Šiais laikais visi žinome, kad egzistuoja gana ilgas sąrašas priežasčių, dėl kurių galima būtu susirūpinti masažisto paslaugomis: skauda raumenis, įtempti sąnariai, per didelis stresas, nemiga ir, žinoma, pasilepinimas ar atsipalaidavimas po ilgos darbo dienos. Tai yra dažniausios masažo priežastys, tačiau kaip su tomis varginančiomis virškinimo problemomis? Ar tikrai masažas negali būti veiksmingas ir tam? Atvirkščiai nei manote, tam tikrus virškinimo sutrikimus galite įtraukti į ilgą sąrašą priežasčių, kodėl turėtumėte bėgti prie telefono ar interneto ir pasidomėti įvairiais kūno masažuokliais arba masažo paslaugomis.

Ar pasiruošę anatomijos pamokai? Peristaltika yra žarnyno raumenų veiksmas, kuris vykdo susitraukimo veiksmus, jie padeda apdoroti ir virškinti maistą. Yra daug dalykų, kurie gali sulėtinti peristaltikos procesą, kai kurie iš jų gali nustebinti. Šios priežastys yra mineralų trūkumas, dirgliosios žarnos sindromas, vidurių užkietėjimas, tam tikrų vaistų vartojimas ir kt. Kai šis svarbus peristaltikos procesas sulėtėja, gali atsirasti nemalonus viduriavimo, opinio kolito, pilvo pūtimo, dujų kaupimosi ir kitų žarnyno problemų derinys. Viso kūno masažas gali padėti viso šio derinio išvengti. Masažas gali padėti paskatinti žarnyno ir jo turinio judėjimą greičiau, be to, masažas padeda organizmui atsikratyti toksinų ir padidina fermentų, kurie yra būtini virškinimui, išsiskyrimą.

Nors viso kūno masažas arba masažuokliai puikiai tinka ir daugeliui kitų dalykų, būtent pilvo masažas gali būti ypatingai naudingas mažinant dujų kaupimąsi, nemalonų pilvo pūtimą ir siekiant sustiprinti apatinius pilvo ir skrandžio raumenis. Pilvo masažas gali būti puiki priemonė namų sąlygomis, nenaudojant žalingų vaistų ar kitų medicininių preparatų, paskatinti gerą virškinimą, peristaltiką, išjudinti žarnyne susidariusias dujas, ar palengvinti pilvo pūtimo simptomus.

Reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad masažas, virškinimo problemų lengvinimo tikslais neturėtų pakeisti gydytojo patarimo, priežiūros ar gydymo. Jei savo žarnyno būklę aptarėte su šeimos gydytoju ir esate tikri, kad neturite rimtesnių medicininių problemų, masažas tuomet gali būti puiki priemonė profilaktiškai padedanti pašalinti iš skrandžio ir žarnų perteklines dujas, toksinus, taip pat pagreitinti peristaltiką, pašalinti pilvo pūtimo simptomus nenaudojant vaistų.

By Marius

Labai seniai, vienas iš gilaus Žemaitijos kaimo į sostinę atvykęs jaunuolis, nedrąsiai įžengė į savo universiteto kompiuterių kabinetą. Nedrąsiai atsisėdo prie laisvo kompiuterio ir, sulaikęs kvėpavimą, paspaudė mygtuką. Sumirgėjo žalia lemputė, bet kompiuterio ekranas liko juodas... Jaunuolis persėdo prie kito kompiuterio ir nusistebėjo, kodėl tokioje įstaigoje kompiuteriai neveikia... Paspaudė mygtuką ir... antras kompiuteris neįsijungė. Šalia sėdėjęs studentas pastebėjo tokias desperatiškas pastangas : „paspausk Power mygtuką ant kompiuterio, o tik tada ant monitoriaus...“ Akių iš gėdos nebuvo kur dėti, bet tą dieną buvo duotas aiškus pažadas - išmokti naudotis kompiuteriu, jį prisijaukinti ir padaryti savo sąjungininku, o ne priešu. Po keleto metų šis pažadas buvo įgyvendintas su kaupu. Kuo baigėsi ši istorija? Pasižiūrėkite į Rasytojas.lt ir patys suprasite...

Leave a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *