklis vėl veiktų. Dėl šios priežasties jums taip pat reikėtų turėti ir akumuliatoriaus paleidėją/užvedėją. Jis nėra brangus ir paprastai jį galite įsigyti bene bet kurioje automobilių prekių parduotuvėje. Be to, dauguma kompaktiškų akumuliatoriaus užvedimo komplektų dabar turi ir USB jungtis, kad visi jūsų prietaisai būtų įkrauti. Nesvarbu, ar jums reikia užvesti transporto priemonę, ar tiesiog įkrauti telefoną, akumuliatorių užvedimo rinkinys yra puikus pagalbininkas automobilyje.

Pirmosios pagabios rinkinys

Niekada nežinai, kada prireiks pirmosios pagalbos rinkinio. Gyvenime pasitaiko pačių netikėčiausių situacijų, o ką jau kalbėti apie galimų autoįvykių riziką. Net jei esate puikus vairuotojas, negalite žinoti, kaip pasielgs kiti eismo dalyviai ir kaip kelyje pasisuks viena ar kita situacija, todėl pirmosios pagalbos rinkinys automobiliui yra tiesiog būtinas. Be to, svarbu nepamiršti, kad jūsų vaistinėlė automobiliui turėtų būti atnaujinta iki 2023 m. sausio 1 d., nes pasikeitus įstatymams joje turės atsirasti ir papildomų medicininių priemonių, pvz., turniketai.

WD-40

Kiek kartų sunkiai atlaisvinote automobilio veržlę ar varžtą? Nesvarbu, ar keičiate valstybinio numerio ženklą, atlaisvinate veržles, ar norite „nutildyti“ girgždančias dureles, WD-40 yra puiki priemonė, kurią visada reikia turėti savo automobilyje.

Žibintuvėlis

Ar pagalvojate, kaip turėtumėte viduryje nakties pakeisti nuleistą padangą be žibintuvėlio? Ne? Tuomet pats metas suskubti įsigyti stipriai šviečiantį žibintuvėlį ir nepamiršti kartu turėti atsarginių elementų.

Žinoma, nereikėtų pamiršti ir gesintuvo, liemenės su atšvaitais, kastuvo, langų gramdymui skirtų priemonių, langų skysčio, pompos ir kt. Visa tai jums suteiks daug didesnę ramybę ir kartu padės lengviau susidoroti su kelyje kartais iškylančiais sunkumais.

By Marius

Labai seniai, vienas iš gilaus Žemaitijos kaimo į sostinę atvykęs jaunuolis, nedrąsiai įžengė į savo universiteto kompiuterių kabinetą. Nedrąsiai atsisėdo prie laisvo kompiuterio ir, sulaikęs kvėpavimą, paspaudė mygtuką. Sumirgėjo žalia lemputė, bet kompiuterio ekranas liko juodas... Jaunuolis persėdo prie kito kompiuterio ir nusistebėjo, kodėl tokioje įstaigoje kompiuteriai neveikia... Paspaudė mygtuką ir... antras kompiuteris neįsijungė. Šalia sėdėjęs studentas pastebėjo tokias desperatiškas pastangas : „paspausk Power mygtuką ant kompiuterio, o tik tada ant monitoriaus...“ Akių iš gėdos nebuvo kur dėti, bet tą dieną buvo duotas aiškus pažadas - išmokti naudotis kompiuteriu, jį prisijaukinti ir padaryti savo sąjungininku, o ne priešu. Po keleto metų šis pažadas buvo įgyvendintas su kaupu. Kuo baigėsi ši istorija? Pasižiūrėkite į Rasytojas.lt ir patys suprasite...

Leave a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *