Tinkama burnos higiena neapsiriboja vien tik įprastu dantų valymu šepetėliu. Ji apima valymą tarp dantų – svarbią sritį, kurios dantų šepetėlis negali veiksmingai pasiekti. Tradiciškai šiai užduočiai atlikti naudojamas dantų siūlas. Tačiau atsiradus dantų irigatoriams atsirado naujas būdas išvalyti šias sunkiai pasiekiamas vietas. Šiame pranešime pateiksime išsamų burnos irigatorių ir tradicinio dantų siūlo palyginimą.

Kas yra burnos irigatoriai ir tradicinis dantų siūlas?

Burnos irigatoriai, dar vadinami burnos arba vandens irigatoriais, yra prietaisai, kurie pulsuojančia vandens srove pašalina maisto daleles ir apnašas iš tarpdančių ir palei dantenų liniją.

Kita vertus, tradicinis dantų siūlas – tai plona, lanksti virvelė, kuri rankomis judinama aukštyn ir žemyn tarp dantų, kad būtų nubrauktos apnašos ir maisto dalelės.

Apnašų šalinimo veiksmingumas

Tiek burnos irigatoriai, tiek tradiciniai dantų siūlai skirti apnašoms ir maisto likučiams pašalinti iš vietų, kurių nepasiekia dantų šepetėlis.

Tradicinis dantų siūlas labai veiksmingai nuvalo lipnias apnašas nuo dantų šonų. Tačiau jis gali nepasiekti gilių dantenų kišenių ar įgaubtų paviršių tarp dantų.

Irigatoriai gali pasiekti šias sudėtingas vietas, išvalyti giliai tarp dantų ir po dantenų linija. Tačiau jie gali nepašalinti ant dantų užstrigusių apnašų taip veiksmingai kaip dantų siūlas.

Naudojimo paprastumas

Kad dantų siūlas būtų veiksmingas, reikia tam tikro vikrumo ir technikos, o tai gali būti sudėtinga kai kuriems žmonėms, ypač tiems, kurie turi fizinių apribojimų, breketus ar kitus dantų aparatus.

Kita vertus, dantų irigatorius palyginti lengva naudoti. Jie ypač naudingi tiems, kurie turi breketus, dantų implantus ar ribotą judrumą.

Patogumas

Kai kuriems žmonėms, ypač turintiems jautrias dantenas, dantų siūlas yra nepatogus. Netinkama dantų siūlų naudojimo technika taip pat gali sukelti dantenų dirginimą ar kraujavimą.

Dantų irigatoriai yra švelnesnė alternatyva. Vandens srovė valo nesukeldama diskomforto, todėl tinka žmonėms, turintiems jautrias dantenas arba tiems, kuriems dantų siūlas yra skausmingas.

Laiko sąnaudos

Kiekvieno danties valymas siūlu atskirai gali užimti daug laiko. Priešingai, dantų irigatoriai gali greitai išvalyti visą burną per minutę ar dvi, todėl jie yra greitesnė alternatyva.

Poveikis dantenų sveikatai

Tiek dantų siūlas, tiek dantų irigatoriai padeda pagerinti dantenų sveikatą, nes pašalina apnašas, kurios yra pagrindinė dantenų ligų priežastis. Tačiau dantų irigatoriaus vandens masažuojantis poveikis gali paskatinti dantenų kraujotaką, todėl jų sveikata gali būti dar geresnė.

Išvada

Tiek dantų irigatoriai, tiek tradiciniai dantų siūlai turi savo privalumų ir gali būti veiksmingos burnos higienos palaikymo priemonės, jei naudojami tinkamai. Dantų irigatorius lengva naudoti ir patogu valyti, o tradicinis dantų siūlas puikiai nuvalo apnašas nuo dantų paviršiaus.

Idealioje situacijoje, jei burnos priežiūros procedūrose naudosite abu šiuos prietaisus, galėsite užtikrinti visapusiškiausią valymą. Tačiau būtina suprasti, kad individualūs poreikiai ir pageidavimai skiriasi. Todėl visada pravartu pasitarti su odontologu ir nustatyti jums tinkamiausią burnos priežiūros tvarką. Ir nepamirškite, kad ir kokį metodą pasirinktumėte, norint išsaugoti sveiką šypseną, svarbiausia – nuoseklumas!

By Marius

Labai seniai, vienas iš gilaus Žemaitijos kaimo į sostinę atvykęs jaunuolis, nedrąsiai įžengė į savo universiteto kompiuterių kabinetą. Nedrąsiai atsisėdo prie laisvo kompiuterio ir, sulaikęs kvėpavimą, paspaudė mygtuką. Sumirgėjo žalia lemputė, bet kompiuterio ekranas liko juodas... Jaunuolis persėdo prie kito kompiuterio ir nusistebėjo, kodėl tokioje įstaigoje kompiuteriai neveikia... Paspaudė mygtuką ir... antras kompiuteris neįsijungė. Šalia sėdėjęs studentas pastebėjo tokias desperatiškas pastangas : „paspausk Power mygtuką ant kompiuterio, o tik tada ant monitoriaus...“ Akių iš gėdos nebuvo kur dėti, bet tą dieną buvo duotas aiškus pažadas - išmokti naudotis kompiuteriu, jį prisijaukinti ir padaryti savo sąjungininku, o ne priešu. Po keleto metų šis pažadas buvo įgyvendintas su kaupu. Kuo baigėsi ši istorija? Pasižiūrėkite į Rasytojas.lt ir patys suprasite...

Leave a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *